Palenie nie jest w modzie
Dodane przez Hyde dnia Czerwiec 12 2017 01:15:15
Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!!

Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!!


W ramach działań profilaktycznych gościliśmy w Zespole Szkół Budowlanych panią Monikę Fink oraz panią Beatę Mrozik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bolesławcu, które przygotowały dla uczniów prelekcję na temat zgubnych skutków uzależnienia od nikotyny i marihuany.
Panie uświadamiały uczestnikom spotkania, jakie choroby może wywołać palenie papierosów i jak niekorzystny ma wpływ na rozwój płodu, w sytuacji, gdy pali kobieta w ciąży. Podczas rozmowy zwrócono również uwagę na problem biernego palenia, czyli przebywania w pomieszczeniu, gdzie pali się papierosy. Okazuje się, że bierne palenie jest jeszcze bardziej szkodliwe niż palenie czynne.
Pamiętajmy: dym tytoniowy zawiera ponad 4 000 związków chemicznych, w tym ponad 40 znanych składników rakotwórczych oraz szereg środków toksycznych. Każdy papieros kosztuje 11 minut życia!

Na zakończenie spotkania młodzież miała możliwość przebadania się za pomocą specjalnego urządzenia – smokolizera, który służy do sprawdzania zawartość tlenku węgla
w wydychanym powietrzu.

Liczymy na to, że po tym spotkaniu młodzież zastanowi się, zanim sięgnie po kolejnego papierosa!


Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!! Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!! Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!! Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!! Palenie nie jest w modzie – nie szkodź swojej urodzie!!!

Tekst i zdjęcia: B.J/M.M
Rozszerzona zawartość newsa