Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
 
  Rekrutacja 2021/2022
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia
  Terminy postępowania rekrutacyjnego
  Terminy postępowania rekrutacyjnego

Logowanie ...
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2021-2022
  Ubezpieczenie NNW

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

  Bursa Szkolna w Bolesławcu
  Wniosek o przyjęcie do Bursy Szkolnej
  Film promocyjny

Logowanie


Kalendarz
Wrzesień 2021
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Najbliższe święta:

Wakacje 2021
jeszcze

-94 Dni
-15 Godzin
-11 Minut
-48 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

93 Dni
9 Godzin
48 Minut
12 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Pogoda Bolesławiec
Młodzi pamiętają
W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klasy III t Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu sprzątali opuszczone mogiły na starym cmentarzu komunalnym przy Placu Św. Krzyża. Kilkugodzinna inicjatywa wynikała z przekonania samych uczniów, że zmarłym należy się pamięć i szacunek bez względu na pochodzenie, przekonania religijne, czy datę śmierci. Młodzież wybrała właśnie ten cmentarz, ponieważ grobów na nim prawie nikt nie odwiedza, są zapomniane.
Zapalenie symbolicznego znicza, wieńczące akcję porządkowania grobów, było wyrazem niegasnącej pamięci o zmarłych.
Dodane przez STRIX dnia listopad 02 2011 22:46:33
0 Komentarzy ~ 2003 Czytań Drukuj
Kurs kwalifikacyjny na wózki widłowe
W ramach projektu Modernizacja Kształcenia na Dolnym Śląsku II od 17 września do 8 października 2011 r. odbywały się kursy kwalifikacyjne dla uczniów bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych (Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych) z obsługi wózków widłowych.

Część praktyczna kursu odbyła się na terenie Zespołu Szkół Budowlanych. Ponad stu uczestników zdobywało i ćwiczyło umiejętności, które są bardzo pożądane na rynku pracy. Dodatkowe kwalifikacje mają zwiększyć szanse młodych ludzi na zdobycie zatrudnienia.

Kurs przeprowadziła firma BKD Maral, która zatrudnia fachowców specjalizujących się w różnych dziedzinach. Podczas szkolenia został położony duży nacisk nie tylko na techniczną obsługę wózków widłowych, ale także na zapoznanie uczniów z zagrożeniami występującymi w środowisku pracy, szczegółowo omówiono zasady BHP.

Kursanci podeszli do wyzwania z dużym entuzjazmem. Ilość chętnych do zdobycia nowych kwalifikacji przewyższyła pierwotne założenia, co dowodzi, że na taką formę wsparcia jest duże zapotrzebowanie. Postaramy się, aby w najbliższym czasie uczniowie ZSB mogli wziąć udział w innych przedsięwzięciach, które na różnych płaszczyznach efektywnie przygotują młodzież do odnalezienia się na rynku pracy.

Dodane przez STRIX dnia listopad 01 2011 22:39:29
0 Komentarzy ~ 2413 Czytań Drukuj
SPOTKANIE KLUBU AKTYWNYCH
Dnia 18.10.2011r. w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie „Klubu Aktywnych” z podsumowaniem konkursów: „Tu żyjemy” oraz „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Uczennice z ZSB, z klasy II w – Paulina Merek, Kamila Nogalska, pod opieką wychowawcy , p. Jacka Neslera miały przyjemność wzięcia udziału w tym spotkaniu. Aktywna młodzież z naszej szkoły została wyróżniona i nagrodzona w wojewódzkim konkursie promującym środowisko i region „Tu żyjemy”. Ciekawym elementem tego dnia było spotkanie z Panem Witoldem Barylakiem – prezesem Koła Przewodników Sudeckich i Terenowych, pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych, który opowiedział uczestnikom spotkania o swojej pracy, zainteresowaniach, działalności turystycznej oraz zamiłowaniu do gór.


Dodane przez STRIX dnia październik 18 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 2861 Czytań Drukuj
Ochotnicze Hufce Prace pod patronatem Błogosławionego Jana Pawła II
Dnia 11 października 2011 roku w Krakowie- Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyła się bezprecedensowa w historii OHP uroczystość. Ochotnicze Hufce Pracy dostąpiły zaszczytu nadania imienia Błogosławionego Jana Pawła II. Mszę Świętą celebrował Krajowy Duszpasterz OHP ks. Prałat Jarosław Sroka wraz z Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. W trakcie uroczystego nabożeństwa dr Jolanta Zajączkowska - Komendant Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP odczytała, w towarzystwie uczestników OHP, Akt Oddania Ochotniczych Hufców Pracy Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, natomiast Wojewódzcy Komendanci OHP i dyrektorzy Centrów Kształcenia i Wychowania odebrali z rąk Eminencji Metropolity Krakowskiego „Akty Nadania Patronatu”. W trakcie trwania owej uroczystości reprezentacje wszystkich województw, w tym Dolnego Śląska – uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych: Wojciech Włodarczyk – uczeń klasy IIIG oraz Klaudia Nalewalska – uczennica klasy Iw, złożyły na ręce Jego Eminencji Arcybiskupa Kardynała Stanisława Dziwisza dary. Msza, w której uczestniczyliśmy miała niebywały, podniosły, wyjątkowy charakter. Po uroczystości kościelnej udaliśmy się na ciepły posiłek. Rankiem, przed mszą św. mieliśmy możliwość zwiedzania Sanktuarium, a tuż po zakończeniu uczniowie ZSB w towarzystwie opiekunów mieli okazję także zwiedzić Wawel w Krakowie.
Tekst i zdjęcia: Jacek Nesler


Dodane przez STRIX dnia październik 11 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 2353 Czytań Drukuj
"Rajd Sobótka"
Dnia 30.09. b.r. młodzież z klas I i II ZSZ, uczęszczająca do Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu wybrała się pod opieką kadry Hufca Pracy na rajd turystyczny, który odbył się na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Park położony jest na Przedgórzu Sudeckim. Celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kreowanie zdrowego stylu życia, nabycie wiedzy na temat Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, Ślęży, Sobótki i okolic. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Przełęczy Tąpadła, maszerując żółtym szlakiem w kierunku Ślęży mijaliśmy Skałę z Nosem, Polane z Dębami, Wiszącą Skałę, Rezerwat Góry Ślęża, Zbójnickie Skały. Po drodze w ramach propagowania akcji ekologicznej, zaopatrzeni w worki i rękawiczki zbieraliśmy śmieci pozostawione przez innych „turystów” na terenie parku. Na szczycie Ślęży wysłuchaliśmy pogadanki na temat Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, którą prowadzili strażnicy-przewodnicy tegoż parku. Po zejściu ze Ślęży szliśmy szlakiem żółtym w kierunku stadionu OSiR w Sobótce, na terenie którego zjedliśmy ciepły posiłek, a po odpoczynku przystąpiliśmy do udziału w konkurencjach rekreacyjno-sportowych. Braliśmy udział w rzucie piłką lekarską w tył, przeciąganiu liny, strzelaniu z broni pneumatycznej, zawody w darta, itp. Młodzież wzięła także udział w konkursie pn. „Strój wędrowca na wesoło”. Mieliśmy okazję także do sprawdzenia się w zakresie wiedzy dotyczącej Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas wycieczki odbyło się także spotkanie z funkcjonariuszami komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”, które miało charakter szkoleniowy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia, wręczenie upominków, dyplomów. Pogoda nam dopisała, było cieplutko i bardzo słonecznie.Dodane przez STRIX dnia wrzesień 30 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 2168 Czytań Drukuj
Dzień Pierwszowklasisty
Dnia 23.09.11r. o godzinie 10:30 odbył się dzień pierwszoklasisty. Wszyscy uczniowie klas I wraz z wychowawcami zebrali się na boisku szkolnym. Impreza polegała głownie na zmaganiach sportowych jak i umysłowych. Uczniowie rywalizowali głownie w takich konkurencjach jak: wyścigi z załadowanymi taczkami, rzut cegłą, malowanie kotów z zamkniętymi oczami, przeciąganiu liny. Zwycięską klasą została klasa IA z wychowawczynią Panią Anną Prostak.


Dodane przez STRIX dnia wrzesień 23 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 2239 Czytań Drukuj
BIWAK REKREACYJNO-SPORTOWY
Dnia 16.09.b.r. na terenie akwenu wodnego w Krępnicy odbył się biwak rekreacyjno-sportowy z elementami profilaktyki uzależnień, zorganizowany w ramach realizowanego przez Hufiec Pracy programu profilaktycznego „STOP DEMORALIZACJI”, dofinansowanego z Urzędu Miasta Bolesławiec. Podczas imprezy młodzież klas Iw i IIw uczestniczyła w wielu ciekawych formach zajęć, zaplanowanych przez wychowawcę i kadrę Hufca, m.in.: strzelanie z broni krótkiej i długiej, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską, gra w kometkę, grupowe skoki przez skakankę. Uczestnicy mieli okazję popływać jachtem żaglowym typu omega. Szczególnie ta forma rekreacji spodobała się młodzieży. Każdy, kto płynął, został pasowany przez wychowawcę – Jacka Neslera na młodego żeglarza. Wszyscy uczestnicy biwaku jedli pyszne, grillowane kiełbaski oraz inne smakołyki. W trakcie biwaku towarzyszyli nam specjalni goście: Pani Beata Sulska – Naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta, Pani Barbara Wojciechowska – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pan Jacek Jurkiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych. Zwieńczeniem przedsięwzięcia był konkurs dotyczący profilaktyki uzależnień, który obejmował dwa etapy: plastyczny i teoretyczny. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a także wiedzą na temat wszelkich używek oraz skutków ich zażywania. Na zakończenie biwaku wychowawca klas wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji. Pogoda tego dnia była wspaniała, a nam wszystkim towarzyszył ogromny uśmiech.Wychowawca klas
inż. Jacek Nesler

Dodane przez STRIX dnia wrzesień 21 2011 17:30:24
0 Komentarzy ~ 1354 Czytań Drukuj
ROZDANIE DYPLOMÓW CZELADNICZYCH W BOLESŁAWCU
W dniu 16.09.2011r. w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów czeladniczych i mistrzowskich, które organizuje Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości wraz ze Starostwem.
Całość przedsięwzięcia rozpoczęła się od powitania gości przez Etatowego Członka Zarządu Powiatu p. Dariusza Kwaśniewskiego. Na uroczystości nie zabrakło Starosty Cezarego Przybylskiego, całego Zarządu Cechu, dyrektorów szkół, kierowników praktycznej nauki zawodu, a przede wszystkim młodzieży, która na bardzo wysokim poziomie zdała egzaminy czeladnicze.
Wśród młodych czeladników nie zabrakło także uczniów ZSB, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia za zdanie egzaminów na bardzo dobrą ocenę.
Poziom zdawalności w powiecie bolesławieckim jest co rok bardzo wysoki, a młodzież przykłada się do tego, by jak najlepiej zdać egzamin czeladniczy i przez to być rzetelnymi „fachowcami”. Na koniec uroczystości zostali wyróżnieni pracodawcy, którzy najlepiej wykształcili młodzież, bo to ich wiedza praktyczna przekazywana młodym ludziom, najlepiej przekłada się na umiejętności i zdawalność młodzieży.


Dodane przez STRIX dnia wrzesień 16 2011 00:00:00
0 Komentarzy ~ 2768 Czytań Drukuj
Witaj szkoło!
1 września jest dniem ważnym dla uczniów i pracowników szkoły. Kolejne wyzwania, sukcesy, czasem porażki - oto,co nas czeka. Jednak wróciliśmy do szkoły pełni zapału i energii. Życzymy wszystkim wytrwałości w podejmowaniu codziennych wyzwań.
Dodane przez STRIX dnia wrzesień 13 2011 21:06:21
0 Komentarzy ~ 1274 Czytań Drukuj
Osiemnastka w ZSB

Dnia 03 czerwca 2011 roku obchodziliśmy osiemnastolecie Technikum Nr 2 przy ZSB w Bolesławcu. Celem imprezy była integracja uczniów i nauczycieli, a także upowszechnienie sportowego, zdrowego stylu życia. Założenia te zrealizowaliśmy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Młodzież brała udział w licznych konkurencjach sportowych, np. w biegu na 400 m i 800 m, w meczu piłki nożnej, w gimnastycznym torze przeszkód na czas, w piłce plażowej oraz w wielu innych ciekawych zmaganiach sportowych. Dodatkową atrakcją było wspólne grillowanie z nauczycielami przy dźwiękach muzyki. Forma imprezy spotkała się z dużą aprobatą uczniów. Słoneczna pogoda i duch rywalizacji pozytywnie wpłynęły na samopoczucie młodzieży.Dodane przez STRIX dnia czerwiec 07 2011 11:43:38
0 Komentarzy ~ 2870 Czytań Drukuj
Sprzęt z najwyższej półki w ZSB
W Zespole Szkół Budowlanych gościli przedstawiciele firmy TPI, największego dystrybutora sprzętu geodezyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Podopieczni Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu spotkali się z przedstawicielami firmy TPI, największego dystrybutora sprzętu geodezyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej, w czwartek, 19 maja. Uczniowie mogli zapoznać się z urządzeniami geodezyjnym z najwyższej półki. W trakcie pokazu połączonego ze szkoleniem młodzi adepci budownictwa mieli okazję obliczyć powierzchnię boiska z dokładnością do 1 cm², a także zmierzyć komin bolesławieckiego Zakładu Energetyki Cieplnej z dokładnością do 1 mm.

Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych planuje już kolejne, tym razem z geodetami z terenu powiatu bolesławieckiego.


Dodane przez STRIX dnia maj 25 2011 10:06:47
0 Komentarzy ~ 1990 Czytań Drukuj
Strona 64 z 65 << < 61 62 63 64 65 >


http://zsbboleslawiec.biposwiata.pl/
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar