Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2019/2020
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
absolwentów sp
  Harmonogram rekrutacji
dla gimnazjum
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezyjne
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2019-2020
  Ubezpieczenie NNW

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Styczeń 2020
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Najbliższe święta:

Wakacje 2019
jeszcze

-217 Dni
-1 Godzin
-13 Minut
-21 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

-24 Dni
0 Godzin
-13 Minut
-21 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości"Narodowe Święto Niepodległości"Z okazji Narodowego Święta Niepodległości został ogłoszony konkurs na filmik będący ilustracją piosenek związanych z polskimi tradycjami patriotycznymi okresu walki o odzyskanie przez państwo polskie niepodległości i ponowne pojawienie się po 123 latach na mapach Europy i świata.

Prawie wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przekazały komisji konkursowej efekty swojej ciężkiej pracy.

W związku z powyższym komisja wybrała zwycięzcę. Jest to filmik przygotowany przez klasę II AL (technikum).

Na wyróżnienie zasłużyła - zdaniem oceniających - klasa I B (techniczna).
Obie klasy otrzymają ufundowane przez Dyrektora szkoły nagrody.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy, że włączyli się w obchody 100. rocznicy Święta Niepodległości.


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:44:10
0 Komentarzy ~ 279 Czytań Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

"Narodowe Święto Niepodległości"Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które upamiętnia bardzo ważne dla Polski wydarzenia sprzed 1918 roku. Prawie 100 lat temu, 11 listopada 1918 r. Polska stała się wolnym i niezależnym krajem. Zawdzięcza się to marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. To on stanął na czele Armii Polskiej i przejął naczelne dowództwo nad wojskiem. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy. Z tego względu 11 listopada jest tak uroczyście obchodzony w naszym kraju.

Społeczność Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w godny sposób włączyła się w obchody 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowując montaż słowno-muzyczny i biorąc udział we Mszy Świętej Niepodległościowej. Dnia 9 listopada o godz. 11:11 w Kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla rozbrzmiały słowa Hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” i pieśni „Marsz, marsz Polonia”. Doniosłości wydarzeniu dodała również uroczysta oprawa Mszy Świętej Niepodległościowej, koncelebrowana przez szkolnego kapelana ks. Bartłomieja Marandę, w której rozbrzmiały przejmujące słowa pieśni z czasów walki o niepodległość: „Modlitwy obozowej” oraz „Boże, coś Polskę”.


Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:33:59
0 Komentarzy ~ 274 Czytań Drukuj
100–lecie Niepodległej 1918-2018
„ 100–lecie Niepodległej 1918-2018”

100–lecie Niepodległej 1918-2018Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich – całą społeczność Zespołu Szkół Budowlanych, szanownych Rodziców, abyśmy razem godnie uczcili Święto Niepodległości uroczystym odśpiewaniem Hymnu państwowego i uczestnictwem we Mszy Świętej niepodległościowej dn. 09.11. 2018 r. w Kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Jana Pawła II) o godz. 11.00.Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:25:38
0 Komentarzy ~ 250 Czytań Drukuj
100–lecie Niepodległej 1918-2018
„ 100–lecie Niepodległej 1918-2018”

100–lecie Niepodległej 1918-2018


W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się w szkole konkurs obowiązkowy dla wszystkich klas wchodzących w Zespół Szkół Budowlanych (z wyłączeniem klas maturalnych).

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu filmiku (na wzór teledysków) ilustrującego wybraną piosenkę związaną z polskimi tradycjami patriotyczno-niepodległościowymi. Niniejszy filmik ma być zapisem samodzielnego (solowego, bądź chóralnego) wykonania jednego z utworów z załączonej listy. Oceniane będą nie tylko umiejętności wokalne, ale nade wszystko pomysłowość, zaangażowanie, estetyka oraz dbałość o właściwe uhonorowanie pamięci o losach tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Dopuszcza się możliwość wykonania utworu spoza załączonej listy, pod warunkiem zaakceptowania tego pomysłu przez p. Elżbietę Dacewicz.

Do 30.09.2018 roku przewodniczący wszystkich klas objętych konkursem są zobowiązani do przedstawienia p. Elżbiecie Dacewicz tytułu wybranej piosenki.

Czas na zrealizowanie zadania konkursowego, czyli nakręcenie filmiku i przekazanie go na nośniku danych elektronicznych do p. Elżbiety Dacewicz, upływa 30.10.2018 roku.

Za motywację uczniów, pilnowanie terminów realizacji zadania odpowiadają wychowawcy klas.

Czas trwania filmików nie powinien być krótszy niż cztery minuty, przy czym nie powinien przekraczać ośmiu minut. Odstępstwa od tej zasady są możliwe tylko po uzgodnieniu tej kwestii z p. Elżbietą Dacewicz.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody. W skład komisji konkursowej będą wchodzić wybrani pracownicy ZSB, którzy nie pełnią funkcji wychowawców.

Wszystkie filmiki zostaną opublikowane na kanale YouTube, a uczniowie biorący w nich udział wyrażają na to zgodę.

Propozycje utworów do wykorzystania:

1) Szara piechota (Maszerują strzelcy)
2) Pierwsza Brygada (Legiony)
3) Marsz strzelców (Hej strzelcy, wraz)
4) Marsz Pierwszej Kadrowej
5) Jedzie na Kasztance
6) Rozkwitały pąki białych róż
7) Wojenko, wojenko...Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:24:19
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 313 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Powiatu
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

"MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ"W październikowych MISTRZOSTWACH POWIATOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ nasza szkoła zdobyła III miejsce.

clapclapclapGRATULACJE!!!clapclapclapOpiekunem drużyny był Pan Sławomir Dorużyński.

Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:22:43
0 Komentarzy ~ 275 Czytań Drukuj
Tydzień Kariery
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH

"OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH"


W dniach od 15 do 19 października 2018 r. w całym kraju, już po raz dziesiąty obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. „Bądź architektem swojego szczęścia” – oto tegoroczne hasło przewodnie tej imprezy.

Z myślą o młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Budowlanych, w ramach OTK we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną z Bolesławca, zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszem Policji z bolesławieckiej Komendy Powiatowej.

Pani asp. szt. A. Kublik-Rościszewska opowiadała uczniom o zawodzie policjanta oraz poruszyła bardzo ważny temat związany z pracą za granicą, a mianowicie handel ludźmi. Rozmowa jaką prowadziła z młodzieżą prelegentka, wspierana była filmami edukacyjnymi z zakresu poruszanych tematów.

Spotkania prowadzone z młodzieżą w ramach OTK mają przyczynić się do tego, aby młodzi ludzie potrafili świadomie podejmować wybory dotyczące własnej kariery zawodowej.


OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:16:46
0 Komentarzy ~ 279 Czytań Drukuj
Praktyki zawodowe
Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego

"Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego"Klasa 4LG kończy już dwutygodniowe praktyki zawodowe. Dzisiaj relacja uczniów Technikum Geodezyjnego.


Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Geodezyjnego


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:06:31
0 Komentarzy ~ 260 Czytań Drukuj
Praktyki zawodowe
Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego

"Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego"

Młodzież klasy czwartej Technikum Leśnego odbywa właśnie praktyki zawodowe. Las jest przepiękny o tej porze roku, pogoda chyba na zamówienie, a co dokładnie robią?

Klasa czwarta Technikum Leśnego od tygodnia odbywa praktyki zawodowe w Nadleśnictwie Bolesławiec. Poprzedni tydzień spędzili na zbieraniu owoców dębów w leśnictwie Krępnica. Obecnie znajdują się w leśnictwie Osieczów gdzie rozpoczynają tydzień od uporządkowania powierzchni pozrębowej. Wszystkie prace odbywają się pod czujnym okiem Pana Andrzeja Waszkiewicza.


Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:03:04
0 Komentarzy ~ 244 Czytań Drukuj
10 października
10 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

"10 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO"

Już po raz kolejny w Bolesławcu obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wraz z pedagogiem szkolnym, poprzez uczestnictwo w konferencji pt. „Zdrowie psychiczne młodych ludzi w zmieniającej się rzeczywistości” aktywnie włączyli się w tą uroczystość. Konferencja składała się z cyklu wykładów poruszających problemy ważne dla zdrowia psychicznego współczesnego człowieka, m.in. „Rodzina wobec pojawiającego się kryzysy psychicznego”, „Psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta - do kogo zwrócić ze swoimi problemami”. Prelegenci w sposób bardzo obrazowy przekazali uczestnikom spotkania najważniejsze fakty dotyczące poruszanych obszarów zdrowia psychicznego.


Tekst i zdjęcia: B.J.

Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:57:58
0 Komentarzy ~ 179 Czytań Drukuj
Wycieczka do Bolkowa
Wycieczka do Bolkowa

"Wycieczka do Bolkowa"

Edukacyjna wycieczka do Bolkowa, na którą dzisiaj wybrali się uczniowie Technikum Budownictwa, Technikum Geodezji i Technikum Inżynierii Środowiska obejmowała zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku oraz biura i terenu budowy fragmentu Dróg Krajowych nr 3 i 5, w tym muru oporowego M1 i estakady E1.

Dziękujemy za zaproszenie i zaangażowanie w edukację młodzieży Kierownikowi Robót Mostowych - Panu mgr inż. Lucjanowi Szostokowi i Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.


Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do BolkowaDodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:52:55
0 Komentarzy ~ 218 Czytań Drukuj
Mat@ndo
VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO”

"VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO”"

04.10.2018 r. odbyły się eliminacje do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Mat@ndo 2018" organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną .W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny szkolne. Każdą szkołę może reprezentować jedna drużyna.

Nasz zespół tworzyli :
Michał Miśta kl. IIBG,
Karolina Galek kl. IV BI,
Dawid Gorczyca kl. IV BI.


Gratulujemy chętnym odwagi, ponieważ zadania konkursowe były na bardo wysokim poziomie.
Wyniki eliminacji zostaną opublikowane w terminie do 8 października 2018 r. na stronie organizatora.


VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO”


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:48:07
0 Komentarzy ~ 188 Czytań Drukuj
Strona 4 z 63 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>


http://zsbboleslawiec.biposwiata.pl/
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar