Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2018-2019

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Listopad 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Najbliższe święta:

Wakacje 2018
minęło już

-146 Dni
-1 Godzin
-29 Minut
-23 Sekund

... ...
Do końca wakacji ...
... jeszcze ...

-75 Dni
-1 Godzin
-29 Minut
-23 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

45 Dni
23 Godzin
30 Minut
37 Sekund

... ...
Losowa fotografia
"Złota jesień w Zespole Szkół Budowlanych"
Złota jesień w Zespole Szkół Budowlanych

"Złota jesień w Zespole Szkół Budowlanych"


Nowa galeria zdjęć

Dodane przez STRIX dnia październik 25 2012 21:37:23
0 Komentarzy ~ 1173 Czytań Drukuj
"STOP Rakowi szyjki macicy" w ZSB "


„STOP Rakowi szyjki macicy” w ZSB
Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu bierze udział w akcji profilaktycznej Powiatu Bolesławieckiego w ramach programu „STOP rakowi szyjki macicy”. Programem objęte są młode kobiety, dziewczęta z I klas szkół ponadpodstawowych Powiatu Bolesławieckiego. 145-ciu dziewczętom biorącym udział w akcji będzie zrefundowane szczepienie przeciw wirusowi HPV.

Dnia 17.10.2012r w Sali informatycznej Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu odbyło się spotkanie dla uczennic z klas pierwszych związane z profilaktyką raka szyjki macicy. Ideą było uświadomienie dziewczętom niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą zarażenie wirusem HPV, o którym informowali zaproszeni lekarze specjaliści: p. Dariusz Choma oraz p. Andrzej Żuk. Spotkanie poprzedzone było zajęciami na godzinach wychowawczych, które prowadziła p. Monika Gieszczyk - pedagog Zespołu Szkół Budowlanych.

W ramach programu, także dla rodziców dziewcząt biorących udział w akcji zostały zorganizowane zajęcia informacyjne na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

Uczennice ZSB na spotakaniu z p. Andrzejem Żukiem oraz p. Dariuszem ChomąDziewczęta ZSB na spotakaniu z p. Andrzejem Żukiem oraz p. Dariuszem Chomą


Tekst, zdjęcia: Kadra HP Bolesławiec

Dodane przez STRIX dnia październik 23 2012 23:49:58
0 Komentarzy ~ 1117 Czytań Drukuj
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Rajdzie Turystycznym "Sobótka 2012"


Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Rajdzie Turystycznym „Sobótka 2012"Dnia 28 października 2012r. młodzież Zespołu Szkół Budowlanych brała udział w Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym „Sobótka 2012r.”. Organizatorem imprezy była DWK OHP we Wrocławiu. Organizator postawił jako cel Rajdu: propagowanie turystyki pieszej, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu wolnego, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kreowanie zdrowego trybu życia poprzez udział w imprezach turystycznych i sportowo-rekreacyjnych, integracja młodzieży w ramach wspólnej wędrówki i zabawy, aktywny udział w akcji ekologicznej, nabycie wiedzy nt. Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, Ślęży, Sobótki i okolic oraz zapoznanie z tradycją turystyki.

Bolesławiec reprezentowała drużyna ZSB w składzie:
1. Klaudia Nalewalska z klasy II w
2. Dorota Kalita z klasy II w
3. Paulina Szewczenko z klasy III w
4. Mateusz Gorczyca z klasy I wt
5. Agnieszka Bińkowska z klasy I wt
6. Patrycja Głowacka z klasy Iwt

Natomiast opiekunem grupy była Małgorzata Wąsik wychowawca HP w Bolesławcu

Młodzież wędrowała szlakiem żółtym na najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszący się na wysokość 718 m n.p.m. – Górę Ślęża. W czasie drogi drużyna brała udział w akcji ekologicznej- sprzątaniu terenu Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Po zejściu również szlakiem żółtym z wzniesienia, uczestnicy udali się na stadion sportowy w miejscowości Sobótka, gdzie czekał na wędrowników ciepły posiłek. Po chwili odpoczynku młodzież wzięła udział w przygotowanych konkurencjach sportowych tj. rzucie lotką do celu, strzelaniu z broni pneumatycznej, rzucie ringiem, przeciąganiu liny oraz w konkursie wiedzy ekologiczno-krajoznawczej.

Nasza drużyna spisała się znakomicie w wędrówce na Górę Ślęża, a także w konkurencjach sportowych, gdzie Klaudia Nalewalska zajęła II miejsce w konkurencji – strzelanie z broni pneumatycznej. Natomiast Mateusz Gorczyca zdobył V miejsce w rzucie lotką do celu. Młodzież została wyróżniona upominkami.

Po podsumowaniu wyników i rozdaniu nagród, odbyło się uroczyste zakończenie, po którym zmęczeni uczestnicy Rajdu udali się w drogę powrotną do domów.

Sztrzelanie z broni pneumatycznej. Na zdjeciu Klaudia Nalewalska i Mateusz GorczycaPaulina Szewczenko podczas rzutu lotką do celuDrużyna ZSB na szlaku

Tekst i zdjęcia
Małgorzata Wąsik
Wychowawca HP w Bolesławcu


Dodane przez STRIX dnia październik 23 2012 23:39:07
0 Komentarzy ~ 962 Czytań Drukuj
Przygotowania do XIV edycji Konkursu Wiedzy o Policji "Razem Bezpieczniej"


Przygotowania do XIV edycji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”W tym roku szkolnym Bolesławiecki Hufiec Pracy przy współpracy Powiatowej Komendy Policji w Bolesławcu oraz DWK OHP jest współorganizatorem - XIV edycji Finału Rejonowego Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”. Organizatorzy zaprosili młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych do wzięcia udziału w Turnieju. W zawiązku z tym trwają intensywne przygotowania młodzieży do I etapu konkursu, czyli eliminacji. Po przeprowadzeniu eliminacji zostanie wyłoniona trzyosobowa drużyna, która będzie reprezentowała Bolesławiec w Finale Rejonowym konkursu.


Dnia 12 oraz 17 października odbyły się spotkania dla słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych w Bolesławcu, a także uczniów Zespołu Szkół Budowlanych z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, P. podkom. Adrianą Szajwaj oraz P. st. asp. Beatą Łuczkowską. Celem przewodnim spotkania była edukacja młodzieży w zakresie postępowania w sytuacji zagrożenia, kształtowanie postaw dbałości o bezpieczeństwo własne i innych. Panie policjantki przedstawiły młodzieży idee konkursu oraz omówiły zagadnienia, które będą towarzyszyły turniejowi.


Podsumowaniem spotkania będzie test wyłaniający najlepsze osoby, które będą reprezentowały Bolesławiec w Finale Rejonowym Konkursu.

Spotkanie z P. st. asp. Beatą Łuczkowską w Zespole Szkoł BudowlanychSpotkanie z przedstawicielkami policji P. st. asp. Beatą Łuczkowską oraz podkom. Adrianą Szajwaj

Tekst i zdjęcia
Kadra HP w Bolesławcu


Dodane przez STRIX dnia październik 23 2012 23:20:57
0 Komentarzy ~ 1211 Czytań Drukuj
Bezpieczna szkoła to Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu!


Bezpieczna szkoła to Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu!
Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu w wyniku przystąpienia do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń zdobył tytuł „Bezpiecznej Szkoły” oraz członkostwo w Ogólnopolskim Klubie „Bezpieczne Szkoły”.

Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów całej Polski podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, norm współżycia, poszanowania praw jednostki, w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs służył podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Więcej informacji, w tym listy szkół uhonorowanych tytułem „Bezpiecznej Szkoły” na stronie internetowej www.bezpieczna-szkola.com


Tekst
GM

Dodane przez STRIX dnia październik 23 2012 23:01:15
0 Komentarzy ~ 1212 Czytań Drukuj

"Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych"


"Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych"
15 października w Sali Balowej Zamku Książ odbyło się uroczyste odznaczanie nauczycieli wyróżnionych przez dolnośląskiego kuratora oświaty. Wśród nagrodzonych był także pan Jacek Jurkiewicz, dyrektor naszej szkoły. Nagroda została przyznana jako dowód uznania za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a także za zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty.

Jeszcze tego samego dnia w bolesławieckim Teatrze Starym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie było okazją do przekazania listów gratulacyjnych dla szczególnie wyróżniających się pedagogów naszego powiatu. Wśród nich znaleźli się pracownicy Zespołu Szkół Budowlanych wytypowani przez dyrektora szkoły, który podkreślił, że udaje mu się skutecznie i konsekwentnie realizować zamierzone cele, dzięki zaangażowaniu grona pedagogicznego. Wspólna praca dyrektora oraz pracowników ZSB przyczyniła się do zmiany wizerunku szkoły, która z roku na rok staje się placówką coraz bardziej nowoczesną, kładącą duży nacisk na rozwój kompetencji, wiedzy i umiejętności młodych ludzi niezbędnych do ich sprawnego funkcjonowania nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale też – społecznej. Dyrektor szkoły systematycznie monitoruje rynek pracy i dba, aby nauczane w Zespole Szkół Budowlanych kierunki dawały uczniom gwarancję znalezienia pracy po ukończeniu nauki.Tekst


Dodane przez STRIX dnia październik 20 2012 22:28:37
0 Komentarzy ~ 2514 Czytań Drukuj
Młodzież ZSB na spotkaniu z Marilyn Monroe…


"Młodzież ZSB na spotkaniu z Marilyn Monroe…"
Dnia 19 września 2012 r. uczniowie ZSB pod opieką kadry HP wybrali się do Teatru Starego w Bolesławcu. Wyjście zorganizowane zostało w ramach autorskiego programu profilaktycznego, realizowanego przez Hufiec Pracy pn. „STOP! DEMORALIZACJI” dofinansowanego przez Urząd Miasta. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta nasza młodzież miała okazję wybrać się do Teatru Starego na monodramat autora Crisa Henry'ego pt.: " To moja Marilyn Monroe" w wykonaniu Eweliny Niewiadomskiej.

Spektakl opowiadał o losach młodej trzydziestosześcioletniej kobiety, niespełnionej w swoim życiu, podobnie jak Marilyn Monroe, która nie znała swojego ojca, a matkę miała bardzo krótko. Bohaterka spektaklu tak jak Marilyn Monroe pragnie prawdziwej miłości, dlatego też angażuje się w nieodpowiednie związki. Całe jej życie, przedstawia pisany i czytany przez nią pamiętnik, na okładce, którego jest zdjęcie samej Monroe.

Mimo, że na scenie była tylko jedna aktorka, spektakl był bardzo dynamiczny i trzymał widzów w napięciu. W trakcie przedstawienia był taniec oraz śpiewane piosenki Monroe, między innymi "My Hart Belongs To Daddy".

Młodzież wspaniale bawiła się podczas przedstawienia, natomiast po wyjściu z Teatru zadeklarowała swój udział w kolejnym tego typu przedsięwzięciu.

Ewelina Niewiadomska w roli Marilyn MonroeEwelina Niewiadomska grająca bohaterkę monodramuMłodzież w Teatrze na spektakluTekst: Małgorzata Wąsik – wychowawca HP Bolesławiec
Zdjęcia: - redakcja Bolec.Info.Dodane przez STRIX dnia październik 20 2012 22:06:25
0 Komentarzy ~ 1542 Czytań Drukuj
"RUGBY CLUB"


"RUGBY CLUB"


W naszej szkole gościła drużyna rugby „Husar Bolesławiec”, która w ramach zajęć wychowania fizycznego zaprezentowała pokazową lekcję, która miała na celu omówić zasady gry oraz zachęcić młodzież do udziału w bezpłatnych treningach, które odbywają się w środy i piątki o godz. 18.00 na ul. Rajskiej w Bolesławcu.

Wszystkich Serdecznie Zapraszamy.Tekst: mgr KT

Dodane przez STRIX dnia październik 10 2012 21:37:40
0 Komentarzy ~ 1467 Czytań Drukuj
Chcesz zdobyć dodatkową kwalifikację zawodową:


shopZostań magazynierem! shop


Trwa nabór na kolejny kurs kwalifikacyjny w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II.

Jeżeli przed ukończeniem szkoły chcesz zdobyć dodatkową kwalifikację zwiększającą Twoją mobilność zawodową, złóż wniosek - druk jest dostępny w zakładce „Ogłoszenia” - do P. Anny Łukaszewskiej – szkolnego lidera projektu. Ilość miejsc jest ograniczona. Nie czekaj, aż wyprzedzą Ciebie inni.
Zajęcia będą odbywać się w drugiej połowie października na terenie ZSB.


Tekst


Dodane przez STRIX dnia październik 03 2012 21:40:03
0 Komentarzy ~ 1470 Czytań Drukuj
Dzień Pierwszoklasisty - "otrzęsiny"


Dzień Pierwszoklasisty - "otrzęsiny"Dnia 01.10.2012 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Leśnego, Technikum Budowlanego, Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Geodezyjnego. By stać się prawdziwymi uczniami, musieli oni nie tylko złożyć odpowiednią przysięgę, ale i zmierzyć się z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Wzięli udział w wielu konkurencjach m.in. taniec na gazecie, rysowanie karykatury wychowawcy, tor przeszkód, jedzenie jabłka bez użycia rąk. Najwięcej emocji wzbudziło odśpiewanie wylosowanej piosenki, a raczej jej „wymiałczenie”, jak i przeciąganie liny. Zwycięska drużyna mogła zmierzyć się z organizatorami imprezy, z klasą IV. Wszystkim zadaniom towarzyszyło wiele śmiechu i hałasu, a pierwszoklasiści z pewnością długo jej nie zapomną. Uwieńczeniem otrzęsin był wspólny grill w gronie pierwszaków z wychowawcami, przedstawicieli klas IV i samorządu szkolnego.

A co najważniejsze zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Budowlanych.lol106 zdjęć w Galerii say cheese!Tekst: mgr ED

Dodane przez STRIX dnia październik 02 2012 11:33:38
0 Komentarzy ~ 1385 Czytań Drukuj
Prowadzimy rekrutację na kolejny kurs kwalifikacyjny – SPAWANIE metodą MAG


Kolejny kurs kwalifikacyjny dla uczniów:

SPAWANIE metodą MAG.


Oferta jest skierowana do wszystkich pełnoletnich uczniów Technikum Nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2. Szkolenie (145 godzin lekcyjnych) rozpocznie się w drugiej połowie października 2012 r. Liczba miejsc jest ograniczona.


Uczeń, który zamierza wziąć udział w danym kursie powinien złożyć do Lidera SzPR (P. Anna Łukaszewska) wniosek zawierający:
• nazwę kursu,
• dane osobowe,
• średnią ocen z przedmiotów zawodowych i ocenę z zachowania za semestr poprzedzający rekrutację,
• deklarację uczestnictwa we wszystkich zajęciach zaplanowanych na kursie,
• zgodę na wgląd do ocen w dokumentacji pedagogicznej przez Lidera SzPR.

1. Przyjmowane będą jedynie kompletne, poprawnie wypełnione zgłoszenia na właściwym formularzu rekrutacyjnym, opatrzone datą i podpisem potencjalnego uczestnika.

2. W przypadku większej liczby zgłoszeń, niż zaplanowana liczba uczestników o kolejności na liście decydować będzie wyższa średnia ocen z przedmiotów zawodowych za semestr poprzedzający rekrutację. Zachowanie uczestnika powinno być ocenione na co najmniej dobre.

3. Z osób, które nie znalazły się na liście zakwalifikowanych tworzona jest lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji ucznia z listy zakwalifikowanych, do udziału w kursie zostaną zaproszone osoby z listy rezerwowej kolejno, według zasady z p.2.

4. Listę uczniów skierowanych na kurs zatwierdza Lider Szkolnego Programu Rozwojowego lub, w przypadku braku Lidera, Dyrektor szkoły.

5. Przed rozpoczęciem kursu uczeń skierowany na kurs musi wypełnić deklarację uczestnictwa w projekcie (tylko wtedy, gdy ta forma wsparcia jest pierwszą w której uczestniczy) oraz w dniu rozpoczęcia zajęć formularz zgłoszeniowy (PEFS). Gdy jest to kolejna forma wsparcia w której uczestniczy uczeń, ma on obowiązek wypełnienia tylko formularza zgłoszeniowego (PEFS). Wypełnione formularze uczeń przekazuje Liderowi Szkolnego Programu Rozwojowego najpóźniej w pierwszym tygodniu po dniu rozpoczęcia pierwszych zajęć.


Prawa uczestnika kursu:

Każdy uczestnik kursu ma prawo do bezpłatnego:
• udziału w zajęciach dydaktycznych,
• dostępu do narzędzi, urządzeń i maszyn,
• otrzymania materiałów szkoleniowych,
• otrzymania zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu, po spełnieniu warunków podanych przez instytucję szkolącą,
• bezpiecznych, higienicznych warunków odbywania zajęć dydaktycznych,
• pomocy ze strony kadry szkolącej w opanowaniu treści szkolenia.


Obowiązki uczestnika szkolenia:


Każdy uczestnik zobowiązuje się do:

• uczestniczenia we wszystkich zajęciach potwierdzonego własnoręcznym podpisem na liście obecności,
• wypełnienia ankiety po zakończeniu kursu,
• przystąpienia do testów sprawdzających/ egzaminów kończących kurs,
• bieżącego informowania personelu projektu o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić jego dalszy udział w projekcie,
• uczestnictwa we wszystkich zajęciach dydaktycznych; w szczególnych przypadkach (np. choroba), dopuszcza się możliwość nieobecności, nie więcej jednak niż 20% ogólnej liczby godzin, pod warunkiem usprawiedliwienia u Lidera SzPR/Dyrektora szkoły,
• bieżącego informowania Lidera SzPR o zmianie swojego statusu (spełniania warunków zapisanych w § 3, pkt 3),
• zapoznania się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w kursie.Wniosek do pobrania w ogłoszeniach
Tekst


Dodane przez STRIX dnia wrzesień 13 2012 22:03:35
0 Komentarzy ~ 1405 Czytań Drukuj
Strona 53 z 59 << < 50 51 52 53 54 55 56 > >>

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar