Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2018-2019

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Luty 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28Najbliższe święta:

Wakacje 2019
jeszcze

118 Dni
14 Godzin
10 Minut
1 Sekund

... ...
Do ferii zimowych ...
... jeszcze ...

-25 Dni
-8 Godzin
-49 Minut
-59 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

-53 Dni
-8 Godzin
-49 Minut
-59 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

"Dzień Ziemi"


22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi - najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

Dzień ten jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych.
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, jako szkoła przyrodniczo-techniczna, postanowili zacząć od siebie i od terenu dookoła szkoły. Niestety śmieci tam co niemiara i to nie tylko papierków czy puszek....
Uczniowie tuż za płotem szkoły znaleźli ubrania, buty, butelki, rurę, zderzak a nawet... pilota do telewizora!

Apelujemy: Nie śmiećmy! Niech ten dzień za rok będzie pretekstem do wycieczki czy spaceru, a nie do napełniania worków tym, co po sobie zostawiamy nie trafiając do kosza...


Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi


Dodane przez idzi dnia maj 10 2018 23:16:19
0 Komentarzy ~ 157 Czytań Drukuj
Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości”
Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości”

"Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości”"


11 kwietnia 2018 r. w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze odbył się finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości”.

W rywalizacji brało udział 34 uczniów z województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV A (architektury krajobrazu) – Aneta Struś i Marek Chudzik.

Test finałowy, którego tematem był „Wzrost gospodarczy budżet państwawahania koniunkturalne” składał się z 30 pytań ocenianych od stopnia trudności na 1 lub 2 punkty. W przypadku nieudzielenia odpowiedzi 0 pkt., a w przypadku błędnej -1 pkt.

Opiekunowie finalistów odwiedzili Wirtualną Studencką Firmę Konsultingową działającą na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Następnie wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt” Dlaczego w Polsce zarabiamy 3 razy mnie niż w krajach wysokorozwiniętych?

Gratulujemy naszym uczniom obecności i reprezentowania naszej szkoły na Uniwersytecie Ekonomicznym. clapthumbs up


Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości” Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości” Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości” Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości” Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości” Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości” Finał III edycji Olimpiady „Podstaw Przedsiębiorczości”


Dodane przez idzi dnia maj 10 2018 23:11:27
0 Komentarzy ~ 137 Czytań Drukuj
Leśnicy w lesie
Leśnicy w lesie

"Leśnicy w lesie"


10 kwietnia klasa 3LG (leśnicy) wraz z opiekunem, Panią Krystyną Marzec, udali się na wyjazd szkoleniowy do Nadleśnictwa Ruszów.

Pierwsza część zajęć odbyła się w sali edukacyjnej w budynku nadleśnictwa. Prowadzona była przez specjalistę służby leśnej Pana Marcina Czerkawskiego. Uczniowie poznawali strukturę Panelu Leśniczego oraz pracowali na rejestratorach.
Następnie udali się do leśnictwa Ziębina gdzie podleśniczy, Pani Nela Marzec, przedstawiła im charakterystykę leśnictwa, oraz zaznajomiła z zakresem pracy leśniczego.

Po pokazie ścinki drzew, wykonanym przez Pana Marcina Czerkawskiego, leśnicy przeszli do pomiaru i klasyfikacji surowca drzewnego.

Wyjazd zakończył się miłym akcentem że strony Nadleśnictwa i zorganizowaniem ogniska.


Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie Leśnicy w lesie


Dodane przez idzi dnia maj 10 2018 23:04:59
0 Komentarzy ~ 111 Czytań Drukuj
Dolnośląska Stolica Kultury
Dolnośląska Stolica Kultury

"Dolnośląska Stolica Kultury"


5 kwietnia klasa 3L wraz z opiekunami, na zaproszenie Starosty Karola Stasika, udała się do Teatru Starego w Bolesławcu.

Wydarzenie, w którym uczniowie wzięli udział to konferencja inauguracyjna cyklu wydarzeń w Powiecie Bolesławieckim w ramach projektu "Dolnośląska Stolica Kultury".


Dolnośląska Stolica Kultury Dolnośląska Stolica Kultury Dolnośląska Stolica Kultury Dolnośląska Stolica Kultury Dolnośląska Stolica Kultury Dolnośląska Stolica Kultury


Dodane przez idzi dnia maj 10 2018 22:59:44
0 Komentarzy ~ 107 Czytań Drukuj
Dzień otwarty w ZSB
Dzień otwarty w ZSB

Drodzy Rodzice!!!


05 kwietnia zapraszamy serdecznie na Dzień Otwartych Drzwi. O godzinie 16.30 przewidziane są zebrania klasowe z wychowawcami. Wszyscy nauczyciele będą na Państwa czekali do godziny 18.00 w swoich klasach, gdzie będzie można indywidualnie porozmawiać o sukcesach i postępach Naszych dzieci.

Harmonogram Dnia Otwartego jest : tutajDodane przez Hyde dnia kwiecień 04 2018 23:36:58
0 Komentarzy ~ 153 Czytań Drukuj
Wielkanoc 2018


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 02 2018 01:38:50
0 Komentarzy ~ 165 Czytań Drukuj

„NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!”

"NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!"


Powyższe hasło przyświecało dzisiejszym działaniom profilaktycznym prowadzonym w Zespole Szkół Budowlanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia, funkcjonariusza Policji z Niemiec, policjantki z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca, panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Bolesławca oraz pedagoga szkolnego.

Policjanci w ramach Międzynarodowego Projektu Interreg Polska – Saksonia "NIE DLA NARKOTYKÓW", spotkali się z uczniami klas I, II i III, aby przypomnieć młodym ludziom o zgubnych skutkach spożywania środków psychoaktywnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ciągle aktualny i niepokojący problem dopalaczy. Młodzież aktywnie uczestniczyła w prowadzonych przez funkcjonariuszy zajęciach i została za to nagrodzona upominkami przygotowanymi przez prelegentów. Po zakończonych wykładach uczniowie mogli zwiedzić INFO-MOBIL, którym przyjechał niemiecki policjant, a w którym można było zobaczyć materiały profilaktyczne dotyczące uzależnień. Nie lada wyzwaniem było dla młodzieży pokonanie slalomu w narko i alkogoglach zaprezentowanych przez panie z PSSE – B. Mrozik i M. Fink. Młodzi ludzie dzięki tym urządzeniom mogli poczuć, jak zachowuje się organizm człowiek po spożyciu środków psychoaktywnych - alkoholu i narkotyków.

Największą atrakcją imprezy był pokaz umiejętności psa policyjnego, przeszkolonego do odnajdywania narkotyków. Sonia wykazała się profesjonalizmem i odnalazła ukryty przez policjanta plecak oznaczony zapachem narkotyków, za co została nagrodzona brawami.

Podczas spotkania policjantki z bolesławieckiej Komendy Powiatowej – asp.szt A. Kublik-Rościszewska i asp.szt. B. Łuczkowska wręczyły nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjum, biorącym udział w konkursie dotyczącym dopalaczy.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania profilaktyczne, wpisujące się w obchodzony dzisiaj Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, przyczynią się do kształtowania u młodych ludzi postaw asertywnych w sytuacji kontaktu ze środkami psychoaktywnymi.


„NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!” „NIE PIJĘ! NIE PALĘ! NIE BIORĘ ! JESTEM WOLNY!”

Tekst: B.J., Zdjęcia: A. Kublik-Rościszewska/ M. Grzesiak

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 02 2018 01:36:41
0 Komentarzy ~ 168 Czytań Drukuj
ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ
ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ


W piątek 23 marca w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Naszą szkołę w tym Konkursie reprezentowali: Paulina Zielińska z kl. IV A oraz Brajan Dolata z kl. II AB. Poziom Turnieju jak co roku był wysoki, pytania były bardzo szczegółowe i naprawdę trzeba było posiadać ogromną wiedzę, aby znać odpowiedź na każde pytanie.

Paulina i Brajan, mimo tego że nie zajęli miejsc na podium, godnie reprezentowali naszą szkołę, a Paulina jako najstarsza uczestniczka Turnieju została nagrodzona maskotką.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Tekst i zdjęcia: B.J.

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 02 2018 01:30:54
0 Komentarzy ~ 193 Czytań Drukuj
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę


21 marca uczniowie klas czwartych, wraz z Księdzem Bartłomiejem Marandą i wychowawcami, pojechali do Częstochowy na coroczną pielgrzymkę maturzystów.

Ta piękna inicjatywa stała się już w naszej szkole tradycją.


Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę Pielgrzymka maturzystów na Jasną GóręDodane przez Hyde dnia kwiecień 02 2018 01:18:05
0 Komentarzy ~ 175 Czytań Drukuj
GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE
„GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY”

„GPS czyli gdzie po szkole. Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”


19 marca w Teatrze Starym odbyła się Powiatowa Debata o Pracy zorganizowana przez Starostę Bolesławieckiego oraz cztery technika bolesławieckie (ZSB, ZSE. ZSOiZ, ZSHiU).

Udział w niej wzięli uczniowie, nauczyciele, starostwo powiatowe oraz pracodawcy.

Korzystając z zaproszenia Naszej Szkoły pojawiły się następujące firmy: Comfort S.A. z Rakowic, PSB Mrówka z Bolesławca, Młodzieżowe Centrum Kariery w Bolesławcu oraz BADER Leather także z Bolesławca.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertami pracy w firmach z naszego regionu. Debata miała na celu wymianę poglądów, wymagań między pracodawcą a pracownikiem, a także zapoznanie młodzieży z możliwościami zatrudnienia w Bolesławcu i jego okolicach.


„GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY” „GPS CZYLI GDZIE PO SZKOLE. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY”


Dodane przez Hyde dnia kwiecień 02 2018 01:13:59
0 Komentarzy ~ 156 Czytań Drukuj
1% podatku dla ZSB!
1% podatku dla ZSB!


1% podatku dla ZSB!

Zwracamy się z prośbą do wszystkich sympatyków Budowlanki o przekazanie 1% podatku na zakup pomocy dydaktycznych dla naszej szkoły.

Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka KRS 0000 163366 z dopiskiem: Dla ZSB Bolesławiec.Dodane przez Hyde dnia marzec 17 2018 21:34:03
0 Komentarzy ~ 183 Czytań Drukuj
Strona 4 z 60 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar