Dodane przez Hyde dnia Styczeń 04 2018 00:13:35
ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO!


ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO!

Dyrektor ZSB – pan Jacek Jurkiewicz wraz z pedagogiem szkolnym – Beatą Janiec, w trosce o zdrowie psychiczne i fizyczne uczniów, a także ich rodziców zorganizowali kolejne ciekawe spotkanie. Tym razem w Zespole Szkół Budowlanych gościł aspirant Robert Kuśmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Podczas spotkania policjant zapoznał rodziców z przyczynami i zgubnymi skutkami spożywania przez młodzież środków psychoaktywnych. Wykład wzbogacony był wartościową prezentacją oraz materiałami dydaktycznymi, które dopełniały poruszaną podczas spotkania tematykę. Rodzice mogli zapoznać się z bardzo dobrze przygotowanymi imitacjami środków psychoaktywnych oraz wszelkimi akcesoriami związanymi ze spożywaniem narkotyków, a także sposobami przechowywania i ukrywania przed rodzicami przez młodych ludzi takich środków.

Spotkanie było dla rodziców bardzo ciekawą lekcją uświadamiającą im, jak wielkie niebezpieczeństwo niesie za sobą spożywanie środków psychoaktywnych przez młodzież i brak świadomości rodziców w tej kwestii. Wykład policjanta na pewno wyposażył rodziców naszych uczniów w nowe, wartościowe informacje, które mogą okazać się bardzo pomocne w życiu codziennym, ponieważ problem uzależnień we współczesnym społeczeństwie jest bardzo poważny. Zwróciła również na to uwagę, zaproszona na to spotkanie pani Justyna Mieniek – terapeuta z Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego, która wskazała rodzicom instytucje, w których mogą szukać specjalistycznej pomocy w przypadku borykania się z problemem uzależnienia u swoich bliskich.


„ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ”

Tekst i zdjęcia: B. J.
Rozszerzona zawartość newsa