BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM
Dodane przez Hyde dnia Wrzesień 24 2017 10:53:37
BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM

BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM

W sobotnie przedpołudnie, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych aktywnie włączyli się w uroczyste obchody VI Bolesławieckiego Dnia Walki z Rakiem w Powiecie Bolesławieckim, zorganizowanym przez Bolesławiecki Klub Amazonek. Reprezentacja naszej szkoły: Małgorzata, Natalia, Paulina i Oskar wraz z pedagogiem szkolnym - Beatą Janiec, uczestniczyła w Marszu Przeciw Rakowi, który przeszedł ulicami miasta.

Celem przedsięwzięcia było uświadomienie społeczeństwu, że „rak to nie wyrok” i można z nim wygrać, jeżeli zacznie się działać w odpowiednim czasie. Podczas przemarszu, który zakończył się w Teatrze Starym, jego uczestnicy rozdawali przechodniom ulotki zachęcające do regularnych badań oraz obserwacji własnego ciała, co pozwala zauważyć pierwsze symptomy wielu chorób nowotworowych i rozpoczęcie leczenia zakończonego sukcesem.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas, aby przyłączyć się do tej pięknej i ważnej akcji. Dziękujemy Wam za wrażliwość i że nie jest Wam obojętny los innych ludzi!


BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM BOLESŁAWIECKI DZIEŃ WALKI Z RAKIEM

Tekst i zdjęcia: BJ

Rozszerzona zawartość newsa