Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Nawigacja
Rekrutacja
  2017/2018
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum ochrony środowiska
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezji
  Technikum leśne
  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2016-2017

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Lipiec 2017
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Najbliższe święta:

Do wakacji 2017 ...
... jeszcze ...

-32 Dni
0 Godzin
-41 Minut
-23 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

159 Dni
0 Godzin
18 Minut
37 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
V POWIATOWY KONKURSIE WIEDZY O NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
V Powiatowy Konkurs Wiedzy o NSZZ „Solidarność”

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o NSZZ „Solidarność”

W poniedziałek 3 kwietnia troje uczniów naszej szkoły, w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater, wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. ZSB reprezentowali uczniowie klasy III A – Gabriela Michla i Marek Chudzik oraz Marta Najdek z klasy II LG.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod patronatem NSZZ „Solidarność” KWB Turów, Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” i Starosty Zgorzeleckiego. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat w/w ruchu społecznego, kultywowanie i upowszechnianie ideałów oraz wartości ruchu.

Uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą z zakresu historii i działalności ruchu „Solidarność”, a najlepsi z nich otrzymali atrakcyjne nagrody. Miło nam poinformować, że Gabriela Michla zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a dzięki wysokim wynikom pozostałych uczestników nasza szkoła również znalazła się na II miejscu. Gratulujemy!!!


V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” V POWIATOWY KONKURS WIEDZY O NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”


Dodane przez idzi dnia kwiecień 13 2017 21:03:28
0 Komentarzy ~ 78 Czytań Drukuj
Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii
Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii


15 marca 2017 roku we Wrocławiu odbył się drugi etap konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III technikum architektury krajobrazu Gabriela Michla i Marek Chudzik. Gabrysia zajęła 17 miejsce a Marek 23 w ogólnej klasyfikacji etapu wojewódzkiego. Nasi uczniowie wypadli najlepiej z pośród bolesławieckich szkól biorących udział w konkursie. Gratulujemy!!!Dodane przez idzi dnia kwiecień 13 2017 20:54:05
0 Komentarzy ~ 74 Czytań Drukuj

O KROK OD ZWYCIĘSTWA

Miło nam poinformować, że uczeń kl. III A Technikum – Marek Chudzik, reprezentował naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej i zajął w nim II miejsce. Jest to bardzo duży sukces, ponieważ pytania turniejowe były bardzo trudne i tylko nieliczni znali na nie odpowiedzi. Marek wykazał się bardzo dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa i dzięki temu zajął II miejsce na podium, a do zwycięstwa zabrakło mu tylko 1 punktu.

Serdecznie gratulujemy Markowi jego sukcesu i dziękujemy, że godnie reprezentował naszą szkołę. claplolthumbs up


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ


Tekst i zdjęcia: B.J.

Dodane przez idzi dnia marzec 29 2017 23:15:10
0 Komentarzy ~ 87 Czytań Drukuj

Postawy Polaków wobec Żydów podczas II Wojny Światowej
Postawy Polaków wobec Żydów podczas II Wojny Światowej

Uczniowie kl. 4L i 4AL uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-historycznych przeprowadzonych przez Sebastiana Górskiego - doktoranta historii na Uniwersytecie Wrocławskim, który specjalizuje się w tematyce powojennej historii Polski i Europy oraz zagadnieniach związanych z żydowską i grecką mniejszością narodową.

Zajęcia dotyczyły relacji polsko-żydowskich z okresu II wojny światowej. Zajęcia traktowały o niełatwej historii, w której zaprezentowane zostały materiały, które nie tylko przedstawiły heroiczne i pełne poświęceń postawy Polaków narażających życie dla ratowania żydowskich sąsiadów, lecz także ciemną stronę lat wojny. Bazą do przeprowadzonych warsztatów były materiały Ośrodka KARTA, Instytutu Pamięci Narodowej i Instytutu Yad Vashem. Celem ich było pokazanie wyborów, przed jakimi stawali Polacy podczas okupacji i dróg, jakie podejmowali.

Warsztaty zostały podzielone przez prowadzącego na dwie części.
W pierwszej – wykładowej, omówiono:
- historię Żydów, ich pochodzenie, skąd się wzięli Żydzi na ziemiach polskich i jak kształtowały się ich losy na przestrzeni wieków (od X aż po wiek XX);
- problem prześladowań Żydów – od kiedy mówimy o prześladowaniach tego narodu, jakie formy przybierało oraz jakie było ich podłoże;
- Holocaust – wyjaśnienie pojęcia i omówienie problemu
- getta - geneza, funkcjonowanie omówione na podstawie getta warszawskiego i łódzkiego;

Część druga zajęć związana była z pracą na materiałach źródłowych i na ich podstawie przeprowadzono dyskusję dotyczącą nakazów i zakazów skierowanych do ludności żydowskiej oraz postaw Polaków wobec niej.

P. Sebastianowi Górskiemu serdecznie dziękujemy.


POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ POSTAWY POLAKÓW WOBEC ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ


Dodane przez Hyde dnia marzec 27 2017 00:05:26
0 Komentarzy ~ 88 Czytań Drukuj
Maturzyści na Jasnej Górze!
Maturzyści na Jasnej Górze!
Maturzyści na Jasnej Górze!

Ostatni rok w szkole średniej to czas intensywnego przygotowania do egzaminu maturalnego, ale i czas wyborów decydujących o przyszłości. W tych intencjach pielgrzymowaliśmy pierwszego dnia wiosny do duchowego serca Polski, na Jasną Górę, gdzie przybyło ponad dwa tysiące pięciuset uczniów z pięćdziesięciu jeden szkół diecezji legnickiej. Wielu uczniów naszej szkoły dzięki tej pielgrzymce, po raz pierwszy w życiu zawitało na Jasną Górę. Do Czarnej Madonny pielgrzymowało czterdziestu ośmiu maturzystów oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Wprowadzeniem przeżywania tego dnia było wspólne wielbienie Pana Boga, które melodyjnie prowadzili klerycy legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Maturzyści Zespołu Szkół Budowlanych uczestniczyli także w konferencji pt. „Poszukiwanie prawdziwej Miłości” - którą wygłosił Marek Bałwas z Ciechocinka (diecezja włocławska) jeżdżący na wózku inwalidzkim. Prelegent młodzieżowym językiem, sugestywnie mówił o poszanowaniu swojej godności, dylematach wieku maturalnego i o dobrym rozumieniu miłości.

Głównym punktem pielgrzymki była Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka - Biskupa Pomocniczego Legnickiego, który podkreślił, że młodzi ludzie przyjechali na Jasną Górę, by nie tylko modlić się o szczęśliwe zdanie matury, ale aby prosić Matkę Bożą, by zdać egzamin z życia, by właściwie odczytać swoje powołanie.

Był też czas wolny, w którym można było zwiedzić jasnogórskie zabytki tj. skarbiec, arsenał, salę rycerską, muzeum, ale także ośrodek powołaniowy.

Na Jasnej Górze uczniom naszej diecezji towarzyszyło siedemdziesięciu czterech katechetów świeckich i duchownych oraz stu pięciu nauczycieli. Pielgrzymkę maturzystów zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.
O pielgrzymce maturzystów można już poczytać, posłuchać w mediach, gdzie można też pooglądać zdjęcia z pielgrzymki:
www.diecezja.legnica.pl/wydarzenia/relacja/1415
www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/15555-jasna-gora-zdobyta-przez-maturzystowDodane przez Hyde dnia marzec 27 2017 00:02:32
0 Komentarzy ~ 95 Czytań Drukuj

Finał II Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości w Jeleniej Górze
Finał II Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości w Jeleniej Górze

W dniu 17.03.2017 r. po raz pierwszy Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Wydział Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze zrealizował Finał II Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, współorganizowanej z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. W Olimpiadzie wzięło udział 24 uczniów i 11 nauczycieli z 10 szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIA: Alicja Jaśkiewicz i Marek Chudzik pod opieką nauczyciela przedsiębiorczości - J.D.Jurkiewicz.

Olimpiada rozpoczęła się testem, który trwał 45 minut. W międzyczasie opiekunowie młodzieży uczestniczyli w prezentacji oferty edukacyjnej Wydziału i Uczelni oraz w warsztacie „Kompetencje przedsiębiorcze uczniów szkół ponadgimnazjalnych – identyfikacja i rozwój” prowadzonym przez dr Agnieszkę Połomską-Jasienowską, pracownika Wydziału i psychoterapeuta Gestalt.

Po zakończeniu części konkursowej młodzież uczestniczyła w grze terenowej „Questing” zorganizowanej przez Koło Naukowe Turystyki pod kierownictwem dra Piotra Gryszela, a Kapituła Olimpiady Przedsiębiorczości w składzie: Prodziekan Wydziału dr Magdalena Rękas dr Małgorzata Solarz, dra Michał Sosnowski i dr Arkadiusz Żabiński, dokonywała oceny prac konkursowych.

Część oficjalną Olimpiady otworzyła Dziekan Wydziału dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. nadzw. UE, witając serdecznie uczestników, sponsorów i gości. Następnie Pani Prodziekan ds. Dydaktyki dr Magdalena Rękas ogłosiła wyniki Olimpiady.
Na zakończenie Pani Dziekan dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UE pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz złożyła podziękowania sponsorom Olimpiady, którymi byli: Bank PKO BP S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze.
Szczególne podziękowania Pani Dziekan złożyła Pani mgr Elwirze Pindyk z Zespołu Szkól Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, która była inicjatorką zarówno samej Olimpiady Przedsiębiorczości, jak również współpracy z Wydziałem Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.


FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE FINAŁ II EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JELENIEJ GÓRZE


Dodane przez idzi dnia marzec 20 2017 01:03:58
0 Komentarzy ~ 100 Czytań Drukuj
PIPELIFE

Prezentacja Pipelife

Pipelife jest jednym z wiodących na świecie dostawców systemów rurowych z tworzyw sztucznych, działającym w 26 krajach. W swojej ofercie posiada szeroki zakres produktów o najwyższej jakości.

Dr inż. Dominika Kardasz - specjalista ds. techniczno- projektowych w firmie Pipelife, zaprezentowała system rur i kształtek z PVC-u, system rur i kształtek strukturalnych PRAGMA PP-B, studnie PRo 200/630, system rur i kształtek z PVC-u, system rur i kształtek z PE, system dwuwarstwowoych rur herkules, a także system rur drenarskich i przydomową oczyszczalnie ścieków. Namacalnie mogliśmy zapoznać się z projektami, a także wysłuchaliśmy przykładów realizacji budów w sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak.

Dzięki uprzejmości firmy, szkoła otrzymała wiele informacji, które ułatwią nam pracę w przyszłości.PREZENTACJA PIPELIFE W ZSB! PREZENTACJA PIPELIFE W ZSB! PREZENTACJA PIPELIFE W ZSB! PREZENTACJA PIPELIFE W ZSB!Dodane przez idzi dnia marzec 20 2017 00:49:11
0 Komentarzy ~ 99 Czytań Drukuj
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

„INKUBATOR OLIMPIJCZYKÓW” w ZSB

Uczniowie bolesławieckiego Technikum Budowlanego walczyli w sobotę 4 marca, w Zielonej Górze, w Finale Okręgowym XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nasza sześcio-osobowa reprezentacja rywalizowała z uczniami z 9 szkół budowlanych z województw: lubuskiego i wielkopolskiego. W sąsiednim okręgu I, w Nysie, startowali uczniowie 7 szkół budowlanych z Dolnego Śląska (Wrocław, Kłodzko, Wałbrzych, Świdnica, Ząbkowice, Jelenia Góra i Strzelin) oraz ze szkół województwa opolskiego. Łącznie w całym kraju w 12 okręgach rywalizowało aż 695 uczniów ze 158 szkół. Wszyscy uczniowie rozwiązywali te same zadania i problemy budowlane.

Komitet Główny w Warszawie po sprawdzeniu wszystkich prac ogłosił listę 90 najlepszych, zakwalifikowanych do Finału Centralnego. Nasz uczeń Adrian Rymarz, z klasy IV TB, uzyskał 54 pkt, zajął w Zielonej Gorze II miejsce i uzyskał prawo udziału w Finale. Z całego naszego województwa oprócz naszego Adriana, awans uzyskała jeszcze Paulina Tarazewicz z Jeleniej Góry (miała 51 pkt i zajęła w Nysie III miejsce).

Nasz Finalista już po raz drugi wywalczył awans do Finału OWiUB, a w ubiegłym roku zajął w Finale Centralnym X miejsce w Polsce i uzyskał tytuł LAUREATA. Finał Centralny XXX OWiUB odbędzie się w dniach 7 i 8 kwietnia w Białymstoku. Mamy nadzieję, że Adrian ponownie zajmie wysokie miejsce, zdobędzie po raz drugi tytuł LAUREATA i przywiezie nam drugi medal olimpijski.

Nasza szkoła wzięła udział w olimpiadzie już po raz ósmy i po raz czwarty będziemy reprezentowani w Finale Centralnym.

Komitety Okręgowe nie ogłosiły jeszcze wyników pozostałych uczniów i czekamy z niecierpliwością na wyniki naszych uczniów, szczególnie Dawida z klasy II oraz Dominiki i Piotra z klasy III, bo to przecież oni będą kontynuować tradycje olimpijskie naszej szkoły w kolejnych olimpiadach.

Opiekunem naszej reprezentacji jest mgr inż. Bronisław Sołek, nauczyciel przedmiotów budowlanych.


Adrian Rymarz (po prawej) po raz drugi wywalczył awans do Finału XXX Nasza reprezentacja w Zielonej Gorze przed rozpoczęciemDodane przez idzi dnia marzec 20 2017 00:38:37
0 Komentarzy ~ 97 Czytań Drukuj
OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH
OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH
Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

„Najlepszą drogą do przewidywani przyszłości jest stworzenie własnej”
Peter Drucker

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Szkół ponadgimnazjalnych jest upowszechnianie wiedzy o szerokorozumianej gospodarce i biznesie ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Udział w niej ma pomóc młodym ludziom w wyborze życiowych dróg i przygotowaniu ich do przyszłości, w której będą budować innowacyjną gospodarkę.
Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy etap odbył się 8. marca br. w naszej szkole. Uczniowie klasy I AB rozwiązywali zadania na platformie testowej. Test składał się z 30. pytań rozwiązywanych online. Wkrótce wyniki. Czekamy z niecierpliwością.


OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACHDodane przez idzi dnia marzec 20 2017 00:23:02
0 Komentarzy ~ 98 Czytań Drukuj

XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
XII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości


Komitet okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zaprosił do udziału w eliminacjach okręgowych XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości z naszej szkoły ucznia kasy IV BG Wojciecha Łopato. Eliminacje okręgowe odbyły się 2 marca 2017 r.

250 uczniów z naszego regionu zmagało się z zadaniami testowymi, przy czym tylko 50 przeszło do następnej tury, a 25 osób do ostatniego etapu, który ma się odbyć w czerwcu.

Olimpiada to wspólna inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.
Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Celem projektu jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie u młodzieży umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze, rozwijanie u młodzieży zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i na ich podstawie podejmowania decyzji, współdziałania w zespole oraz negocjacji, a także tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej i lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy i informacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny.


XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCIDodane przez Hyde dnia marzec 10 2017 01:39:57
0 Komentarzy ~ 126 Czytań Drukuj

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczennica klasy I AB Weronika Śliwiak zakwalifikowała się do zorganizowanych przez Fundację Centrum im. Prof. Bronisława Geremka ogólnopolskich warsztatów historycznych - „Polska w XX wieku”, zorganizowanych w Warszawie, a skierowanych do uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Z Weroniką na warsztaty pojedzie pani Alina Naruszewicz, która zgłosiła udział uczennicy naszej szkoły w programie.

Będą to weekendowe warsztaty, wzbogacone o spotkania ze świadkami historii, zajęcia muzealne i teatralne.

Program koncentruje się na ważnych zagadnieniach XX-wiecznej historii Polski, będących przedmiotem debaty w środowiskach historycznych oraz wśród szerszej opinii publicznej.

Dla uczniów przewidziana jest m.in. wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz warsztaty w Teatrze Powszechnym, interaktywne zajęcia odwołujące się do historii przedstawianej przez filmy, warsztaty o życiu codziennym w PRL-u oraz udział w życiu kulturalnym stolicy.

Nauczyciele dowiedzą się, jak wykorzystywać kulturę popularną do nauki o Holocauście, wezmą udział w warsztatach o Różnych paradygmatach edukacji historycznej w Europie oraz o specyfice spotkań ze świadkiem historii. W programie znajdą się również warsztaty na temat tolerancji i radzenia sobie z dyskryminacją w szkole. Formuła większości zajęć będzie interaktywna, oparta na dyskusji z uczestnikami.

Spotkania będą się odbywały w Warszawie w formie zjazdów weekendowych: 25-26 marca, 8-9 kwietnia, 20-21 maja i 24-25 czerwca 2017.

Dodane przez Hyde dnia marzec 10 2017 00:05:57
0 Komentarzy ~ 122 Czytań Drukuj

Strona 3 z 50 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar