Dodane przez Hyde dnia Kwiecień 02 2018 01:36:41
„NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!”

"NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!"


Powyższe hasło przyświecało dzisiejszym działaniom profilaktycznym prowadzonym w Zespole Szkół Budowlanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia, funkcjonariusza Policji z Niemiec, policjantki z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca, panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Bolesławca oraz pedagoga szkolnego.

Policjanci w ramach Międzynarodowego Projektu Interreg Polska – Saksonia "NIE DLA NARKOTYKÓW", spotkali się z uczniami klas I, II i III, aby przypomnieć młodym ludziom o zgubnych skutkach spożywania środków psychoaktywnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ciągle aktualny i niepokojący problem dopalaczy. Młodzież aktywnie uczestniczyła w prowadzonych przez funkcjonariuszy zajęciach i została za to nagrodzona upominkami przygotowanymi przez prelegentów. Po zakończonych wykładach uczniowie mogli zwiedzić INFO-MOBIL, którym przyjechał niemiecki policjant, a w którym można było zobaczyć materiały profilaktyczne dotyczące uzależnień. Nie lada wyzwaniem było dla młodzieży pokonanie slalomu w narko i alkogoglach zaprezentowanych przez panie z PSSE – B. Mrozik i M. Fink. Młodzi ludzie dzięki tym urządzeniom mogli poczuć, jak zachowuje się organizm człowiek po spożyciu środków psychoaktywnych - alkoholu i narkotyków.

Największą atrakcją imprezy był pokaz umiejętności psa policyjnego, przeszkolonego do odnajdywania narkotyków. Sonia wykazała się profesjonalizmem i odnalazła ukryty przez policjanta plecak oznaczony zapachem narkotyków, za co została nagrodzona brawami.

Podczas spotkania policjantki z bolesławieckiej Komendy Powiatowej – asp.szt A. Kublik-Rościszewska i asp.szt. B. Łuczkowska wręczyły nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjum, biorącym udział w konkursie dotyczącym dopalaczy.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania profilaktyczne, wpisujące się w obchodzony dzisiaj Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, przyczynią się do kształtowania u młodych ludzi postaw asertywnych w sytuacji kontaktu ze środkami psychoaktywnymi.


„NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!”

Tekst: B.J., Zdjęcia: A. Kublik-Rościszewska/ M. Grzesiak
Rozszerzona zawartość newsa