„DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI
Dodane przez Hyde dnia Marzec 12 2018 00:29:11
„DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI

„DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI


Zbliżające się Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy 8 marca, okazało się wspaniałym pretekstem do nawiązania dialogu międzypokoleniowego. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych we współpracy z Hufcem Pracy oraz uczniami kl. III "c" Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca, przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Kobiet dla Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu.
Podczas spotkania młodzież i dzieci prezentowali swoje talenty aktorskie, muzyczne, taneczne wprawiając najstarsze pokolenie w bardzo dobry nastrój, co można było zauważyć po głośnych owacjach po każdym występie. To wspaniałe wydarzenie zakończyło się wręczeniem Seniorom przez młodych artystów upominków, przygotowanych specjalnie na tą szczególną okazję. Miłym akcentem spotkania było zaproszenie przez panią dyrektor DDP - D. Zamaro, wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek przygotowany przez pensjonariuszy – Seniorzy przygotowali wspaniałą szarlotkę.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca – pani asp.szt. A. Kublik-Rościszewska oraz pan asp.szt. M. Białowąs, którzy rozmawiali z Seniorami na temat bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na "modne" nadal oszustwa metodą na "wnuczka" i "policjanta".

Kolejne już spotkanie najmłodszego i najstarszego pokolenia było dla wszystkich wspaniałą lekcją życia, uczącą wzajemnego szacunku, empatii, łamiącą stereotypy związane z funkcjonowaniem tych grup społecznych i pokazującą, że Seniorzy są wspaniałymi kompanami do rozmów i zabawy. Zaangażowanie z jakim młodzież i dzieci realizowali swój projekt daje nadzieję, że te relacje międzypokoleniowe będą nadal utrzymywane i pielęgnowane.


„DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI „DZIEŃ KOBIET” Z SENIORAMI

Tekst: B.J.
Zdjęcia: N. Rusin
Rozszerzona zawartość newsa