ZSB: warsztaty szkolne otwarte
Dodane przez STRIX dnia Styczeń 13 2011 11:19:19
Warsztaty w Zespole Szkół Budowlanych zostaną doposażone w sprzęt specjalistyczny warty 1 mln 200 tys. zł.

W czwartek, 18 listopada, w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu otwarto warsztaty szkolne, które będą funkcjonować w ramach modernizacji Centrów Kształcenia Zawodowego, unikatowego projektu obejmującego swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk. Już wkrótce warsztaty ZSB zostaną doposażone w sprzęt specjalistyczny warty 1 mln 200 tys. zł, a młodzież z powiatu bolesławieckiego i powiatów ościennych będzie mogła kształcić się w zawodach: technik geodeta, technik budownictwa i technik architektury krajobrazu.
- To ważny moment w rozwoju szkoły - mówi Jacek Jurkiewicz, dyrektor placówki. - Z roku na rok ZSB staje się szkołą coraz nowocześniejszą i dostrzeganą nie tylko w naszym powiecie, ale i na Dolnym Śląsku.
W uroczystym otwarciu warsztatów uczestniczyli: starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, wicestarosta Stanisław Chwojnicki, naczelniczka Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu Alicja Krzyszczak, przewodniczšcy Rady Powiatu Karol Stasik i członek Zarządu Powiatu Dariusz Kwa�niewski.
Rozszerzona zawartość newsa