Wojewódzki Konkurs Sprawny w Zawodzie Murarz
Dodane przez idzi dnia Kwiecień 27 2017 20:25:25
Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz”

Murarski sukces bolesławieckiej młodzieży z ZSB

W dniu 26.04.2017 r. odbył się Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz”. Organizatorem przedsięwzięcia była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu, Hufiec Pracy w Bolesławcu, Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu.

Do murowania przystąpiło pięć drużyn z Dolnego Śląska z miast: Legnicy, Bolesławca, Przemkowa, Ziębic, Strzelina. Po kilkugodzinnych zmaganiach młodzi fachowcy zajęli:

I miejsce drużyna z Bolesławca, Jakub Krzyśko, Piotr Drozd z klasy IIIw, Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZSB w Bolesławcu
II miejsce drużyna z Przemkowa
III miejsce drużyna z Legnicy

Tym samym drużyna z Bolesławca będzie reprezentowała Dolny Śląsk w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w Zawodzie Murarz” w Pasłęku.
Konkurs odbywał się w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Pan Jacek Jurkiewicz Dyrektor ZSB, udostępnił warsztaty, które są jednymi z najlepiej wyposażonych w sprzęt budowlany, pomocny w nauce zawodu młodzieży na całym Dolnym Śląsku. Warsztaty do konkursu przygotował pan Józef Kiełbowicz, nauczyciel ZSB. W przedsięwzięcie włączyły się władze Powiatu i Miasta, które ufundowały pamiątki dla młodzieży uczestniczącej w zmaganiach. Podczas konkursu gościł Pan Karol Stasik Starosta Bolesławiecki. W tym dniu, również, przyglądali się zmaganiom młodzieży pani Urszula Róg kierownik Cechu Rzemiosł Różnych, która zorganizowała przepiękne gadżety, a także zaprzyjaźnieni pracodawcy.

Sam konkurs podzielony był na dwa etapy, część pisemną, która składała się z testu do wypełnienia oraz część praktyczną - skonstruowanie zadania praktycznego. W tym roku młodzi murarze budowali fragment muru z kanałem dymowym.


Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz” Wojewódzki Konkurs „Sprawny w Zawodzie Murarz”

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wąsik st. wychowawca HP w Bolesławcu
Rozszerzona zawartość newsa