Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2017-2018

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Maj 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Najbliższe święta:

Do matury 2018
jeszcze ...

-22 Dni
-10 Godzin
-1 Minut
-42 Sekund

... ...
Do wakacji 2018 ...
... jeszcze ...

26 Dni
13 Godzin
58 Minut
18 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

218 Dni
14 Godzin
58 Minut
18 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Naprzeciw tradycjom adwentowym naszych zachodnich sąsiadów


"Naprzeciw tradycjom adwentowym naszych zachodnich sąsiadów"Dnia W dniu 07.12.2012 r. grupa 30 uczennic i uczniów klas II TA, II TG, IV TA oraz IV TB Technikum NR2 Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu wyjechała do Gorlitz(Niemcy), aby bliżej poznać bogatą, wielowiekową historię tego pięknego, oddalonego zaledwie o ok. 45 km niemieckiego miasta oraz przyjrzeć się bliżej, starannie pielęgnowanym przez naszych zachodnich sąsiadów, tradycjom adwentowym.

Podróż odbyliśmy Kolejami Dolnośląskimi. W dobie tak popularnej komunikacji samochodowej, dla wielu z nas była to również spora atrakcja. Schludny, wygodny szyno-bus zawiózł nas do Zgorzelca w niespełna 40 min. Pierwszą „atrakcją” był oczywiście posiłek w barze „McDonalds”.

Najedzeni do syta, spacerkiem przez pokryte śniegiem miasto, doszliśmy do granicy i mostem staromiejskim udaliśmy się bezpośrednio na dolny rynek starego miasta w Gorlitz. Tu właśnie odbywa się rokrocznie tzw.”Christkindlesmarkt”-świąteczny bazar, na który przychodzą mieszkańcy miasta oraz liczni turyści, aby oderwać się na chwilę od codzienności, poddając się zarazem urokowi przedświątecznej atmosfery.

Ponieważ do otwarcia bazaru mieliśmy jeszcze sporo czasu zwiedziliśmy szereg zabytków, których większość znajduje się właśnie na starym mieście. To bardzo stare, mające ponad 975-letnią historię, kupieckie miasto nie ucierpiało zbytnio podczas II wojny światowej. Znajdują się tu, zatem zabytki wszystkich epok historycznych. Podziwialiśmy, zatem zarówno surowość średniowiecznych budowli obronnych, jak również piękno i bogactwo obiektów barokowych, gotyckich czy renesansowych.

Po zmroku wróciliśmy na bazar, gdzie burmistrz uroczyście powitał wszystkich przybyłych i krótkim wystąpieniem rozpoczął program weekendowy. Pojawienie się Św. Mikołaja z orszakiem małych dzieci oraz występ chóru dziecięcego wprowadził wszystkich odwiedzających we wspaniały świąteczny nastrój. Dało się zauważyć tłumy ludzi w różnym wieku, przechadzających się wśród licznych straganów, których właściciele zachęcali do zakupu przeróżnych wyrobów rękodzieła artystycznego.Były to przede wszystkim ozdoby świąteczne, elementy dekoracji choinek oraz wspaniałe świąteczne wiktuały. Jeden z rzemieślników ciekawie prezentował ręczny wyrób drewnianych ozdób. Dzieci mogły pojeździć na karuzeli lub specjalną kolejką. Była też żywa szopka, do której wypożyczono zwierzęta z miejscowego ZOO.

Na każdym kroku spotykaliśmy uśmiechniętych, uprzejmych i życzliwych nam ludzi. W powietrzu unosił się korzenny zapach grzanego wina, którego smakiem delektują się ludzie w okresie adwentu i jest to tradycja pieczołowicie pielęgnowana od wielu lat. Świąteczny nastrój potęgowały wspaniałe iluminacje obiektów starego miasta, blask choinkowych świeczek, liczne dekoracje oraz cudowne brzmienie niemieckich kolęd.

W nostalgicznym nastroju wracaliśmy do naszej Ojczyzny w głębi duszy trochę zazdroszcząc Niemcom ich wspaniałych tradycji. Dotychczas znaliśmy je z opowiadań i pogadanek na lekcjach języka niemieckiego. Teraz mieliśmy okazję, aby przeżyć to osobiście. Postanowiliśmy tu jeszcze wrócić.Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka


Tekst i zdjęcia: AP

Dodane przez STRIX dnia grudzień 12 2012 23:25:08
0 Komentarzy ~ 633 Czytań Drukuj
Uczniowie technikum budowlanego na zajęciach we Wrocławiu


"Uczniowie technikum budowlanego na zajęciach we Wrocławiu"Dnia 7 grudnia uczniowie II i III klasy Technikum Budowlanego wzięli udział, w przygotowanych specjalnie dla nich, zajęciach teoretycznych i praktycznych, w Instytucie Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i każda grupa miała po trzy cykle zajęć:

- Modelowanie przepływów w rzekach i kanałach - wykład i ćwiczenia przygotowane przez dr inż. Eugeniusza Sawickiego
- Badania przepływów wody przez urządzenia i budowle hydrotechniczne - wykład dr inż. Lecha Pawlika oraz prezentacja modeli
- Wybrane zagadnienia inżynieryjno-drogowe - wykład, ćwiczenia i badania laboratoryjne przygotowane przez zespół z Katedry Dróg i Mostów.

Zajęcia były bardzo interesujące, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o budowie dróg, o przewidywaniu skutków powodzi, o projektowaniu bezkolizyjnych skrzyżowań oraz o przepływach wody przez rurociągi, tamy, jazy i śluzy. W laboratorium przeprowadzili sami podstawowe badania materiałów budowlanych oraz oglądali samochód ze specjalnym oprzyrządowaniem do super dokładnego pomiaru kolein i równości nawierzchni drogowych (nowy nabytek Katedry Dróg i Mostów). Ani zimowa pogoda, ani bardzo intensywne i wyczerpujące zajęcia nie zniechęciły uczniów w bardzo aktywnym uczestniczeniu w zadawanych ćwiczeniach oraz przy badaniach laboratoryjnych – najlepsi otrzymali specjalne „nagrody-niespodzianki”. Mamy nadzieję, że już niedługo (po wyposażeniu naszej szkoły w sprzęt laboratoryjny i programy komputerowe) podobne zajęcia i ćwiczenia będziemy mogli przeprowadzać w naszej szkole. Liczymy też na to, że niektórzy uczniowie tak bardzo „wciągnęli się” w te inżynierskie zagadnienia, że postanowią kontynuować naukę na wrocławskiej uczelni. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu MKZ II przez wałbrzyski CIZ.ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ZAJĘCIA NA POLITECHNICE
ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ZAJĘCIA NA POLITECHNICE


Tekst: BS
Zdjęcia: MA

Dodane przez STRIX dnia grudzień 12 2012 22:11:17
0 Komentarzy ~ 694 Czytań Drukuj
Konferencja poświęcona walce z AIDS


"Konferencja poświęcona walce z AIDS"Dnia 3 grudnia 2012 r. uczniowie klasy IIw ZSB wraz z wychowawcą – P. Jackiem Neslerem, wybrali się na II Powiatową Konferencję poświęconą AIDS, która odbyła się w Teatrze Starym w Bolesławcu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu, ZSOiZ, MDK, ZSE, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bolesławcu.
Konferencja została zorganizowana z myślą o corocznym „Światowym Dniu AIDS”, który przypada 1 grudnia. Skierowana była w szczególności do młodych ludzi szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym celem konferencji było zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z zakażeniem wirusem HIV, a hasłem przewodnim było: „Ty masz wybór, to HIV nie wybiera”. Uświadamiano młodym ludziom, że AIDS to narastający problem dzisiejszego świata i może dotyczyć każdego z nas. Podczas wykładu prowadząca – Pani Krystyna Andres-Wędzina przedstawiła m.in.: czym jest AIDS, HIV, jakimi drogami można zarazić się wirusem HIV, jak się uchronić od zarażenia, jakie występują skutki zakażenia wirusem HIV, gdzie możemy uzyskać informację i pomoc w zdiagnozowaniu wirusa, a także otrzymać wskazówki, jak żyć z HIV. Ideą spotkania było także propagowanie poddaniu się badaniom – testom na obecność wirusa HIV w organizmie.
Pani pedagog – Krystyna Andres-Wedzina przedstawiła wyniki badań, z których wynikało, że Dolny Śląsk jest regionem, w którym jest najwięcej nosicieli wirusa HIV w skali kraju. Zwracano uwagę także na problem nietolerancji wobec osób zarażonych i nawoływano do większego zrozumienia tej grupy osób.
Konferencja była bardzo ciekawa i rzeczowa. Dodatkowym elementem spotkania był występ młodzieży z MDK, która zaprezentowała wspaniały spektakl pt.” Metanoia”. Uczniowie ZSOiZ przedstawili interesującą sztukę, dotyczącą problematyki narkomanii, a także AIDS.
Uczniowie, którzy gościli na konferencji byli pod wrażeniem tego, co usłyszeli, zobaczyli. Z pewnością ich wiedza na temat zespołu nabytego niedoboru odporności organizmu została poszerzona. Miejmy nadzieję, że świadomość młodzieży na temat znaczenia problemu wzrosła.STOP AIDS STOP AIDS STOP AIDS
STOP AIDS STOP AIDS STOP AIDS


Tekst: Angelika Kupczak-Naumienia – wychowawca HP
Zdjęcia: Małgorzata Wąsik - wychowawca HP

Dodane przez STRIX dnia grudzień 06 2012 23:48:33
0 Komentarzy ~ 793 Czytań Drukuj
Wielki debiut


"Wielki debiut"Świetny klimat i dobre brzmienie zafundował nam szkolny zespół podczas debiutanckiego koncertu w murach naszej szkoły, który odbył się 30 listopada dla uczniów klas pierwszych. To specjalnie dla nich zagrali największe przeboje znanych zespołów, takich jak: Perfekt, Wilki czy Dżem. Przy rytmach znanych hitów uczniowie bisowali. Wciąż jesteśmy pod wrażeniem koncertu. Można też śmiało stwierdzić, że wszystko zagrało w 100 % idealnie.Wielki debiut Wielki debiut Wielki debiut Wielki debiut

Tekst i zdjęcia: EG


Dodane przez STRIX dnia grudzień 02 2012 00:52:38
0 Komentarzy ~ 635 Czytań Drukuj
Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012


"Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012"W środę, 28 listopada w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium takie otrzymuje uczeń, który osiąga najwyższe wyniki w nauce w minionym roku szkolnym i wyróżnia się wzorową postawą. Jest to ogromne wyróżnienie, wyraz uznania i nagroda za ciężką pracę, gdyż czasem trudno jest być tym najlepszym.

W tym roku wyróżnienie to przypadło Damianowi Końskiemu uczniowi IV klasy Technikum Budownictwa (już po raz drugi!). Damian odniósł wiele sukcesów w poprzednim roku szkolnym. Przede wszystkim jego średnia ocen przekroczyła 5.0.

Stypendium wręczyła Dolnośląski Kurator Oświaty – Pani Beata Pawłowicz oraz Wicewojewoda Dolnośląski – Pani Ewa Mańkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012 Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012 Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012 Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012

Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012 Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012 Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012

Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012 Dyplom Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012
Tekst i zdjęcia: MS


Dodane przez STRIX dnia listopad 29 2012 23:50:46
0 Komentarzy ~ 690 Czytań Drukuj
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej


"I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej"W dniu 27.11.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej. Organizatorem zawodów był PCEiKK MOS Bolesławiec.

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce: Karolina Haba, Renata Krawczyk, Julia Remiszewska, Amanda Sudół, Ewa Hapłyk, Klaudia Nalewalska, Weronika Wawer, Dagmara Kuś.

Opiekunem jest Katarzyna Tomczyk-Jakubowska.


Brawo dla dziewczyn i trenerki thumbs upclap
Drużyna piłki halowej Drużyna piłki halowej
Tekst i zdjęcia: KT

Dodane przez STRIX dnia listopad 29 2012 23:49:18
0 Komentarzy ~ 684 Czytań Drukuj
Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”


"Kolejny sukces młodzieży z ZSB w Bolesławcu"

Rejonowy Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” w Bolesławcu zakończony!
W dniu 21.11.2012r. w Bolesławcu odbył się XIV Rejonowy Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”. Hufiec Pracy w Bolesławcu wraz z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu byli organizatorami jeleniogórskiego Finału Rejonowego, który odbył się w pięknie odrestaurowanym obiekcie – Teatrze Starym, który jest „perełką” Powiatu Bolesławieckiego.

Konkurs objął Honorowym Patronatem Starosta Bolesławiecki – Pan Cezary Przybylski. Zarząd Powiatu ufundował znakomite nagrody dla zwycięzców Konkursu oraz dla wszystkich uczestników drobne upominki i materiały promujące Powiat Bolesławiecki.

Najważniejszą osobą dla organizatorów tj. Komendy Hufca był Pan Jacek Jurkiewicz Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu, który był bardzo pomocny przy organizacji przedsięwzięcia.

Rejonowy Finał zaszczyciło wielu znakomitych gości jak: Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Karol Stasik, Wicestarosta – Pan Stanisław Chojnicki, stały Członek Zarządu – Pan Dariusz Kwaśniewski, Naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej – Pani Alicja Krzyszczak, Zastępca Prezydenta Miasta – Pan Kornel Filipowicz. Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP reprezentowała Zastępca Komendanta – Pani Celina Witkowska wraz z Zespołem Kształcenia i Wychowania, Komendę Wojewódzką Policji reprezentowała Pani nadkomisarz Joanna Kusiak, pełniąca jednocześnie funkcję przewodniczącej Jury Konkursu, mł. asp. Krystian Płoszaj - członek komisji. Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu reprezentował Pan Komendant insp. Grzegorz Chirowski, naczelnik Wydziału Prewencji - asp. Krzysztof Policht, który również był członkiem komisji konkursu, oficer prasowy asp. Anna Kublik-Rościszewska, a także policjantki KPP w Bolesławcu, które przygotowywały młodzież z Hufca Pracy w Bolesławcu do konkursu tj.: podkom. Adrianna Szajwaj – specjalista Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii oraz asp. sztab. Beata Łuczkowska – asystent Zespołu Prewencji Kryminalnej.

Wśród zaproszonych gości byli także: Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury i Teatru Starego – Pan Marek Łętowski, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu – Pan Jacek Jurkiewicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości – Pani Marzena Kruk, Podstarszy Cechu – Pan Jan Stawiany oraz Kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości – Pani Urszula Róg.

Komendę Hufca Pracy w Bolesławcu reprezentowali: Jacek Nesler – Komendant Hufca, Bożena Chmielowska – wychowawca, Małgorzata Wąsik – starszy wychowawca, Angelika Kupczak-Naumienia – wychowawca, którzy byli jednocześnie organizatorami i prowadzącymi Finał Konkursu.

Najważniejszą rolę odegrali uczestnicy przedsięwzięcia, z myślą o których był zorganizowany Konkurs Wiedzy o Policji. W konkurencji wzięło udział dziewięć trzyosobowych drużyn: dwie z Kamiennej Góry, dwie drużyny z Jeleniej Góry, dwie drużyny z Mysłakowic, dwie z Bolesławca oraz jedna drużyna ze Zgorzelca.

Bolesławiec reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych:
Drużyna nr 1:

1. Agnieszka Bińkowska klasa Iwt
2. Grzegorz Kapusta klasa Iwt
3. Sałek Patryk klasa Iwt

Drużyna nr 2:

1. Patrycja Głowacka klasa Iwt
2. Kamil Jajko klasa Iwt
3. Jacek Staniów klasa Iwt

Przed Finałem Rejonowym młodzież odbyła szkolenia z przedstawicielami Policji, uczyła się wraz z wychowawcami aby podsumować swoją wiedzę na teście pisemnym Rejonowego Konkursu w Bolesławcu, wypełniając formularz 30 pytań. Następnie uczestnicy rywalizowali w części praktycznej konkursu, gdzie mięli odpowiedzieć na trzy pytania z wylosowanego zestawu.

Po zaciekłej rywalizacji drużyna nr 1 z Bolesławca zwyciężyła zdobywając 142 punkty, II miejsce zdobyła pierwsza drużyna z Kamiennej Góry ze 141 punktem, III miejsce Mysłakowice zdobywając 140 punktów.

Oprócz zmagań, uczestnicy mogli posilić się przy zorganizowanym poczęstunku, odbyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), oglądali pokaz sprzętu uzbrojenia Policji oraz relaksowali się przy wysłuchaniu koncertu zespołu muzycznego z ZSB w Bolesławcu. Nowo powstały Zespół Muzyczny oddał wspaniały koncert, który spotkał się z wielkim aplauzem gości i dobrymi komentarzami.

Skład zespołu muzycznego:
1. Kamil Ulanowski klasa II G
2. Tomasz Kowali II ZSM solista
3. Monika Zawrotniak IIIA solistka
4. Krystian Rapacki II G
5. Adrian Pisarski II G
6. Dawid Dorosz II G

W trakcie uroczystego zakończenia Finału Rejonowego Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”, puchary, dyplomy i cenne nagrody wręczyli: za I miejsce – puchar, przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji, nagrody w imieniu Starosty Bolesławieckiego wręczył Pan Dariusz Kwaśniewski, za II miejsce – puchar i nagrody – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP – Pani Celina Witkowska, a za III miejsce - puchar – ufundował i wręczył Pan Inspektor Grzegorz Chirowski – Komendant Powiatowy Policji, natomiast nagrody ufundował i wręczył Pan Jacek Jurkiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.

Komendant Hufca Pracy – Pan Jacek Nesler rozdał wraz z Policjantkami KPP upominki oraz dyplomy za uczestnictwo wszystkim biorącym udział w Konkursie.

Konkurs przebiegał w miłej, sympatycznej atmosferze, a wszyscy uczestnicy w doskonałych humorach wrócili do swych domów.

Szczególne podziękowania należą się młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych, uczniom klasy IIw za pomoc przy obsłudze przebiegu konkursu:
1. Natalia Piekarz
2. Jakub Wypchło
3. Michał Budzianowski
4. Jolanta Ciupa
5. Natalia Ancygier
6. Klaudia Nalewalska


Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”

 Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”

 Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”

 Finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”


Tekst: Kadra HP, zdjęcia: Pan Jan Stawiany

Dodane przez
STRIX dnia listopad 23 2012 17:22:35
0 Komentarzy ~ 1535 Czytań Drukuj
25 listopada 2012 r. "Światowy Dzień Misia"


„25 listopada 2012 r. Światowy Dzień Misia”W dniu 23 listopada (piątek) wszyscy, którzy przyniosą ze sobą do szkoły swoje PLUSZAKI, mogą liczyć na dobrą zabawę w myśl hasła:

Kto ma Misia, ten nie jest pytany dzisiaj ... lol


Ponadto tego dnia każdy uczeń może przekazać na rzecz Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Bolesławcu NOWĄ PRZYTULANKĘ (misie, słoniki pieski itp.). Wszystkie pluszaki należy złożyć w sekretariacie w trakcie długiej przerwy.

Do misia możesz dołączyć krótki liścik z życzeniami powrotu do zdrowia, wyrazami sympatii. Podpisz się, np. Bartek z IIIB.ED

Dodane przez STRIX dnia listopad 22 2012 13:08:16
0 Komentarzy ~ 1005 Czytań Drukuj
PRÓBNA MATURA


W DNIACH 20 - 22.11.2012 r. PRZEPROWADZAMY W SZKOLE PRÓBNĄ MATURĘHarmonogram Próbnej Matury:

• 20 listopada 2012 roku, godz. 9.00– próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym.


• 21 listopada 2012 roku, godz. 9.00– próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym.


• 22 listopada 2012 roku, godz. 9.00– próbna matura z języka angielskiego, niemieckiego w zakresie podstawowym i rozszerzonym;Uczniowie przystępują do próbnej matury według złożonych deklaracji z dnia 30 września.

Harmonogramy części diagnostycznej w zakładce:Harmonogram egzaminu maturalnego

Na stronie www.operon.pl/matura_z_operonem/arkusze_i_odpowiedzi znaleźć można arkusze zeszłoroczne oraz z lat wcześniejszych.
Dodane przez STRIX dnia listopad 17 2012 23:25:37
0 Komentarzy ~ 1555 Czytań Drukuj

"Uczniowie technikum architektury krajobrazy na wycieczce szkoleniowej we Wrocławiu"


"Uczniowie technikum architektury krajobrazy na wycieczce szkoleniowej we Wrocławiu"W dniach 12-14 listopad odbył się wyjazd do Ponadrolniczego Centrum Kongresowego Pawłowice we Wrocławiu gdzie grupa 12 uczniów klas III i IV wzięła udział w szkoleniu dla zawodu technik architektury (zdj. 1-3). W szkoleniu brały udział jeszcze dwie 12 osobowe grupy z Obornik Śląskich oraz Milicza.
W czasie pierwszego dnia uczniowie brali udział w wykładach (zdj. na wykładach), które miały im pomóc w realizacji projektu zaplanowanego na dzień następny. Wieczorem odbyła się wycieczka wraz z przewodnikiem po Wrocławiu.
W czasie drugiego dnia uczniowie zostali ,,wymieszani’’ między poszczególnymi grupami i podzieleni na 12 zespołów. Każdy zespół miał stworzyć plakat, tematem przewodnim była NATURA. Uczniowie bardzo poważnie wzięli się do pracy i pilnie pracowali. (zdj. 4-9). Nie tylko pracą człowiek żyje wiec wieczorem odbył się wyjazd do kina.
Dnia trzeciego nastąpiła prezentacja wszystkich prac (11-14) i zostały przyznane miejsca od 1 do 3. Po rozdaniu nagród odbył się jeszcze spacer po Arboretum znajdującym się przy pałacu. (zdj. 15-17). Po tak wyczerpujących 3 dniach uczniowie wrócili do Bolesławca.
Technikum architektury krajobrazu zdj. 1 Technikum architektury krajobrazu zdj. 2 Technikum architektury krajobrazu zdj. 3 Technikum architektury krajobrazu zdj. 4

 Technikum architektury krajobrazu zdj. 5 Technikum architektury krajobrazu zdj. 6 Technikum architektury krajobrazu zdj. 7 Technikum architektury krajobrazu zdj. 8

 Technikum architektury krajobrazu zdj. 9 Technikum architektury krajobrazu zdj. 10 Technikum architektury krajobrazu zdj. 11 Technikum architektury krajobrazu zdj. 12

 Technikum architektury krajobrazu zdj. 13 Technikum architektury krajobrazu zdj. 14 Technikum architektury krajobrazu zdj. 15 Technikum architektury krajobrazu zdj. 17

 Technikum architektury krajobrazu zdj. 18 Technikum architektury krajobrazu zdj. 19 W czasie przygotowań Na wykładach Miejsce 1 Miejsce 2 Miejsce 3

 Technikum architektury krajobrazu
Tekst i zdjęcia: UD


Dodane przez
STRIX dnia listopad 17 2012 22:59:42
0 Komentarzy ~ 1455 Czytań Drukuj
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 14.11.2012 r.


W DNIU 14.11.2012 r. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁYDZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 14.11.2012 r.

- zebrania z rodzicami - 16.30

- konsultacje nauczycieli - 17.00


W DNIU 14.11.2012 r. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dodane przez STRIX dnia listopad 14 2012 02:20:32
0 Komentarzy ~ 772 Czytań Drukuj
Strona 50 z 58 << < 47 48 49 50 51 52 53 > >>
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar