Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2018-2019

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Luty 2019
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28Najbliższe święta:

Wakacje 2019
jeszcze

118 Dni
13 Godzin
33 Minut
27 Sekund

... ...
Do ferii zimowych ...
... jeszcze ...

-25 Dni
-9 Godzin
-26 Minut
-33 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

-53 Dni
-9 Godzin
-26 Minut
-33 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Praktyki zawodowe
Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego

"Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego"

Młodzież klasy czwartej Technikum Leśnego odbywa właśnie praktyki zawodowe. Las jest przepiękny o tej porze roku, pogoda chyba na zamówienie, a co dokładnie robią?

Klasa czwarta Technikum Leśnego od tygodnia odbywa praktyki zawodowe w Nadleśnictwie Bolesławiec. Poprzedni tydzień spędzili na zbieraniu owoców dębów w leśnictwie Krępnica. Obecnie znajdują się w leśnictwie Osieczów gdzie rozpoczynają tydzień od uporządkowania powierzchni pozrębowej. Wszystkie prace odbywają się pod czujnym okiem Pana Andrzeja Waszkiewicza.


Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego Praktyki zawodowe klasy czwartej Technikum Leśnego


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 02:03:04
0 Komentarzy ~ 49 Czytań Drukuj
10 października
10 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

"10 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO"

Już po raz kolejny w Bolesławcu obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wraz z pedagogiem szkolnym, poprzez uczestnictwo w konferencji pt. „Zdrowie psychiczne młodych ludzi w zmieniającej się rzeczywistości” aktywnie włączyli się w tą uroczystość. Konferencja składała się z cyklu wykładów poruszających problemy ważne dla zdrowia psychicznego współczesnego człowieka, m.in. „Rodzina wobec pojawiającego się kryzysy psychicznego”, „Psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta - do kogo zwrócić ze swoimi problemami”. Prelegenci w sposób bardzo obrazowy przekazali uczestnikom spotkania najważniejsze fakty dotyczące poruszanych obszarów zdrowia psychicznego.


Tekst i zdjęcia: B.J.

Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:57:58
0 Komentarzy ~ 35 Czytań Drukuj
Wycieczka do Bolkowa
Wycieczka do Bolkowa

"Wycieczka do Bolkowa"

Edukacyjna wycieczka do Bolkowa, na którą dzisiaj wybrali się uczniowie Technikum Budownictwa, Technikum Geodezji i Technikum Inżynierii Środowiska obejmowała zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku oraz biura i terenu budowy fragmentu Dróg Krajowych nr 3 i 5, w tym muru oporowego M1 i estakady E1.

Dziękujemy za zaproszenie i zaangażowanie w edukację młodzieży Kierownikowi Robót Mostowych - Panu mgr inż. Lucjanowi Szostokowi i Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.


Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do Bolkowa Wycieczka do BolkowaDodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:52:55
0 Komentarzy ~ 42 Czytań Drukuj
Mat@ndo
VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO”

"VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO”"

04.10.2018 r. odbyły się eliminacje do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Mat@ndo 2018" organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną .W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny szkolne. Każdą szkołę może reprezentować jedna drużyna.

Nasz zespół tworzyli :
Michał Miśta kl. IIBG,
Karolina Galek kl. IV BI,
Dawid Gorczyca kl. IV BI.


Gratulujemy chętnym odwagi, ponieważ zadania konkursowe były na bardo wysokim poziomie.
Wyniki eliminacji zostaną opublikowane w terminie do 8 października 2018 r. na stronie organizatora.


VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO” VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAT@NDO”


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:48:07
0 Komentarzy ~ 36 Czytań Drukuj
ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI
ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI

"ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI"

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych wraz z dyrektorem Jackiem Jurkiewiczem i pedagogiem szkolnym Beatą Janiec, uczestniczyła wczoraj w uroczystości z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

Organizatorami imprezy byli Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu z Bolesławca, którzy zaprosili swoich gości do obejrzenia bardzo ciekawego filmu i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Spotkanie z Seniorami, było ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

Uczennice z klasy II BG, II a/b oraz I AL, wspaniale zaprezentowały się na scenie, przepięknie wykonując przygotowane przez siebie pieśni patriotyczne.


Tekst i zdjęcia: B.J.
ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI ŚPIEWAMY O NIEPODLEGŁOŚCI


Dodane przez Hyde dnia listopad 17 2018 01:42:24
0 Komentarzy ~ 34 Czytań Drukuj
Columbus Energy
DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY

COLUMBUS ENERGY W ZSB

Dzień Budowlańca z Columbus Energy w ZSB świętujemy przez cały miesiąc. Z tej też okazji Pani Agata Szostok zaprosiła do naszej szkoły przedstawicieli Columbus Energy - firmy, która prowadzi pełną obsługę inwestycji związanej z instalacją systemów fotowoltaicznych. Panowie przybliżyli przyszłym budowlańcom zagadnienia związane nie tylko z fotowoltaiką, ale ogólnie z potrzebą uzyskiwania energii w sposób ekologiczny i ze źródeł odnawialnych. Mamy nadzieję, że takie spotkania i pozyskana w ich czasie wiedza zwiększą w przyszłości kompetencje i możliwości naszych absolwentów.


DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGYDodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:40:08
0 Komentarzy ~ 122 Czytań Drukuj
Dzień Pierwszoklasisty
DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY

DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY

W ciepły wrześniowy piątek oficjalnie wprowadziliśmy naszych najmłodszych kolegów do społeczności ZSB. Imprezę przygotowali uczniowie klas czwartych. Nie zabrakło tradycyjnych konkursów, jak tor przeszkód lub picie mleka, ale pojawiła się nowa, ciekawa konkurencja: przekładanie robaków z pudełka na spodek. W końcu imprezę przygotowali leśnicy.hmm! Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem.
Wyniki współzawodnictwa klas:
1 miejsce - klasa I b
2 miejsce - klasa I AL
3 miejsce - klasa I a
4 miejsce - klasa I B


DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY


Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:31:49
0 Komentarzy ~ 89 Czytań Drukuj
Lekcja geologii
LEKCJA GEOLOGII

LEKCJA GEOLOGII

Na zaproszenie Pani Anny Dudek klasę 3AB odwiedził dzisiaj Wojciech Faltyn - pasjonat geologii. Swoje zamiłowanie do skał i minerałów odkrył już w piaskownicy. Od kilku lat gromadzi ich wspaniałą kolekcję i rozwija swoją pasję, z którą wiąże swoją przyszłość zawodową. Wojtek może pochwalić się okazami takimi jak różnorakie minerały, skamieniałości ze wszystkich okresów historii Ziemi, skały typu gabro, granit, porfir czy łupek niklowy. W jego kolekcji znajdują się nawet meteoryty!

Bardzo dziękujemy za prezentację i piękne eksponaty, które w naszej szkole już pozostaną.


LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII


Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:25:35
0 Komentarzy ~ 104 Czytań Drukuj
Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
„Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt”

Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt


Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt:

Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora Jacka Jurkiewicza oraz uczniów Technikum Leśnego za wykonanie budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków dla naszego ośrodka - Dobra robota !!!
Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:17:57
0 Komentarzy ~ 93 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
„Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych”

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

24.09.2018 odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 10 razy 1200 m. W całym biegu walka trwała do samego końca. Nasi chłopcy zajęli II miejsce.

Szkolna drużyna to:
ZIEMIAŃSKI ARTUR 3 AB
SUSZEK TADEUSZ 1 b
KLIMEK JAKUB 4 BI
DRAB BARTOSZ 2 BG
BIEŃKOWSKI MAREK I B
MARKOWSKI PRZEMYSŁAW 4 BI
CELUCH MACIEJ 3 AB
BARAN DANIEL I B
KWAŚNIAK KRZYSZTOF I B
BETTIN ADRIAN II BG

Opiekunem grupy był Sławomir Dorużyński.Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:12:46
0 Komentarzy ~ 84 Czytań Drukuj
"Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

W przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie filmu pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Dedić'a.

Jest to ekranizacja powieści A. Fiedlera przedstawiającej ważny etap losu polskich lotników, którzy stali się głównym filarem Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii w bitwie o Anglię, chociaż początkowo byli przez naszych angielskich sojuszników wyśmiewani i niedoceniani. Na przekór przewidywaniom, dzięki swojemu męstwu i determinacji obrośli legendą jako wyjątkowo skuteczni obrońcy przed agresją III Rzeszy.

W rolach głównych mogliśmy podziwiać m.in. Piotra Adamczyka, Antoniego Królikowskiego, Macieja Zakościelnego czy Jana Wieczorkowskiego.

Młodzież bardzo pozytywnie odebrała projekcję filmu. Sylwetki legendarnych lotników zostały przedstawione przekonująco - byli ludźmi żartującymi, świetnie wyszkolonymi, odważnymi, szalonymi, ulegającymi namiętnościom, wymykającymi się sztywnym regułom, jednocześnie - honorowymi, ale nade wszystko budzącymi podziw i sympatię.


„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”


Dodane przez Hyde dnia wrzesień 23 2018 23:19:49
0 Komentarzy ~ 134 Czytań Drukuj
Strona 2 z 60 < 1 2 3 4 5 > >>

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar