Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
 
  Rekrutacja 2021/2022
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia
  Terminy postępowania rekrutacyjnego
  Terminy postępowania rekrutacyjnego

Logowanie ...
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2021-2022
  Ubezpieczenie NNW

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

  Bursa Szkolna w Bolesławcu
  Wniosek o przyjęcie do Bursy Szkolnej
  Film promocyjny

Logowanie


Kalendarz
Wrzesień 2021
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Najbliższe święta:

Wakacje 2021
jeszcze

-94 Dni
-15 Godzin
-6 Minut
-44 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

93 Dni
9 Godzin
53 Minut
16 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Pogoda Bolesławiec
Jasełka Bożonarodzeniowe
JASEŁKA 2018

"JASEŁKA 2018"

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej ze Szczytnicy oraz wychowankowie Bursy Szkolnej pod opieką wychowawców M. Czyżewskiej, M. Gieszczyk, B. Janiec, i M. Madej, w przepięknej scenerii Teatru Starego w Bolesławcu zaprezentowali zgromadzonej tam publiczności Bożonarodzeniowe Jasełka.

Głównym zamierzeniem działań wychowawców przygotowujących wraz z uczniami przedstawienie było pokazanie podopiecznym, że warto w siebie uwierzyć i że jeżeli tylko mamy odwagę podążać za własnymi marzeniami mają one szansę się spełnić.

Nie było wśród uczniów profesjonalnych aktorów, piosenkarzy, muzyków, ani reżyserów, ale mimo tego mogli wystąpić na deskach pięknego teatru i dobrze się przy tym bawić. Poza tym dzieci i młodzież z różnych środowisk mogła się ze sobą spotkać, zintegrować się i przy okazji kultywować naszą polską tradycję, jaką jest niewątpliwie wystawianie Jasełek.


JASEŁKA 2018 JASEŁKA 2018 JASEŁKA 2018 JASEŁKA 2018 JASEŁKA 2018 JASEŁKA 2018 JASEŁKA 2018


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 23:32:12
0 Komentarzy ~ 403 Czytań Drukuj
Profilaktyka HIV i AIDS
Profilaktyka HIV i AIDS

"Profilaktyka HIV i AIDS"

Uczniowie klas II Technikum i Szkoły Branżowej uczestniczyli w zajęciach z panią M. Fink z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Bolesławca.

Zajęcia dotyczyły zachowań ryzykownych, które mogą prowadzić do zakażeń wirusem HIV i zachorowania na AIDS. Jest to bardzo ważny temat, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tych zakażeń jest coraz więcej. Postęp w dziedzinie medycyny daje szansę na szybkie wykrycie wirusa, odpowiednie leczenie i normalne życie do późnej starości. Dlatego tak ważne jest wykonanie testu przez każdego człowieka podejmującego zachowania ryzykowne, aby poznać swój status serologiczny. Osoba, która wie, że jest zakażona ma szansę zadbania o zdrowie swoje, swoich bliskich i uchronić się przed rozwinięciem pełnoobjawowego AIDS.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyposażeni w wiedzę na ten temat, będą potrafili racjonalnie zadbać o swoją przyszłość.


Profilaktyka HIV i AIDS Profilaktyka HIV i AIDS
Tekst i zdjęcia: B. J.

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 23:27:29
0 Komentarzy ~ 381 Czytań Drukuj
Jarmark Świąteczny
Jarmark Świąteczny

"Jarmark Świąteczny"

Wyjazd na Jarmark Świąteczny do Drezna okazał się bardzo udany. Pogoda dopisała, na granicy nie było korków, wbrew obawom pana kierowcy (Szczyt Klimatyczny w Katowicach nakazał wzmożone kontrole na granicy).

Na miejscu Pani Urszula Drąg zasypała nas ogromem informacji na temat zwiedzanych zabytków z pięknym kompleksem pałacowym Zwinger w roli głównej. Jarmark zachwycił swoim bogactwem, a wieczorową porą przepiękną iluminacją.


Jarmark Świąteczny Jarmark Świąteczny Jarmark Świąteczny Jarmark Świąteczny Jarmark Świąteczny Jarmark Świąteczny Jarmark Świąteczny


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 23:14:13
0 Komentarzy ~ 378 Czytań Drukuj
„WOLONTARIUSZ ROKU 2018”
WOLONTARIUSZE Z ZSB NOMINOWANI W KONKURSIE „WOLONTARIUSZ ROKU 2018”

"WOLONTARIUSZE Z ZSB NOMINOWANI W KONKURSIE „WOLONTARIUSZ ROKU 2018”"Miło nam poinformować, że uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, współpracujący z Bolesławieckim Hufcem Pracy w realizacji różnych przedsięwzięć, w środowisku lokalnym zostali zgłoszeni przez dyrektora Domu Dziennego Pobytu z Bolesławca – panią D. Zamaro do konkursu „Wolontariusz Roku 2018”.

Uczniowie ZSB już od kilku lat spotykają się z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu przy okazji różnych świąt, rocznic, uroczystości, przygotowując programy artystyczne i drobne upominki. Każde takie spotkanie jest okazją do nawiązania dialogu międzypokoleniowego, rozwijania empatii i uświadamia młodym ludziom, że bezinteresowne pomaganie oraz poświęcenie czasu drugiemu człowiekowi, może dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń.

Wprawdzie nasi wolontariusze nie zdobyli głównej nagrody, ale jest to dla naszej społeczności szkolnej duże wyróżnienie. Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy tak docenieni i na pewno będziemy działać dalej!

Szczególne podziękowania dla wszystkich uczniów zaangażowanych w działania na rzecz Seniorów!

Tekst: B.J.Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 23:06:30
0 Komentarzy ~ 387 Czytań Drukuj
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

"Stypendium Prezesa Rady Ministrów"

Już po raz drugi uczeń technikum budownictwa, Dawid Gorczyca odebrał tą prestiżową nagrodę, która przyznawana jest za osiągnięcie najlepszych wyników nauczania w szkole.


Serdecznie gratulujemy!!!


Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 23:01:36
0 Komentarzy ~ 391 Czytań Drukuj
Bieg Niepodległościowy
III Bieg Niepodległościowy

"III Bieg Niepodległościowy"

Uczeń klasy 3AB Technikum Budownictwa - Maciej Celuch dnia 11.11.2018 r. wziął udział w III Biegu Niepodległościowym w Poznaniu. Był to największy bieg w Polsce, a udział w nim brało ponad 23 tys. osób.

Od najmłodszych lat jedną z pasji Macieja są biegi przełajowe i uliczne. Uczeń naszej szkoły uzyskał w kategorii Open czas 46.49 zajmując 2560 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej zajął 79 miejsce.


Serdecznie gratulujemy!!!


III Bieg Niepodległościowy III Bieg Niepodległościowy III Bieg Niepodległościowy


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:57:43
0 Komentarzy ~ 373 Czytań Drukuj
Wycieczka zawodoznawcza
Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca

"Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca"

Uczniowie Technikum Budowlanego i Technikum Architektury Krajobrazu 20.11.2018 uczestniczyli w kolejnej wycieczce edukacyjnej, tym razem w Nowogrodźcu, gdzie młodzież zapoznała się z pracami budowlanymi na dwóch inwestycjach:

1. Przebudowa budynku byłego kościoła ewangelickiego zlokalizowanego przy ul. Lubańskiej z przeznaczeniem na salę wielofunkcyjną o nazwie MUZA
2. Rewitalizacja płyty Rynku oraz ul. Kościuszki

Podczas pobytu na budowie MUZY dowiedzieliśmy się jak wewnątrz obiektu wykonano antresolę wraz z prowadzącymi na nią schodami, jak wykonano ogrzewanie podłogowe w sali głównej. Zobaczyliśmy jak wykonano system wentylacji mechanicznej wraz z montażem centrali wentylacyjnej. W trakcie naszego pobytu na budowie trwał montaż armatury sanitarnej oraz w sali głównej układano płytki na posadzce. Na zewnątrz budynku dowiedzieliśmy się jak była czyszczona elewacja ceglana oraz uzupełniano zniszczone elementy sztukaterii wokół drzwi wejściowych. Mogliśmy również poznać technologię wykonania podmurówki klinkierowej projektowanego ogrodzenia kutego. Przy obiekcie wykonano również większość prac brukarskich z kostki granitowej łupanej.

Oglądając budowę płyty Rynku i ul. Kościuszki mogliśmy zobaczyć przede wszystkim prace związane z wykonywaniem różnych rodzajów nawierzchni. Poznaliśmy technologię wykonania nawierzchni z kostki brukowej zarówno łupanej jak i cięto-łupanej, z płytek betonowych 20x20cm oraz tzw. klinkieru drogowego. Zobaczyliśmy odkrytą w czasie robót budowlanych XIX-wieczną studnię o głębokości około 13 m. oraz poznaliśmy lokalizację odkrytego XVI-wiecznego bruku wykonanego z kamieni polnych. W trakcie naszego pobytu trwały prace brukarskie oraz wykonywano nasadzenia na zapleczu Rynku.

Dziękujemy kierownictwu poszczególnych budów za możliwość zapoznania się z prowadzonymi robotami oraz przekazanie na rzecz szkoły próbek używanych na budowach materiałów.


Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca Wycieczka zawodoznawcza do Nowogrodźca


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:53:45
0 Komentarzy ~ 371 Czytań Drukuj
Tydzień olimpiad w ZSB
TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB

"TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB"

26 listopada br. odbyła się Olimpiada Solidarności „Dwie Dekady Historii” Ogólnopolski Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych - VI edycja 2018/2019, etap I, szkolny

26 listopada br. uczniowie technikum budowlanego z klasy I, II i III rywalizowali w szkolnych eliminacjach XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do I etapu przystąpiło 14 uczniów. Najlepsi pojadą na eliminacje okręgowe do Zielonej Góry.

27. Listopada br. odbyła się Olimpiada Podstaw Przedsiębiorczości (zasięg dolnośląski) – IV edycja, etap I szkolny. Test pisało 16 uczniów z klasy I i III technikum.

Życzymy powodzenia na dalszych etapach


TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB TYDZIEŃ OLIMPIAD W ZSB


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:47:38
0 Komentarzy ~ 406 Czytań Drukuj
Dzień Języków Obcych
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

"DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH"

W październikowy czwartek świętowaliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Bawiliśmy się doskonale podczas licznych konkursów, quizów i piosenek. Dla smakoszy nie zabrakło też doskonałego jedzenia, ponieważ stanowiska przedstawiające kulturę i tradycje krajów europejskich aż uginały się pod ogromną ilością jadła i napojów.

Nie zabrakło tez zaproszonych gości. W tym roku był to pochodzący z Włoch Pan Sandro Tascioni, właściciel pizzerii Bella Italia wraz z żoną.

W konkurencji na najciekawsze stanowisko zwyciężyła klasa III AB przedstawiające Włochy, zwycięzcą quizu okazałą się klasa 1, w quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych bezkonkurencyjny był Marcel Hruzd z klasy II AL, a w rozsypance zdaniowej prym wiodła Oliwia Miszkiewicz z klasy IV LG.


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:40:00
0 Komentarzy ~ 396 Czytań Drukuj
Samorząd Uczniowski
NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!

"NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!"

W Dniu dzisiejszym oficjalnie podziękowaliśmy Dotychczasowej Przewodniczącej Samorządu Szkolnego, Paulinie Pawłowicz, za godne pełnienie swoich obowiązków i cztery lata wytężonej pracy.

Paulina przekazała swoje obowiązki nowo wybranej przewodniczącej - Annie Piturze.

Gratulujemy Aniu i życzymy Ci wytrwałości, pomysłowości i satysfakcji z pełnienia nowej funkcji.


NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!! NOWA PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!!!


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:35:55
0 Komentarzy ~ 462 Czytań Drukuj
Wycieczka zawodoznawcza
Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja

"Wycieczka edukacyjna do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja"

Uczniowie Technikum Budowlanego i Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyli w kolejnej wycieczce edukacyjnej, tym razem w Bolesławcu, gdzie młodzież zapoznała się z pracami budowlanymi oraz konserwatorskimi prowadzonymi w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja przy ul. Kościelnej.

A czego się dowiedzieliśmy? Oto relacja ucznia klasy 3AB, Mateusza Dobrowolskiego:
Podczas piątkowej wycieczki zobaczyliśmy szereg prac konserwatorskich prowadzonych w bolesławieckiej Bazylice. Oprowadzający nas Konserwator Zabytków, Pan mgr Bohdan Jackiewicz, pokazał nam i wytłumaczył jak były odtwarzane zniszczone płyty epitafijne oraz przykryte tynkiem portale. Zobaczyliśmy jak odbywa się piaskowanie ścian kamiennych oraz uzupełnianie brakujących fragmentów gzymsu z wykorzystaniem przygotowanych szablonów. W trakcie wizyty na budowie jeden z konserwatorów uzupełniał ubytki w ścianach kamiennych i spoinach wraz z ich tzw. scaleniem kolorystycznym. Byliśmy świadkami trwających prac brukarskich. Nasz przewodnik wyjaśnił nam jak wykonano izolację poziomą obiektu z zastosowaniem iniekcji ciśnieniowej.


Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Wycieczka edukacyjna w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 03 2019 22:31:48
0 Komentarzy ~ 368 Czytań Drukuj
Strona 5 z 65 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>


http://zsbboleslawiec.biposwiata.pl/
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar