Dodane przez idzi dnia Grudzień 03 2017 01:17:39
RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA!


RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA!

Już od ponad 30 lat w trzeci czwartek listopada na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Tradycję taką zapoczątkowali Amerykanie, którzy w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia przeprowadzili akcję profilaktyczną, podczas której, zachęcono ponad milion palaczy, aby odstawili palenie papierosów na jeden dzień. Z czasem do takich działań przyłączył się cały świat i zaczęły powstawać podobne inicjatywy, których głównym zadaniem było zachęcanie palaczy do zerwania z nałogiem.

Statystyki odnośnie palenia tytoniu na świecie i w Polsce są bardzo niepokojące. Papierosy codziennie pali co czwarty Polak powyżej 15 roku życia. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Każdy palacz powinien pamiętać, że wraz z dymem tytoniowym wprowadza do swojego organizmu mieszankę 7 tysięcy substancji i związków chemicznych. Konsekwencją tego jest wzrost ryzyka zachorowania na poważne choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz liczne nowotwory. Choć wszyscy znają śmiertelne skutki tego uzależnienia, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat, a kiedy dowiaduje się o chorobie często jest już za późno na leczenie.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu był okazją do przypomnienie młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych zgubnych skutków tego uzależnienia. W tym celu uczniowie klas III Technikum wykonali plakaty uświadamiające niemiłe konsekwencje sięgania przez młodych ludzi po papierosy. Prace uczniów zostały wywieszone na szkolnym korytarzu, a uczennice kl. III LG w ramach akcji profilaktycznej rozdały swoim młodszym kolegom ulotki informacyjne przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, przestrzegające młodzież przed eksperymentowaniem z nikotyną.


„RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ”
Tekst: B. J.
Rozszerzona zawartość newsa