Dodane przez idzi dnia Grudzień 03 2017 01:14:35
TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE!


TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE!

Powyższe hasło przyświecało konferencji, która odbyła się w BOK MCC w Bolesławcu. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyła młodzież bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych była Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu, przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Wojewódzkiem Ośrodkiem Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry. Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowali uczniowie kl. IBG, II AB, III LG i I a.

Konferencję prowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP z Bolesławca. Policjanci w bardzo obrazowy i zrozumiały sposób starali się uświadomić młodym ludziom, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nich w sytuacji, kiedy stają się uczestnikami ruchu drogowego, zarówno jako piesi, jak i kierowcy. Dzięki spotom i prezentacjom przygotowanym przez prelegentów, młodzież zobaczyła, do czego może doprowadzić nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Organizatorzy spotkania przygotowali dla uczniów wiele atrakcji, m.in. naukę udzielania pierwszej pomocy, prezentacje specjalistycznego furgonu policyjnego, symulator działania pasów bezpieczeństwa w samochodzie, demonstrację alkogogli i narkogogli, symulator dachowania. Największa atrakcja przygotowana została na koniec spotkania. Był to pokaz współdziałania służb na miejscu wypadku drogowego. Młodzież z zainteresowaniem oglądała akcję ratowania człowieka uwięzionego w samochodzie uczestniczącym w wypadku samochodowym.

Zarówno konferencja, jak i przygotowane atrakcje były dla młodzieży wspaniałą, interaktywną lekcją na temat bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego. Miejmy nadzieję, że takie działania wpłyną w przyszłości na polepszenie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, a także całego kraju.


„TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ”
Tekst: B. J., Zdjęcia: B. J. i M. Madej
Rozszerzona zawartość newsa