"WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK"
Dodane przez idzi dnia Maj 11 2018 00:59:51
„WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB

"WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK"

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole panią Monikę Fink z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Bolesławca.

Tym razem pani Monika spotkała się z uczniami klas I Technikum i Szkoły Branżowej, aby porozmawiać na temat ryzyka zakażeń wirusem HPV, skutków zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego oraz wagi badań profilaktycznych, związanych z występowaniem chorób wywoływanych przez HPV. Najważniejszym zadaniem prelegentki było budowanie świadomości młodych ludzi w kwestii wypracowania u nich odpowiednich postaw zdrowotnych i wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich. Dużym zaskoczeniem dla uczniów była informacja, że wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), który powoduje głównie u kobiet raka szyjki macicy, dotyka również chłopców i że oni również są nosicielami tego bardzo powszechnego, szybko rozprzestrzeniającego się wirusa.

Realizacja programu "Wybierz życie – Pierwszy krok" daje nadzieję, że młodzież podejmująca bardzo często zachowania ryzykowne, będzie miała świadomość istnienia zagrożenia zakażeniem HPV, jego konsekwencji i wzbudzi w sobie refleksję na temat konieczności dbania o własne zdrowie.


„WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK” W ZSB

Tekst i zdjęcia: B.J
Rozszerzona zawartość newsa