Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2018-2019

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Kwiecień 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta:

Wakacje 2019
jeszcze

55 Dni
6 Godzin
9 Minut
30 Sekund

... ...
Do Wielkanocy ...
... jeszcze ...

-5 Dni
-17 Godzin
-50 Minut
-30 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

248 Dni
7 Godzin
9 Minut
30 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Szoła realizuje projekt "Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła"Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Proramu operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.czytaj więcej

Dodane przez STRIX dnia czerwiec 13 2012 09:27:33
0 Komentarzy ~ 1128 Czytań Drukuj

Młodzież z ZSB odwiedziła Skalne Miasto
Dnia 1 czerwca 2012r. młodzież z kl. Iw, II w oraz IIIwm pod opieką kadry HP wybrała się na wycieczkę do Skalnego Miasta w Czechach. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji autorskiego programu profilaktycznego „STOP!Demoralizacji”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Bolesławiec. Ten dzień był również doskonałą okazją, by uczcić Dzień Dziecka i nagrodzić największych aktywistów.
Wczesnym rankiem wspólnie z młodzieżą przygotowaliśmy pyszny prowiant i wybraliśmy się w kierunku Czech. Naszym celem podróży była miejscowość turystyczna Adrspach. Gdy dotarliśmy na miejsce podziwialiśmy przepiękne, unikalne formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego, które zostały wyrzeźbione przez naturę. Wysokie, wspaniałe skalne ściany zrobiły na nas ogromne wrażenie. Widzieliśmy m.in. następujące formy skalne: Bliźnięta, Rynek Słoni, Małą Madonnę, Głowę Cukru, Lwicę, Grzybka. Podczas naszej wędrówki podziwialiśmy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością. Mieliśmy okazję także płynąć łódką po jeziorku wśród malowniczych skał i cudownej roślinności. Naszą wycieczkę uatrakcyjniła także obecność Pana przewodnika, który w ciekawy sposób oprowadzał nas po Czeskim Narodowym Rezerwacie Przyrody.
Skalne Miasto zachwyca i sprawia, że chce się tu wracać…


W drodze na punkt widokowy
Informacja i zdjęcia: kadra HP

Dodane przez STRIX dnia czerwiec 05 2012 11:35:29
0 Komentarzy ~ 1788 Czytań Drukuj
Zwycięska młodzież z bolesławieckiego Hufca Pracy na „Festiwalu Smaku”
W dniu 31 maja 2012 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się gala wręczania nagród w konkursie Cukierniczo - Piekarsko - Kucharskiego - F e s t i w a l S m a k u. Konkurs zorganizowali Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu przy współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.
Konkurs odbył się kilka dni wcześniej tj. dnia 22 maja 2012r. w sali warsztatowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr. H. Sucharskiego.
Głównym celem konkursu była promocja zawodów cukiernik, kucharz, piekarz wśród młodzieży i dorosłych, a także podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, rozwijanie umiejętności zawodowych oraz współpraca między szkołami i placówkami kształcenia rzemieślniczego. W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły (cukiernik, piekarz, kucharz), których zadaniem było wykonanie i zaprezentowanie komisji: dania głównego, przystawki oraz deseru.
W zmaganiach kulinarnych brały udział uczennice Zespołu Szkół Budowlanych: Marika Antoniewicz – uczennica kl. II ZSZ w zawodzie kucharz, Renata Majda - uczennica kl.I ZSZ w zawodzie kucharz.
Nasze kucharki przygotowały: filet z kurczaka pod kołderką z sera żółtego z pieczarkami, sałata grecka, filet z indyka ze szpinakiem zapiekany w piecu konwekcyjnym, mix sałat w sosie winegret z posmakiem melona i pomidorów koktajlowych. Wszystkie potrawy wyglądały bardzo apetycznie.
Dziewczyny spisały się rewelacyjnie odnosząc sukcesy, których podsumowanie odbyło się na gali festiwalu:
- Renata Majda I miejsce w festiwalu, zdobywając nagrodę główną telewizor firmy Thomson 19',
- Marika Antoniewicz, wyróżnienie z nagrodą rzeczową - aparat fotograficzny Canon wraz z kartą pamięci.
Dyrektor ZSB Pan Jacek Jurkiewicz oraz wychowawca klas – Pan Jacek Nesler(komendant HP w Bolesławcu), w których uczą się zwycięskie dziewczyny byli uczestnikami gali, osobiście gratulując uczennicom.
Dziewczynom, dziękujemy za wspaniałą postawę i gratulujemy zdolności kucharskich a także zdobytych wspaniałych nagród!. Jesteśmy pewni, że w przyszłości nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie, zwłaszcza, że po festiwalu pracodawcy spojrzą innym okiem na pracę wykonywaną przez laureatów konkursu.

Tekst: Kadra Hufca Pracy w BolesławcuRenata Majda odbiera nagrodę
Zwycięscy odbierają nagrody


Zdjęcia: Jacek Nesler Komendant HP w Bolesławcu

Dodane przez STRIX dnia czerwiec 04 2012 21:27:57
0 Komentarzy ~ 1626 Czytań Drukuj
REPREZENTACJA DOLNEGO ŚLĄSKA -DRUŻYNA Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH- W OGÓLNOPLSKIM KONKURSIE „SPRAWNY W ZAWODZIE MURARZ” PASŁĘK 2012
W OSiW w Pasłęku w dniach 21-24 maja odbył się etap centralny Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie- murarz„. Nasze województwo reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w składzie Tomasz Mielecki i Marcin Zapał (laureaci Wojewódzkiego Konkursu „Sprawny w zawodzie –murarz„wink wraz z opiekunem Jackiem Neslerem- komendantem Hufca Pracy.
Tak jak we wszystkich innych imprezach, konkurs rozpoczął się częścią teoretyczną, gdzie uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań. Następnie po przygotowaniu się tj. przebraniu w odzież roboczą i sprzęt ochronny uczestnicy wylosowali stanowiska oraz zadanie do wykonania w części praktycznej. Przy bocznej obserwacji kilkuosobowego składu komisji konkursowej, drużyny przez trzy godziny wykonywały wylosowane zadania polegające na wymurowaniu określonego muru a następnie po ocenie i prezentacji zawodnicy musieli rozebrać mur i posprzątać stanowisko.
Po wielu godzinach zmagań organizatorzy – kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku przygotowała wiele wspaniałych, różnych zajęć rekreacyjnych. Pierwszym była wycieczka na olbrzymie 120h pole golfowe Sand Valley golf & country club, gdzie instruktor udzielał wskazówek dotyczących rozgrywek w golfa. Po powrocie młodzież grała w piłkę nożną oraz oglądała pokaz walk klubu kick-boxingu. Cały następny dzień młodzież wraz z opiekunami spędziła w 127 tys. pięknym powiatowym mieście Elbląg. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem z przewodnikiem starówki elbląskiej, a po zjedzeniu obiadu, sprawdziliśmy swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy sportowej MOSiR oraz w grze w kręgle. Potem przewieziono nas do Ośrodka Wypoczynkowego „Nowa Holandia”, gdzie pływaliśmy statkiem spacerowym wokół wysepek ze zwierzętami. Skorzystaliśmy również z pływania kajakami i rowerami wodnymi. Wieczorem po powrocie do Pasłęka organizatorzy umożliwili nam zwiedzanie unikalną na skalę europejską pochylnię w Kątach i Buczyńcu, po których statki płynące kanałem elbląskim zostają przeniesione do położonych na różnych poziomach akwenów wodnych.
W ostatnim dniu Ogólnopolskiego Konkursu odbyła się wspaniała uroczystość zakończenia zmagań młodzieży a zarazem pobytu na „mazurach”. Zwycięzcami zostali gospodarze, nasza reprezentacja zajęła V miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, zaświadczenia oraz różne upominki.Reprezentant Dolnego Śląska na zawodach
Tomek i Marcin na zawodach
Wycieczka do Elbląga
Wycieczka stakiem spacerowym z Komendantem Hufca Pracy Panem inż. Jackiem Neslerem


Tekst i zdjęcia
Jacek Nesler
Komendant HP w Bolesławcu

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 22:00:39
0 Komentarzy ~ 1607 Czytań Drukuj
ZWYCIĘSKI BOLESŁAWIEC
Udzielenie pomocy poszkodowanemu - pierwsza pomoc przedmedyczna, Test sprawnościowy w tym: „Rzut granatem”, „Mała alpinistyka”, „Przeprawa” „Tor przeszkód”, „Karabinek pneumatyczny- zawody strzeleckie”, „Transportowanie rannego na polu walki”, „Rozbicie namiotu”, „Pompowanie pontonu wojskowego”, „Budowa linii głównej i jednej linii gaśniczej zgodnie z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych jednostek OSP z pominięciem budowy linii ssącej)” – zagadnienia które brzmią poważnie, wysoko postawiona poprzeczka, trudne zawody. Z powodzeniem tak można określić konkurencje, które zostały wspaniale zorganizowane i były częścią Młodzieżowych Manewrów Wojskowo-Ratowniczych, które odbyły się 29 maja br w Górze.
Zawody zorganizowane zostały przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu przy współudziale: Firmy Survival TEAM; Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej; Urzędu Miasta i Gminy Góra; Zespołu Szkół im. gen. S. Kaliskiego w Górze. Zawody zorganizowane zostały dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.
Drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych reprezentująca Bolesławiec z wielkim zaangażowaniem podjęła wyzwanie udziału w Manewrach. Przed wyjazdem młodzież zdążyła odbyć kilka treningów pod nadzorem Pana Jacka Neslera - Komendanta HP, który był opiekunem drużyny na zawodach. Zaangażowanie zawodników przyniosło wspaniałe zwycięstwo! Drużyna z Bolesławca zdobyła I miejsce w II Młodzieżowych Manewrach Wojskowo-Ratowniczych.

Tekst
Kadra HP w BolesławcuBudowa linii gaśniczej
Jedna z konkurencji - tor przeszkód
Mała alpinistyka - nasz zwycięsca konkurencji
Podsumowanie mistrzostw. rozdanie dyplomów i nagród

Zdjęcia
Jacek Nesler
Komendant HP w Bolesławcu

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:41:32
0 Komentarzy ~ 1193 Czytań Drukuj
MŁODZIEŻ Z ZSB POMOCNA PODCZAS EUROPEJSKICH BIEGÓW ULICZNYCH
Dnia 20.05.2012 r. odbyły się „Europejskie Biegi Uliczne” w Bolesławcu, których organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, a patronatem honorowym - Prezydent Miasta Bolesławiec. Celem Imprezy była popularyzacja i upowszechnienie biegów jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz integracja środowisk sportowych oraz promocja Bolesławca. W ramach imprezy zorganizowano biegi dla dzieci oraz w ramach akcji „Polska biega” bieg rekreacyjny i bieg sportowy. Wszystkie biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasi uczniowie pod kierownictwem Komendanta – Jacka Neslera byli wolontariuszami zabezpieczającymi trasę biegów. Pomimo dnia wolnego, młodzież chętnie włączyła się do organizacji imprezy i deklarowała chęć aktywnego uczestnictwa w przyszłorocznym „Europejskim Biegu Ulicznym”.Młodzież zabezpieczająca biegi
Uczestnicy biegu
Wolontariusze biegu


Informacja i zdjęcia: Jacek Nesler


Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:32:17
0 Komentarzy ~ 1271 Czytań Drukuj
Młodzież z ZSB z wizytą w teatrze
Dnia 18 maja uczniowie ZSB pod opieką kadry HP wybrali się do Teatru Starego w Bolesławcu. Wyjście zorganizowane zostało w ramach autorskiego programu profilaktycznego „STOP! DEMORALIZACJI” dofinansowanego przez Urząd Miasta. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta nasza młodzież miała okazję wybrać się do odrestaurowanego, pięknego Teatru Starego w naszym mieście na spektakl Teatru Krzyk pt. „Wydech” w reżyserii Marka Kościółka. „WYDECH – próba wypowiedzi o OJCOSTWIE – to lęk przed własnym ojcostwem i diagnoza stanów emocjonalnych w zagubionych relacjach dziecko-ojciec. To dotykająca naszego życia dygresja o ciągłej nieobecności ojca i jego bezsilności w odnajdywaniu drogi do naszego życia. Wydech naznaczony jest brakiem charyzmatu ojca. To także słowa o sieci, która zastępuje świat realny i staje się ojcem, przyjacielem, przekleństwem, wiarą, naszą jedyną tożsamością…”. Spektakl był ciekawy, a ojcostwo zostało ukazane w kontrowersyjny sposób. „Wydech” zaskakiwał, bawił, czasem szokował….
Warto podkreślić, że nasza młodzież nie często ma okazję wybrać się do teatru, więc tym bardziej wyjście na spektakl Teatru Krzyk było wyjątkowym wydarzeniem.
Informacja: kadra HP


Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:30:32
0 Komentarzy ~ 1051 Czytań Drukuj
Drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich i Sportów Obronnych
Dnia 18.05.2012r. na strzelnicy i obiektach OSiR w Ząbkowicach Śląskich odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Strzeleckie i Sportów Obronnych młodzieży.
Współorganizatorem przedsięwzięcia był Dolnośląski Zarząd Rejonowy LOK we Wrocławiu, Dolnośląska Organizacja LOK, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, OKiW w Ząbkowicach Śląskich, J.S. „Strzelec” we Wrocławiu oraz firma „Delta Press” – właściciel strzelnicy.
W Mistrzostwach brało udział wiele drużyn, a także zawodnicy z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w składzie:


1. Michał Budzianowski

2. Klaudia Nalewalska

3. Nicola Rutyna


Celem zawodów było: Promowanie sportów obronnych., integracja młodzieży poprzez rywalizację sportową, popularyzacja strzelania i sportów obronnych jako środka wychowania patriotycznego i przygotowania obronnego młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia.
Wielobój obronny składał się z trzech konkurencji, strzelania z karabinka sportowego, biegu terenowego, rzutu granatem. Nasza drużyna w Mistrzostwach uzyskała wspaniałe wyniki! Klaudia Nalewalska (kl.Iw) zajęła II miejsce w strzelaniu, I miejsce w biegu przełajowym, I miejsce w punktacji generalnej w wieloboju obronnym, tym samym zdobywając nagrodę rzeczową oraz puchar. Michał Budzianowski (kl.Iw) zajął II miejsce w generalnej punktacji. Wspaniałe wyniki są owocem wielu przygotowań pod opieką Pana Jacka Neslera.


Bieg przełajowy
Zawodnicy w konkurencji strzelanie
Drużyna po zawodach


Zdjęcia: kadra Hufca Pracy

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:19:19
0 Komentarzy ~ 1008 Czytań Drukuj
Uczniowie ZSB na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
W sobotę, 12 maja 2012 r. na Placu Józefa Piłsudskiego w Bolesławcu w Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorem był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu. Nasza drużyna – uczniowie ZSB – w składzie: Natalia Piekarz, Renata Majda, Jakub Wypchło, Dawid Stryczek, Grzegorz Madej od dłuższego czasu uczestniczyli w przygotowaniach pod okiem Pani Renaty Świecy oraz kadry HP.
Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki. Każda z grup miała za zadanie rozwiązać test z wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego, a także wiedzy o PCK. Po zakończeniu części teoretycznej zawodnicy poszczególnych ekip rozpoczęły etap praktyczny zawodów. Organizatorzy przygotowali scenki – pozoracje w formie stacji, a zadaniem zawodników było wykonanie czynności ratowniczych, m.in. upadek z wysokości, bójka, resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Tematyka pozoracji nawiązywała zatem do wypadków najczyściej spotykanych w życiu codziennym. Nasza drużyna ostatecznie zajęła VI miejsce w klasyfikacji końcowej.
Dodatkowym elementem mistrzostw PCK był także Czerwonokrzyski Bieg Uliczny dla różnych kategorii wiekowych – od najmłodszych do seniorów. Organizatorem biegu był Jacek Nesler - Komendant Hufca Pracy w Bolesławcu a jednocześnie Członek Rejonowego Zarządu PCK. Nasi uczniowie ZSB czynnie włączyli się w zabezpieczenie imprezy, jak również startowali w powyższych biegach.
Mimo niesprzyjającej aury, mistrzostwa były wspaniale przygotowane, zawodnikom dopisywał humor, a impreza cieszyła się zainteresowaniem kibiców.
Celem niniejszych mistrzostw było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zapobieganie wypadkom.

Informacja: wychowawcy HPUczestnicy podczas udzielania pierwszej pomocy
Kuba w imieniu całej drużyny odbiera dyplom
Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom biegu ulicznego


Zdjęcia: kadra Hufca Pracy

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 20:58:12
0 Komentarzy ~ 1182 Czytań Drukuj
„Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych najlepsi w zawodzie murarz”
W pracowni zajęć praktycznych Zespołu Szkół Budowlanych dnia 20.04.2012r. odbył się Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie – murarz”. Organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu, Hufiec Pracy w Bolesławcu oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych. Wiedzę teoretyczną oraz władanie kielnią miały okazję zaprezentować dwuosobowe zespoły z Przemkowa, Bolesławca i dwie drużyny z Legnicy. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej uczniów związanej z zawodem murarz oraz przygotowania ich do zbliżających się egzaminów zawodowych. Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: Przewodniczący – Pan Zenon Macel – st. spec. ds. kształcenia ogólnego i zawodowego DWK OHP, Sekretarz Komisji – Pani Justyna Waśko – st. spec. ds. kształcenia ogólnego i zawodowego DWK OHP oraz Jacek Nesler – Komendant Hufca Pracy w Bolesławcu, a także Pan Józef Kiełbowicz – nauczyciel zawodu Zespołu Szkół Budowlanych – egzaminator OKE. Najlepszymi murarzami w I edycji Wojewódzkiego Konkursu zostali uczniowie z ZSB z klasy III wm w składzie: Tomasz Mielecki oraz Marcin Zapał. Zwycięscy będą reprezentować Dolny Śląsk na Centralnym Konkursie w Pasłęku. Konkurs miał uroczysty charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dariusz Kwaśniewski – Stały Członek Zarządu Powiatu, Pan Jacek Jurkiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych. Pani Urszula Róg – Kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, pracodawcy – Pan Józef Głowacz, Pan Edmund Ostrowski, którzy od wielu lat kształcą zawodowo naszą młodzież.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, tj. albumy, mapy, inne gadżety, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.

Informacja: Jacek NeslerUroczyste rozpoczęcie komkursu
Nasi murarze
Komisja podczas obrad
Tomasz i Marcin - nasi laureaci


Zdjęcia: kadra Hufca Pracy

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 20:43:14
0 Komentarzy ~ 1373 Czytań Drukuj
Sukces uczennicy Zespołu Szkół Budowlanych
Dnia 04.04.2012r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy odbył się konkurs międzyszkolny „Najlepszy sprzedawca”. Zgłosiło się 9 szkół, z których w konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas drugich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Bolesławcu: Paulina Merk z klasy IIw i Zuzanna Warchoł (klasa II w) także brały w nim udział. Opiekunem dziewczyn na konkursie był Jacek Nesler komendant HP w Bolesławcu. Pan Jacek również przygotowywał uczestniczki do konkursu.
Celem konkursu było sprawdzenie, utrwalenie wiedzy, umiejętności z organizacji sprzedaży, towaroznawstwa, sprzedaży towarów, promocji, poszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca, promowanie uczniów zdolnych, ambitnych oraz przedsiębiorczych. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała 50 pytań zamkniętych. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przeszli do etapu praktycznego. Nasza uczennica, Paulina znalazła się w najlepszej 7 etapu teoretycznego. Podczas części praktycznej, która polegała na obsłudze klienta, przygotowaniu stoiska sprzedażowego oraz wypełnieniu dokumentów, komisja konkursu po naradzie ogłosiła wyniki. Paulina wspaniale poradziła sobie z wykonaniem zadań, dzięki czemu zdobyła II miejsce.
 
Tekst: Angelika Kupczak-Naumienia – wychowawca HP BolesławiecNasze uczestniczki przed rozpoczęciem teoretycznej części konkursu
Otwarcie konkursu najlepszy sprzedawca


Zdjęcia: Jacek Nesler – Komendant HP Bolesławiec

Dodane przez STRIX dnia maj 30 2012 16:58:13
0 Komentarzy ~ 1431 Czytań Drukuj
Strona 58 z 62 << < 55 56 57 58 59 60 61 > >>

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar