Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2017-2018

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Sierpień 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Najbliższe święta:

Wakacje 2018
minęło już

-57 Dni
-12 Godzin
-42 Minut
-59 Sekund

... ...
Do końca wakacji ...
... jeszcze ...

13 Dni
11 Godzin
17 Minut
1 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

134 Dni
12 Godzin
17 Minut
1 Sekund

... ...
Losowa fotografia
1% podatku dla ZSB!
1% podatku dla ZSB!


1% podatku dla ZSB!

Zwracamy się z prośbą do wszystkich sympatyków Budowlanki o przekazanie 1% podatku na zakup pomocy dydaktycznych dla naszej szkoły.

Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka KRS 0000 163366 z dopiskiem: Dla ZSB Bolesławiec.Dodane przez Hyde dnia luty 11 2018 22:18:59
0 Komentarzy ~ 206 Czytań Drukuj
III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


7 lutego 2018 r. odbyła się trzecia edycja Olimpiady z Podstaw Przedsiębiorczości (etap II międzyszkolny), którą organizuje Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.
Uczestnikami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV A (architektury krajobrazu) tj. Marek Chudzik, Katarzyna Rusinek i Aneta Struś. Tematem przewodnim olimpiady była BANKOWOŚĆ. Zadanie konkursowe to rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru (za każde pytanie 1 lub 2 punkty) – czas rozwiązania 60 minut.
Ciekawym punktem imprezy był wykład na temat bezpieczeństwa w Internecie przez Dyrektor Banku BZWBK w Jeleniej Górze oraz quiz zorganizowany przez koło naukowe Finansista z UE, Wydz. EZiT w Jeleniej Górze.
Opiekunowie i zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić imponującą galerię szkoły. Prawdziwą niespodzianką był popis artystyczny uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.
Następnie było oficjalne podziękowanie i wręczenie nagród. Do finału, który odbędzie 11 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Jeleniej Górze zakwalifikowali się z naszej szkoły: Marek Chudzik i Aneta Struś. Gratulujemy i życzymy sukcesów.


„III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ” „III EDYCJA OLIMPIADY Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ”


Dodane przez Hyde dnia luty 11 2018 22:12:50
0 Komentarzy ~ 197 Czytań Drukuj
Pomaganie daje moc
POMAGANIE DAJE MOC

POMAGANIE DAJE MOC

Już po raz kolejny młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych wzięła udział w organizowanym przez Starostwo Powiatowe "Opłatku niepełnosprawnych". Wolontariusze z naszej szkoły pełnili podczas uroczystości rolę kelnerów i dbali o to, aby na stołach zaproszonych gości niczego nie zabrakło.

Mimo wczesnych, sobotnich godzin porannych młodzież z ochotą przystąpiła do pracy i znakomicie się spisała. Spotkanie z osobami niepełnosprawnymi i bezinteresowne niesienie im pomocy było dla wolontariuszy na pewno wspaniałą lekcją pokory i tolerancji, a świadomość tego, jak wiele wśród nas jest ludzi chorych, cierpiących dała im wiarę we własne możliwości i napełniła chęcią niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

Wspaniałymi wolontariuszami z naszej szkoły byli:

Marta Klukiewicz z kl. I a;
Szymon Madejski z kl. I a;
Natalia Janowiec z kl. I a;
Łukasz Konefał z kl. I a;
Aleksandra Jarmoła z kl. I AL;
Kacper Karp z kl. I BG;
Patryk Sobol z kl. I BG;
Agnieszka Gadzińska z kl. II a;
Rafał Minge z kl. II a;
Paweł Janowski z kl. II a;
Artur Ziemiański z kl. II AB;
Paulina Koman z kl. III LG;
Justyna Wawrzyk z kl. III LG;
Arek Leszczyński z kl. III LG;
Mateusz Banach z kl. III BI;
Marcin Guzowski z kl. III BI;
Maciej Kuśmierek z kl. III BI;
Oskar Szymański z kl. IV L.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły!
Dziękujemy także uczniom kl. III BI, którzy brali udział w przygotowaniach do tej uroczystości.
Opiekunami młodych wolontariuszy podczas spotkania oraz aktywnymi wolontariuszkami były również: pedagog szkolny – B. Janiec oraz wychowawca HP – M. Madej.


„POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ” „POMAGANIE DAJE MOC ”
Tekst i zdjęcia: B.J

Dodane przez Hyde dnia luty 11 2018 22:07:25
0 Komentarzy ~ 236 Czytań Drukuj
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 05.02.2018 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia luty 04 2018 10:25:08
0 Komentarzy ~ 207 Czytań Drukuj
Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym


Ogłaszamy KONKURS Wiedzy o Ruchu Drogowym
dla klas I i II technikum oraz szkoły branżowej naszej "Budowlanki".


Nagrodami dla zwycięzców są:

1. Kurs prawa jazdy kat B
2. Kurs prawa jazdy kat AM
3. Rabat na kurs prawa jazdy kat B

Informacje i zapisy do 09.02.2018 r. u Pana Sławomira Dorużyńskiego.
Dodane przez Hyde dnia styczeń 09 2018 01:25:44
0 Komentarzy ~ 338 Czytań Drukuj

"Orzeł Biały – nasza duma"
Konkurs "Orzeł Biały - nasza duma"


Konkurs "Orzeł Biały - nasza duma"

W 2018 r. przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Senat RP zaprasza uczniów szkół dolnośląskich do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Orzeł Biały – nasza duma".

Jego tematem jest nasze godło narodowe. Uczestnicy będą przedstawiać jego wyobrażenie w dowolnej technice plastycznej. Konkurs, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Patronat nad konkursem objął Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP.

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia w nim udziału. Szczegóły u wychowawców.Dodane przez Hyde dnia styczeń 04 2018 00:21:22
0 Komentarzy ~ 693 Czytań Drukuj

ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO!


ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO!

Dyrektor ZSB – pan Jacek Jurkiewicz wraz z pedagogiem szkolnym – Beatą Janiec, w trosce o zdrowie psychiczne i fizyczne uczniów, a także ich rodziców zorganizowali kolejne ciekawe spotkanie. Tym razem w Zespole Szkół Budowlanych gościł aspirant Robert Kuśmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Podczas spotkania policjant zapoznał rodziców z przyczynami i zgubnymi skutkami spożywania przez młodzież środków psychoaktywnych. Wykład wzbogacony był wartościową prezentacją oraz materiałami dydaktycznymi, które dopełniały poruszaną podczas spotkania tematykę. Rodzice mogli zapoznać się z bardzo dobrze przygotowanymi imitacjami środków psychoaktywnych oraz wszelkimi akcesoriami związanymi ze spożywaniem narkotyków, a także sposobami przechowywania i ukrywania przed rodzicami przez młodych ludzi takich środków.

Spotkanie było dla rodziców bardzo ciekawą lekcją uświadamiającą im, jak wielkie niebezpieczeństwo niesie za sobą spożywanie środków psychoaktywnych przez młodzież i brak świadomości rodziców w tej kwestii. Wykład policjanta na pewno wyposażył rodziców naszych uczniów w nowe, wartościowe informacje, które mogą okazać się bardzo pomocne w życiu codziennym, ponieważ problem uzależnień we współczesnym społeczeństwie jest bardzo poważny. Zwróciła również na to uwagę, zaproszona na to spotkanie pani Justyna Mieniek – terapeuta z Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego, która wskazała rodzicom instytucje, w których mogą szukać specjalistycznej pomocy w przypadku borykania się z problemem uzależnienia u swoich bliskich.


„ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ” „ŚWIADOMY RODZIC - BEZPIECZNE DZIECKO! ”

Tekst i zdjęcia: B. J.

Dodane przez Hyde dnia styczeń 04 2018 00:13:35
0 Komentarzy ~ 281 Czytań DrukujDodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 02:32:29
0 Komentarzy ~ 241 Czytań Drukuj

ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE


ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE


19 grudnia 2017 r. odwiedził nas przedstawiciel firmy ELKO-BIS Systemy Odgromowe. Firma ta dostarcza materiały do budowy instalacji odgromowych nie tylko w Polsce, ale również do krajów unijnych i poza jej granicę, min. do Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Czech, Słowacji i Szwajcarii.

Pan Adam Kwaśniewski, podczas spotkania z naszymi budowlańcami, opowiadał o różnorodnych rozwiązaniach stosowanych podczas montażu instalacji odgromowych na budynkach jednorodzinnych, użyteczności publicznej, wielkich halach produkcyjnych czy obiektach zabytkowo-sakralnych. Poznaliśmy pełen osprzęt odgromowy wraz z akcesoriami oraz rozwiązania projektowe stosowane przy budowie takich instalacji.

Serdecznie dziękujemy za ciekawą prezentację!


„ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ” „ELKO-BIS SYSTEMY ODGROMOWE ”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 02:29:01
0 Komentarzy ~ 267 Czytań Drukuj
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Do biblioteki szkolnej dostarczono książki zakupione w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - 693 pozycje. Czekamy jeszcze na 54!

Wśród nowych książek znalazły się lektury, książki związane z leśnictwem, przyrodą, architekturą krajobrazu, architekturą, budownictwem, sztuką, poradniki. Przede wszystkim jednak znalazły się książki po prostu do czytania. Nie zawiodą się fani Kinga, Sapkowskiego, Pratchett'a, Musierowicz, Szwai, Green'a, Sparks'a, Coben'a, coś dla siebie znajdą również zagorzali kibice piłki nożnej. Ponadto część nowych książek to audiobooki.


„NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ” „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 02:20:52
0 Komentarzy ~ 311 Czytań Drukuj

II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM


II MIEJSCE W TEMISIE STOŁOWYM

W czwartek 7 grudnia dwie uczennice ZSB z pierwszej klasy technikum - Karolina Jaworska i Julia Markiewicz - wywalczyły II miejsce podczas Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych W Tenisie Stołowym Drużynowym.

II miejsce podczas Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych W Tenisie Stołowym Drużynowym wywalczyli dla ZSB również Panowie: Sebastian Wilk (3a), Łukasz Charewicz (4BG) i Maciej Celuch(2A).

Gratulujemy !!!


„II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM ” „II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM ” „II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM ” „II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM ” „II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM ” „II MIEJSCE  W TEMISIE STOŁOWYM ”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 02:09:36
0 Komentarzy ~ 272 Czytań Drukuj
Strona 4 z 58 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar