Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2018-2019

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Grudzień 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Najbliższe święta:

Wakacje 2019
jeszcze

186 Dni
17 Godzin
14 Minut
8 Sekund

... ...
Do ferii zimowych ...
... jeszcze ...

42 Dni
18 Godzin
14 Minut
8 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

14 Dni
18 Godzin
14 Minut
8 Sekund

... ...
Losowa fotografia
MŁODZIEŻ Z ZSB POMOCNA PODCZAS EUROPEJSKICH BIEGÓW ULICZNYCH
Dnia 20.05.2012 r. odbyły się „Europejskie Biegi Uliczne” w Bolesławcu, których organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, a patronatem honorowym - Prezydent Miasta Bolesławiec. Celem Imprezy była popularyzacja i upowszechnienie biegów jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz integracja środowisk sportowych oraz promocja Bolesławca. W ramach imprezy zorganizowano biegi dla dzieci oraz w ramach akcji „Polska biega” bieg rekreacyjny i bieg sportowy. Wszystkie biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasi uczniowie pod kierownictwem Komendanta – Jacka Neslera byli wolontariuszami zabezpieczającymi trasę biegów. Pomimo dnia wolnego, młodzież chętnie włączyła się do organizacji imprezy i deklarowała chęć aktywnego uczestnictwa w przyszłorocznym „Europejskim Biegu Ulicznym”.Młodzież zabezpieczająca biegi
Uczestnicy biegu
Wolontariusze biegu


Informacja i zdjęcia: Jacek Nesler


Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:32:17
0 Komentarzy ~ 1242 Czytań Drukuj
Młodzież z ZSB z wizytą w teatrze
Dnia 18 maja uczniowie ZSB pod opieką kadry HP wybrali się do Teatru Starego w Bolesławcu. Wyjście zorganizowane zostało w ramach autorskiego programu profilaktycznego „STOP! DEMORALIZACJI” dofinansowanego przez Urząd Miasta. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta nasza młodzież miała okazję wybrać się do odrestaurowanego, pięknego Teatru Starego w naszym mieście na spektakl Teatru Krzyk pt. „Wydech” w reżyserii Marka Kościółka. „WYDECH – próba wypowiedzi o OJCOSTWIE – to lęk przed własnym ojcostwem i diagnoza stanów emocjonalnych w zagubionych relacjach dziecko-ojciec. To dotykająca naszego życia dygresja o ciągłej nieobecności ojca i jego bezsilności w odnajdywaniu drogi do naszego życia. Wydech naznaczony jest brakiem charyzmatu ojca. To także słowa o sieci, która zastępuje świat realny i staje się ojcem, przyjacielem, przekleństwem, wiarą, naszą jedyną tożsamością…”. Spektakl był ciekawy, a ojcostwo zostało ukazane w kontrowersyjny sposób. „Wydech” zaskakiwał, bawił, czasem szokował….
Warto podkreślić, że nasza młodzież nie często ma okazję wybrać się do teatru, więc tym bardziej wyjście na spektakl Teatru Krzyk było wyjątkowym wydarzeniem.
Informacja: kadra HP


Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:30:32
0 Komentarzy ~ 1022 Czytań Drukuj
Drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich i Sportów Obronnych
Dnia 18.05.2012r. na strzelnicy i obiektach OSiR w Ząbkowicach Śląskich odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Strzeleckie i Sportów Obronnych młodzieży.
Współorganizatorem przedsięwzięcia był Dolnośląski Zarząd Rejonowy LOK we Wrocławiu, Dolnośląska Organizacja LOK, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, OKiW w Ząbkowicach Śląskich, J.S. „Strzelec” we Wrocławiu oraz firma „Delta Press” – właściciel strzelnicy.
W Mistrzostwach brało udział wiele drużyn, a także zawodnicy z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w składzie:


1. Michał Budzianowski

2. Klaudia Nalewalska

3. Nicola Rutyna


Celem zawodów było: Promowanie sportów obronnych., integracja młodzieży poprzez rywalizację sportową, popularyzacja strzelania i sportów obronnych jako środka wychowania patriotycznego i przygotowania obronnego młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia.
Wielobój obronny składał się z trzech konkurencji, strzelania z karabinka sportowego, biegu terenowego, rzutu granatem. Nasza drużyna w Mistrzostwach uzyskała wspaniałe wyniki! Klaudia Nalewalska (kl.Iw) zajęła II miejsce w strzelaniu, I miejsce w biegu przełajowym, I miejsce w punktacji generalnej w wieloboju obronnym, tym samym zdobywając nagrodę rzeczową oraz puchar. Michał Budzianowski (kl.Iw) zajął II miejsce w generalnej punktacji. Wspaniałe wyniki są owocem wielu przygotowań pod opieką Pana Jacka Neslera.


Bieg przełajowy
Zawodnicy w konkurencji strzelanie
Drużyna po zawodach


Zdjęcia: kadra Hufca Pracy

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 21:19:19
0 Komentarzy ~ 984 Czytań Drukuj
Uczniowie ZSB na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
W sobotę, 12 maja 2012 r. na Placu Józefa Piłsudskiego w Bolesławcu w Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, których organizatorem był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu. Nasza drużyna – uczniowie ZSB – w składzie: Natalia Piekarz, Renata Majda, Jakub Wypchło, Dawid Stryczek, Grzegorz Madej od dłuższego czasu uczestniczyli w przygotowaniach pod okiem Pani Renaty Świecy oraz kadry HP.
Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki. Każda z grup miała za zadanie rozwiązać test z wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego, a także wiedzy o PCK. Po zakończeniu części teoretycznej zawodnicy poszczególnych ekip rozpoczęły etap praktyczny zawodów. Organizatorzy przygotowali scenki – pozoracje w formie stacji, a zadaniem zawodników było wykonanie czynności ratowniczych, m.in. upadek z wysokości, bójka, resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Tematyka pozoracji nawiązywała zatem do wypadków najczyściej spotykanych w życiu codziennym. Nasza drużyna ostatecznie zajęła VI miejsce w klasyfikacji końcowej.
Dodatkowym elementem mistrzostw PCK był także Czerwonokrzyski Bieg Uliczny dla różnych kategorii wiekowych – od najmłodszych do seniorów. Organizatorem biegu był Jacek Nesler - Komendant Hufca Pracy w Bolesławcu a jednocześnie Członek Rejonowego Zarządu PCK. Nasi uczniowie ZSB czynnie włączyli się w zabezpieczenie imprezy, jak również startowali w powyższych biegach.
Mimo niesprzyjającej aury, mistrzostwa były wspaniale przygotowane, zawodnikom dopisywał humor, a impreza cieszyła się zainteresowaniem kibiców.
Celem niniejszych mistrzostw było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zapobieganie wypadkom.

Informacja: wychowawcy HPUczestnicy podczas udzielania pierwszej pomocy
Kuba w imieniu całej drużyny odbiera dyplom
Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom biegu ulicznego


Zdjęcia: kadra Hufca Pracy

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 20:58:12
0 Komentarzy ~ 1151 Czytań Drukuj
„Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych najlepsi w zawodzie murarz”
W pracowni zajęć praktycznych Zespołu Szkół Budowlanych dnia 20.04.2012r. odbył się Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie – murarz”. Organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu, Hufiec Pracy w Bolesławcu oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych. Wiedzę teoretyczną oraz władanie kielnią miały okazję zaprezentować dwuosobowe zespoły z Przemkowa, Bolesławca i dwie drużyny z Legnicy. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej uczniów związanej z zawodem murarz oraz przygotowania ich do zbliżających się egzaminów zawodowych. Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: Przewodniczący – Pan Zenon Macel – st. spec. ds. kształcenia ogólnego i zawodowego DWK OHP, Sekretarz Komisji – Pani Justyna Waśko – st. spec. ds. kształcenia ogólnego i zawodowego DWK OHP oraz Jacek Nesler – Komendant Hufca Pracy w Bolesławcu, a także Pan Józef Kiełbowicz – nauczyciel zawodu Zespołu Szkół Budowlanych – egzaminator OKE. Najlepszymi murarzami w I edycji Wojewódzkiego Konkursu zostali uczniowie z ZSB z klasy III wm w składzie: Tomasz Mielecki oraz Marcin Zapał. Zwycięscy będą reprezentować Dolny Śląsk na Centralnym Konkursie w Pasłęku. Konkurs miał uroczysty charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dariusz Kwaśniewski – Stały Członek Zarządu Powiatu, Pan Jacek Jurkiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych. Pani Urszula Róg – Kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, pracodawcy – Pan Józef Głowacz, Pan Edmund Ostrowski, którzy od wielu lat kształcą zawodowo naszą młodzież.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, tj. albumy, mapy, inne gadżety, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.

Informacja: Jacek NeslerUroczyste rozpoczęcie komkursu
Nasi murarze
Komisja podczas obrad
Tomasz i Marcin - nasi laureaci


Zdjęcia: kadra Hufca Pracy

Dodane przez STRIX dnia maj 31 2012 20:43:14
0 Komentarzy ~ 1314 Czytań Drukuj
Sukces uczennicy Zespołu Szkół Budowlanych
Dnia 04.04.2012r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy odbył się konkurs międzyszkolny „Najlepszy sprzedawca”. Zgłosiło się 9 szkół, z których w konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas drugich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Bolesławcu: Paulina Merk z klasy IIw i Zuzanna Warchoł (klasa II w) także brały w nim udział. Opiekunem dziewczyn na konkursie był Jacek Nesler komendant HP w Bolesławcu. Pan Jacek również przygotowywał uczestniczki do konkursu.
Celem konkursu było sprawdzenie, utrwalenie wiedzy, umiejętności z organizacji sprzedaży, towaroznawstwa, sprzedaży towarów, promocji, poszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca, promowanie uczniów zdolnych, ambitnych oraz przedsiębiorczych. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała 50 pytań zamkniętych. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przeszli do etapu praktycznego. Nasza uczennica, Paulina znalazła się w najlepszej 7 etapu teoretycznego. Podczas części praktycznej, która polegała na obsłudze klienta, przygotowaniu stoiska sprzedażowego oraz wypełnieniu dokumentów, komisja konkursu po naradzie ogłosiła wyniki. Paulina wspaniale poradziła sobie z wykonaniem zadań, dzięki czemu zdobyła II miejsce.
 
Tekst: Angelika Kupczak-Naumienia – wychowawca HP BolesławiecNasze uczestniczki przed rozpoczęciem teoretycznej części konkursu
Otwarcie konkursu najlepszy sprzedawca


Zdjęcia: Jacek Nesler – Komendant HP Bolesławiec

Dodane przez STRIX dnia maj 30 2012 16:58:13
0 Komentarzy ~ 1399 Czytań Drukuj
Konkurs Wiedzy Pożarniczej w Bolesławcu
Dnia 26.03.2012 r. odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Bolesławcu. W konkursie brała udział młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Budowlanych reprezentowali Dawid Stryczek i Damian Stryczek. Wszystkich Przywitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej i Komendant Państwowej Straży Pożarnej. Po czterdziestominutowym teście pisemnym, udaliśmy się na szkolne boisko, gdzie strażacy z PSP prezentowali swoje umiejętności, można było obejrzeć także wozy strażackie oraz porozmawiać ze strażakami. Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych zaprosił wszystkich na grochówkę. Po ciepłym posiłku nastąpiło ogłoszenie wyników – nasz uczeń – Dawid Stryczek zajął III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Po miłym spędzonym dniu i satysfakcjonującym wyniku udaliśmy się do domu.

Tekst: inż. Jacek Nesler

Przed konkursem
Odebranie nagrody
Pokaz strażacki


 


Zdjęcia: : inż. Jacek NeslerDodane przez STRIX dnia maj 30 2012 16:42:51
0 Komentarzy ~ 1538 Czytań Drukuj
WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „MOJE MIASTO-MOJE ŚRODOWISKO” IV EDYCJA
Dnia 21.03.2012r.Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych brali udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Moje miasto-Moje środowisko” w składzie:
1. Jolanta Ciupa z klasy 1w
2. Klaudia Nalewalska z klasy Iw

Fotografia Klaudii Nalewalskiej została wyróżniona. Uczennica podczas Amatorskiej Twórczości Artystycznej w Bielawie otrzymała nagrodę za swoją pracę.
Prace dziewczyn nad konkursem pilotowała Angelika Kupczak-Naumienia wychowawca HP w Bolesławcu.
Tekst: inż. Jacek Nesler
Zdjęcie: Klaudia Nalewalska


Dodane przez STRIX dnia maj 30 2012 16:22:31
0 Komentarzy ~ 2070 Czytań Drukuj
Międzyszkolny Konkurs Poezji Niemieckiej
Dnia 12.04.2012r. o godz.11.00 odbył się w ZSOiZ w Bolesławcu „Międzyszkolny Konkurs Poezji Niemieckiej” dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.
W konkursie wzięły udział tylko 2 szkoły z powiatu bolesławieckiego: ZSOiZ oraz ZSB w Bolesławcu, nie mniej jednak nasi uczniowie odnieśli duży sukces.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów I-IV technikum i każdą szkołę reprezen- towała 5- osobowa drużyna. Każdy z uczestników recytował wiersz lub prozę dotyczącą tematyki „Miłość” znanego poety lub pisarza obszaru niemieckojęzy- cznego.
Uczniowie byli oceniani według następujących kryteriów: stopień trudności, fonetyka i interpretacja utworu. Wykonywanie utworów było uatrakcyjniane poprzez odpowiedni strój, rekwizyty, podkład muzyczny oraz gestykulację.
Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
- III.miejsce (nagroda książkowa, dyplom) – Wojciech Włodarczyk (kl. IIIG) za utwór „Der Blick” („Spojrzenie„ ) Josepha von Eichendorffa
- IV.miejsce (wyróżnienie, dyplom) – Damian Koński (kl. IIIB ) za utwór „Nahe des Geliebten„ („Bliskość ukochanej„ ) Johanna Wolfganga von Goethe
- V.miejsce (wyróżnienie, dyplom) – Monika Zawrotniak (kl. IIA) za utwór „Wie er wolle gekusset sein– (–Jak by on chciał całowanym być„ ) Paula Fleminga.
Do konkursu przygotowywała uczniów pani mgr Aneta Polak.


Dodane przez STRIX dnia maj 19 2012 20:13:56
0 Komentarzy ~ 1533 Czytań Drukuj
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 04.04.2012r. o godz.10.00 odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych pt.                       „Gry i zabawy językowe jako forma wzmacniająca efekt nauczania języka obcego i stymulująca pozytywne relacje interpersonalne wśród młodzieży”.
Celem konkursu było:                                                                                                             
- Rozwijanie spostrzegawczości i dokładności uczniów;                                             
- Kształtowanie postaw, wyobraźni i silnej woli uczniów;                                                 
- Zaangażowanie emocjonalne uczniów, chęć wyróżnienia się i wygrania, odpowiedzialności za wykonywane działania;                                                                        
- Integracja uczniów, ośmielenie nieśmiałych uczniów, a także uczenie zasad właściwego i zdrowego współzawodnictwa.
Organizatorem konkursu było PCEiKK oraz ZSB w Bolesławcu. Adresatami konkursu byli uczniowie kl. I-IV technikum (7-osobowe drużyny danego technikum) powiatu bolesławieckiego, pragnących sprawdzić swoje umiejętności z zakresu języka niemieckiego.
W konkursie wzięło udział 5 techników z Bolesławca, a klasyfikacja miejsc wyglądała następująco:
I.miejsce (46 pkt.) – ZSB w Bolesławcu
II.miejsce (43,5 pkt.) – ZSOiZ w Bolesławcu
III.miejsce (39 pkt.) – ZSM w Bolesławcu
IV.miejsce (34 pkt.) – ZSE w Bolesławcu
V.miejsce (24 pkt.) – ZSHiU w Bolesławcu.
Gratyfikowani nagrodami zostaną uczniowie, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca. Pozostali laureaci eliminacji powiatowych zostali uhonorowani dyplomami. Rozdanie nagród odbędzie się na Gali w Teatrze Starym w Bolesławcu.     Termin będzie podany później.
Konkurs przygotowała i prowadziła pani mgr Aneta Polak.                                      


Dodane przez STRIX dnia maj 19 2012 20:10:06
0 Komentarzy ~ 1676 Czytań Drukuj
Mistrzostwo uczniów ZSB w tenisie stołowym
Dnia 16.03.2012r. reprezentacja ZSB Bolesławiec, w składzie: Nicola Rutyna, Klaudia Nalewalska, Michał Budzianowski brała udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzieży w tenisie stołowym organizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy, które miały miejsce w Wołowie. Rozgrywki odbywały się w kategorii chłopców, dziewcząt oraz w kategorii mieszanej. Młodzież dzielnie i w duchu sportowym walczyła o jak najlepsze wyniki. Po kilku godzinach zmagań, zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju. Nasza zawodniczka – Nicola Rutyna – pokonała wszystkie rywalki, zdobywając I miejsce w kategorii indywidualnej. Na zakończenie turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicyJ.Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, a organizacja imprezy była na wysokim poziomie. Dodatkową atrakcją podczas rozgrywek była ścianka wspinaczkowa, z której bardzo chętnie korzystali nasi zawodnicy.
Tekst i zdjęcia: Jacek Nesler


Dodane przez STRIX dnia marzec 22 2012 21:27:04
0 Komentarzy ~ 1625 Czytań Drukuj
Strona 56 z 60 << < 53 54 55 56 57 58 59 > >>

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar