Dodane przez idzi dnia Grudzień 03 2017 01:30:27
SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ


SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ

Po raz kolejny drużyna bolesławieckiej młodzieży z klasy I Szkoły Branżowej pierwszego stopnia w Zespole Szkół Budowlanych okazała się bezkonkurencyjna zajmując 3 miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”, który odbył się 24 listopada 2017r. w Kamiennej Górze. Dodatkowym sukcesem było zdobycie nagrody indywidualnej dla naszego ucznia Michała Kelera, który w części teoretycznej uzyskał największą ilość punktów.

W Konkursie udział wzięli najlepsi uczniowie wyłonieni podczas hufcowych eliminacji. Konkurs został zorganizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu, Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz 1-10 Hufiec Pracy w Kamiennej Górze i przeprowadzony w pięknej scenerii Muzeum Tkactwa. Finał swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz przedstawiciele wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej OHP, a także wielu innych znakomitych gości.
W zmaganiach o puchary wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn z Kamiennej Góry, Mysłakowic, Jeleniej Góry i Bolesławca

Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników atrakcje, które miały umilić czas oczekiwania na wyniki rywalizacji. Młodzież mogła w towarzystwie przewodnika zwiedzić Muzeum Tkactwa i posłuchać wielu ciekawych historii związanych tym miejscem. Duże zaciekawienie wzbudziły także zajęcia z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry, podczas których młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny zabezpieczania śladów na miejscu zbrodni, wypadku, włamania.

Ogromny udział w sukcesie uczniów mają policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca – asp. szt. Beata Łuczkowska, asp. szt. Anna Kublik - Rościszewska oraz asp. szt. Mariusz Białowąs, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywały uczniów do konkursu.
Dodatkowo zwycięska młodzież zostanie obdarowana nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Powiatu Bolesławieckiego.


„SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ”
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Madej – wychowawca HP Bolesławiec
Rozszerzona zawartość newsa