Narodowe Święto Niepodległości
Dodane przez Hyde dnia Listopad 17 2018 02:33:59
Narodowe Święto Niepodległości

"Narodowe Święto Niepodległości"Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które upamiętnia bardzo ważne dla Polski wydarzenia sprzed 1918 roku. Prawie 100 lat temu, 11 listopada 1918 r. Polska stała się wolnym i niezależnym krajem. Zawdzięcza się to marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. To on stanął na czele Armii Polskiej i przejął naczelne dowództwo nad wojskiem. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy. Z tego względu 11 listopada jest tak uroczyście obchodzony w naszym kraju.

Społeczność Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w godny sposób włączyła się w obchody 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowując montaż słowno-muzyczny i biorąc udział we Mszy Świętej Niepodległościowej. Dnia 9 listopada o godz. 11:11 w Kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla rozbrzmiały słowa Hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” i pieśni „Marsz, marsz Polonia”. Doniosłości wydarzeniu dodała również uroczysta oprawa Mszy Świętej Niepodległościowej, koncelebrowana przez szkolnego kapelana ks. Bartłomieja Marandę, w której rozbrzmiały przejmujące słowa pieśni z czasów walki o niepodległość: „Modlitwy obozowej” oraz „Boże, coś Polskę”.


Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości

Rozszerzona zawartość newsa