OWiUB
Dodane przez idzi dnia Kwiecień 14 2017 00:41:47

Kolejny sukces ucznia bolesławieckiego Technikum Budowlanego

W tym roku roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych obchodziła Jubileusz XXX-lecia.

Eliminacje okręgowe odbyły się 4 marca, w 12 okręgach. Sześcioosobowa reprezentacja ZSB startowała w eliminacjach okręgowych w okręgu XI w Zielonej Górze. Spośród 40 uczniów z 10 szkół nasza ekipa zajęła w rankingu drużynowym II miejsce (nie daliśmy rady tylko gospodarzom), a nasz uczeń, z klasy IV TB, Adrian Rymarz, zajął w tych eliminacjach II miejsce i uzyskał awans do Finału Centralnego. Inne szkoły budowlane z naszego województwa walczyły w eliminacjach w okręgu I w Nysie. Porównanie wyników ośmiu dolnośląskich „Budowlanek” startujących w tych dwóch okręgach wskazuje, że jesteśmy:

NAJLEPSZYM TECHNIKUM BUDOWLANYM na Dolnym Śląsku !

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Po weryfikacji wszystkich prac z dwunastu okręgów Komitet Główny zakwalifikował do Finału Centralnego 90 uczniów z 49 szkół. Z całego Dolnego Śląska do finału zakwalifikował się tylko Adrian Rymarz i Paulina Tarazewicz z Jeleniej Góry.

Finał Centralny XXX OWiUB odbył się w piątek, 7 kwietnia. Poziom finału był bardzo wysoki, bo wszyscy uczestnicy przekroczyli próg 40 punktów (na 100 możliwych) a aż 60 uczniów uzyskało 50 pkt. lub więcej, co zapewniło im tytuł Laureata.

Nasz Adrian spisał się znakomicie i w tym elitarnym towarzystwie zajął IX miejsce w Polsce !

Adrian pokonał wszystkich uczniów z całej południowo-zachodniej Polski (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie i łódzkie).

Czekamy na ogłoszenie wyników (z przewodniczącą naszego okręgu) Dyplom Laureata 2017 Medal Laureata 2017 Pierwsza dziesiątka Finału - Adrian drugi od lewej Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych ZSB-G w Białymstoku - organizator Finału

W rankingu drużynowym nasza szkoła zajęła 18 miejsce w Polsce!

A szkoła z Zielonej Góry, z którą dzielnie walczyliśmy w eliminacjach okręgowych, została najlepszą Budowlanką w Polsce (pięcioro Laureatów).

Należy podkreślić, że Adrian w ubiegłorocznej olimpiadzie również zakwalifikował się do Finału, zdobył tytuł Laureata i zajął w XXIX edycji X miejsce.

Od 2007 roku nasza szkoła startowała w OWiUB już ósmy raz i bilans tych występów jest imponujący – aż CZTERY razy nasi uczniowie byli w Finale: