Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2014/2015
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria
  Piosenka naszej szkoły

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
matura 2015
  Kalendarz roku szkolnego
2014-2015

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Kurs kwalifikacyjny
- wniosek
  Dokumentacja wycieczek
  PEFS

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Wybieramy najlepszy filmik

Klasa 1 A

Klasa 1 BG

Klasa 1 L

Klasa 2 AL

Klasa 2 BG

Klasa 2 L

Klasa 3 B

Klasa 3 L

Klasa 4 G


Kalendarz
Listopad 2014
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Najbliższe święta:

DO KOŃCA ROKU 2014
Pozostało jeszcze ...

36 Dni
14 Godzin
4 Minut
6 Sekund

... DAMY RADĘ ...
DO WAKACJI ...
jeszcze ...

213 Dni
13 Godzin
4 Minut
6 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"

Karta Szkolna

KONKURS DYREKTORA SZKOŁY


Dyrektor Szkoły ogłasza błyskawiczny konkurs na projekt graficzny Karty Szkolnej, która może pełnić jednocześnie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, a także elektronicznej portmonetki (po wcześniejszym zasileniu).

Wymiar karty wynosi netto 85x54 mm.

Do wszystkich chętnych – prace indywidualne,grupowe i klasowe:

- projekt na szatę graficzną karty musi być autorski
- może być tematycznie powiązany ze szkołą lub całkowicie niezależny
- nie ma zawierać nazwy szkoły i loga szkoły, gdyż zostaną wkomponowane w kartę osobno
- projekt ma zostać zapisany w formacie JPG w rozdzielczości 300 dpi (czyli 1000x640 pkt.)
- projekty należy dostarczyć na peindrive’ach lub CD/DVD wychowawcom lub Wicedyrektorowi najpóźniej do godz. 14.00 w poniedziałek.
Wybrany projekt otrzyma nagrodę Dyrektora Szkoły
oraz znajdzie się na Karcie Szkolnej użytkowanej przez wszystkich uczniów
i pracowników Zespołu Szkół Budowlanych !!!


Dodane przez Hyde dnia listopad 21 2014 19:20:13
0 Komentarzy ~ 29 Czytań Drukuj

Zbliża się koniec głosowania na najlepszy filmik


Już w poniedziałek o godzinie 12:00 zostanie zamknięta możliwość wyboru najlepszego filmiku. Na chwilę obecną widzimy wyraźnych liderów w rywalizacji o pierwsze miejsce. Który zespół będzie pierwszy?hmm! Który drugi?hmm! Który trzeci?hmm! Kto zajmie kolejne miejsca? Decyzja jest w Waszych rękach!helplessDodane przez Hyde dnia listopad 21 2014 18:54:06
0 Komentarzy ~ 46 Czytań Drukuj
GIS Day
„GIS Day”

„GIS Day”

Dnia 19 listopada 2014 r. grupa uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Technikum Geodezyjnego wzięła udział w GIS Day - obchodach międzynarodowego święta Systemów Informacji Geograficznej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na wstępie wszyscy uczestnicy zostali serdecznie przywitani przez organizatorów oraz Dziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. dr hab. inż. Bernarda Kontnego, który bardzo serdecznie zapraszał wszystkich uczniów do kontynuacji nauki w murach Uniwersytetu Przyrodniczego.


W pierwszej części spotkania wraz z uczniami szkół średnich z Wrocławia, Legnicy, Nysy, Sieradza oraz Opola mieliśmy możliwość uczestniczenia w wykładach, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Skanujemy świat”. Młodzi geodeci wysłuchali prelekcji przedstawicieli firm zajmujących się pozyskiwaniem i przetwarzaniem informacji przestrzennej, oraz członków Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyki, którzy zaprezentowali efekty swoich badań i prac związanych z geodezją. Największym zainteresowaniem cieszyła się problematyka skaningu i jego zastosowania w wielu dziedzinach nauki (nie tylko w geodezji).

Drugą część spotkania poświęcono przede wszystkim praktyce. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach. W pracowni fotogrametrycznej poznawali zasady fotogrametrii cyfrowej, w laboratorium GISlab próbowali swoich sił w przygotowaniu materiału pomiarowego do analizy informacji przestrzennej. Na kolejnych zajęciach przybliżono nam zasadę funkcjonowania i wykorzystania skanera laserowego. W tym celu cała grupa została zeskanowanahilarious i po kilku minutach mogliśmy ujrzeć się na ekranie, oraz zobaczyć jak nasz skan poddawano dalszym opracowaniom. Na koniec uczestniczyliśmy w pokazach nowoczesnego sprzętu pomiarowego (tachimetry, niwelatory, skanery laserowe, GPSy), gdzie oprócz zapoznania się z zasadami działania tego sprzętu, każdy indywidualnie mógł obejrzeć, dotknąć i wypróbować każdy z instrumentów.


Mamy nadzieję, że nie będzie to jedyny tego typu wyjazd. Warto zaznaczyć, że jako uczniowie Technikum Geodezyjnego, nie mieliśmy większych problemów w orientowaniu się w tematyce poruszanej na wykładach. Całkiem nieźle też radziliśmy sobie na zajęciach praktycznych, co zostało docenione przez pracowników uniwersyteckich. Otrzymaliśmy też zaproszenie do kontynuowania nauki na studiach dziennych. Dobrze to wróży na przyszłość ...


„GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day”
„GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day” „GIS Day”


Tekst i zdjęcia: AO

Dodane przez Hyde dnia listopad 21 2014 18:43:16
0 Komentarzy ~ 8 Czytań Drukuj
Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście
„Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście”

„Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście”

W zeszły piątek (14.11.2014 r.) powitaliśmy w murach szkoły młodych geodetów, którzy przez miesiąc przebywali w Lipsku (Niemcy), realizując staż zawodowy w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”.

Trzydziestoosobowa grupa złożona z uczniów klas IV TG i III TG podniosła swoje kwalifikacje zawodowe oraz przeszła szkolenie kulturalno-językowe. Ale to co najważniejsze w odbytym stażu jest niewymierne: nowe doświadczenia, umiejętności, przyjaźnie, poczucie samodzielności. Poprosiliśmy niektórych Beneficjentów o podzielenie się „na gorąco” odczuciami związanymi z pobytem w Lipsku.

Czytaj więcej ...

Projekt pt. „Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście” opiewał na sumę 63 616 Euro.


„Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście” „Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście” „Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście” „Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście” „Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście” „Geodezyjne urządzanie przestrzeni w mieście”


Tekst i zdjęcia: ED

Dodane przez Hyde dnia listopad 21 2014 18:16:49
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 64 Czytań Drukuj
Wyjazd do Torunia


Dnia 29 listopada 2014 r., w sobotę organizowany jest wyjazd o charakterze krajoznawczo-religijnym z Bazyliki bolesławieckiej. W programie przewidziane jest zwiedzanie miejsc turystycznych i narodowych:
- Górsk pod Toruniem – miejsce uprowadzenia i pobicia bł. ks. Jerzego Popiełuszki;
- Starówka Toruńska z katedrą świętych Janów;
- Siedziba Radia Maryja i Telewizji Trwam w 23 rocznicę powstania;
- Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy - miejsce codziennej transmisji eucharystii radiowej;
- Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – kampus studencki;
- Świątynia Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji - wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II (msza święta z kard. Dziwiszem).

Wyjazd z piątku na sobotę 28/29.11.2014 g. 24.00 przy Bazylice – powrót w godzinach nocnych. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu lub w Bazylice Maryjnej w Bolesławcu, ul. Kościelna 3, pawelorg@op.pl, tel. 75 646 63 51. Zaproszenie kierowane jest do nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców i wszystkich chętnych w różnym wieku.

Dodane przez STRIX dnia listopad 18 2014 17:28:37
0 Komentarzy ~ 67 Czytań Drukuj
Karolina Kózkówna
„100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny”

„100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny”

W bieżącym roku, 18 listopada, mija 100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Mimo że jeszcze nie kanonizowana, ale to niezwykła święta, jak najbardziej aktualna na nasze czasy. Jej zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, pogłębianie świadomości religijnej i narodowej oraz pragnienie wzrastania w świętości mogą być zachętą do współczesnej ewangelizacji. Okoliczności śmierci szesnastoletniej Karoliny - z rąk rosyjskiego żołnierza w roku wybuchu I wojny światowej – są konsekwencją jej dewizy życiowej, wg której wolała raczej umrzeć niż zgrzeszyć. Dziś, kiedy żyjemy w czasach zbyt łatwego przyzwolenia na grzech, a nawet braku jego poczucia, szczególnie w sferze czystości (myśli, wyobrażeń, pragnień, obrazów, słów, gestów i czynów) bł. Karolina jest dobrym przykładem, patronem i zachętą w bronie godności własnej i bliźniego a także w nieustannej pracy nad sobą. Z okazji rocznicy jej śmierci, idąc za myślą i pragnieniem św. Jana Pawła II, który beatyfikował Karolinę w jej rodzinnej diecezji tarnowskiej, została ogłoszona patronką młodzieży polskiej, a także patronką ludzi, którzy zginęli w nagłych wypadkach, najczęściej komunikacyjnych.

Bolesławiec miał możliwość, w tygodniu poprzedzającym setną rocznicę śmierci, gościć relikwie bł. Karoliny Kózkówny. W Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu wszystkie klasy szkolnego katechety ks. Pawła Adresa mogły w ramach lekcji zobaczyć relikwie i obraz błogosławionej, zapoznać się z jej życiem i zastanowić się nad przesłaniem tej osoby na współczesne czasy. Jednocześnie obecność tej świętej pośród społeczności uczniowskiej stała się dobrą okazją do uświadomienia sobie potrzeby społecznego zaangażowania a także nadużyć, niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających na młodego człowieka w sferze cielesnej. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem świętej i zasadami wzajemnego poszanowania godności człowieka promowanymi przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc, którym patronuje Karolina, a chętni mogli wziąć pamiątkowe czasopismo młodzieżowe Wzrastanie. Oprócz szkoły, bazylika bolesławiecka stała się na jeden wieczór Sanktuarium bł. Karoliny sprawując w obecności relikwii, obrazu i okolicznościowej dekoracji nabożeństwo i Eucharystię a także niedzielną homilię dla dzieci. Również jedno z cotygodniowych spotkań wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w obecności znaków relikwii okazało się pomocą w rozważaniu relacji człowieka z Bogiem. Dla wielu młodszych i starszych te wydarzenia były okazją do poznania dobrych wzorców na nasze czasy.


„100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny” „100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny” „100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny”Dodane przez STRIX dnia listopad 15 2014 18:27:34
0 Komentarzy ~ 42 Czytań Drukuj

"Oficjalne otwarcie boiska szkolnego"


7 listopada w ZSB zostało oficjalnie otwarte boisko szkolne, które jest przystosowane do gry w piłkę nożną, siatkową i ręczną. W uroczystości brali udział uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Część z zebranych osób wzięła udział w sportowych konkurencjach.
Największym dopingiem mógł cieszyć się Dyrektor szkołyclap.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sportowej rywalizacji na nowo otwartym obiekcie sportowym.„Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego”

„Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego” „Oficjalne otwarcie boiska szkolnego”


Tekst i zdjęcia: EG, MG

Dodane przez STRIX dnia listopad 15 2014 00:15:55
0 Komentarzy ~ 14 Czytań Drukuj

"Wybieramy najlepszy filmik" hilarious hmm! thumbs up thumbs down


Otwieramy głosowanie (Ankieta po lewej stronie) na najlepszy filmik muzyczny do piosenek patriotycznych (m. in. partyzanckich, ułańskich, żołnierskich). Przy podejmowaniu decyzji proszę pamiętać o założeniu konkursowym, czyli:

Filmiki powinny:
- trwać nie dłużej niż 7 minut;
- szanować tradycję i wartości patriotyczne (niedopuszczalne jest szydzenie, kpienie z w/w wartości);
- mieć oryginalny, autorski podkład muzyczny (uczniowie samodzielnie śpiewają, ewentualny akompaniament też ma być własny);
- wykorzystywać zdjęcia (nagrania) dokonane tylko przez uczniów z danej klasy;
- mieć odpowiednią oprawę marketingową: każda klasa odpowiada za przygotowanie
co najmniej jednego plakatu reklamującego swoje dzieło, które są wyeksponowane na I piętrze budynku głównego szkoły.

Głosować możemy do 24.11.2014 r. do godz. 12:00. Liczymy na uczciwą rywalizację!


Dobrej zabawy i powodzenia!Dodane przez STRIX dnia listopad 14 2014 22:31:50
0 Komentarzy ~ 16 Czytań Drukuj
III miejsce w piłce siatkowej
„III miejsce w piłce siatkowej”

„III miejsce w piłce siatkowej”

W dniach 23.10.2014 – 07.11.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
Po zwycięskich meczach nad II LO i ZSM nasza szkoła zajęła punktowane III miejsce.
Gratulacje dla drużyny w składzie:
1. Kotwica Dominik
2. Bober Damian
3. Kisielewski Grzegorz
4. Bis Łukasz
5. Kołodziej Wojciech
6. Kojder Bartosz
7. Kukawski Oskar
8. Czyżewski Krzysztof


Tekst i zdjęcia: DS

Dodane przez STRIX dnia listopad 14 2014 18:51:55
0 Komentarzy ~ 12 Czytań Drukuj
Integracja

"Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku"


Zajęcia integracyjne to najbardziej lubiane przez młodzież formy spędzania czasu, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych ludzi. W ZSB w Bolesławcu nie jest inaczej. O zajęcia integracyjne starała się bardzo młodzież wraz z wychowawcą Jackiem Neslerem, którzy wspólnie wymyślili ich koncepcję, wybrali miejsce spotkania i ciekawe konkurencje sportowe. Na biwak integracyjny zostali zaproszeni również uczniowie gimnazjum klasy I. Młodzież ZSB w ten sposób chciała zintegrować grupę Hufca Pracy uczącej się w gimnazjum w klasie I z pozostałymi uczniami ZSB.

Mimo, że jest listopad, aura pozwoliła na zorganizowanie fajnych zajęć sportowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu. A poprzez realizacje przez Hufiec autorskiego programu profilaktyki uzależnień pn. „STOP Demoralizacji. Razem przeciw uzależnieniom”, biwak był zabezpieczony pod względem finansowym.

Biwak sportowo-rekreacyjny odbył się na polanie miejskiego lasku w Bolesławcu. Miejsce było specjalnie wybrane przez młodzież, ponieważ lasek jesienią przepięknie, lśni kolorami. Na polanie przygotowane było ognisko, od którego zaczęły się całe zajęcia. Uczestnicy przygotowali gorące kiełbaski przy ognisku. Oprócz tego były owoce, bułeczki i słodkości. Po sytym śniadanku, odbyły się sportowe konkurencje, takie jak przeciąganie liny wśród dziewcząt i chłopców, rozgrywki w piłkę nożną i siatkową, wielobój piłką lekarską, strzelanie z karabinku sportowego oraz z pistoletu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i zróżnicowane, więc cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że po zakończeniu zawodów, zwycięscy otrzymali nagrody, a wszyscy słodkie upominki. Całość prowadził i przygotował wraz z młodzieżą wychowawca Jacek Nesler.


Zwycięscy konkurencji:

1. Strzelanie z pistoletu do celu:
I miejsce Budzianowski klasa Iw
II miejsce Kosiński Mateusz klasa I gimnazjum
III miejsce Ozorka Przemek klasa I gimnazjum

2. Strzelanie z karabinku sportowego do celu:
I miejsce Plewa Krzysztof klasa Iw
II miejsce Budzianowski klasa Iw
III miejsce Drozd klasa Iw

3. Wielobój piłką lekarską:
I miejsce Maciejewski Mateusz klasa Iw
II miejsce Stupiec Krystian klasa Iw
III miejsce Fortecki Dominik klasa Iw

4. Przeciąganie liny - I miejsce drużyna w składzie:
Opas Magdalena klasa Iw
Wojciechowska Dominika klasa Iw
Skiba Dominika klasa Iw

5. Przeciąganie liny konkurencja indywidualna:
I miejsce Plewa Krzysztof
II miejsce Janiec Bartek
III miejsce Kowalski Dawid
IV Rapacki Patryk„Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku” „Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku” „Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku” „Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku” „Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku” „Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku” „Integracja młodzieży szkolnej podczas biwaku”


Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wąsik Wychowawca HP w Bolesławcu

Dodane przez Hyde dnia listopad 13 2014 17:24:53
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 50 Czytań Drukuj
11 listopada 2014

Święto Niepodległości 2014


Uczniowie ZSB w niekonwencjonalny sposób świętowali rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowali autorskie filmiki do piosenek patriotycznych, ułańskich, partyzanckich (do tych znanych i lubianych, a także skomponowali własne utwory). Dobrej zabawie towarzyszyło nie tylko utrwalenie pamięci o dawnych bohaterach, ale też przywołanie atmosfery, uczuć i emocji ludzi, którym zawdzięczamy wolność.

Praca nad filmami była niezapomnianą przygodą. Przyszedł czas na zapoznanie się z efektami działań poszczególnych klas.

Poniżej przedstawiamy dwa filmy: klasy II L (technikum leśne), która jako pierwsza zrealizowała zadanie oraz wspólną produkcję klasy III B (technikum budownictwa) i Patryka Potockiego z klasy II t – pracowali nad nagraniem najdłużej.Dodane przez Hyde dnia listopad 12 2014 18:40:57
0 Komentarzy ~ 71 Czytań Drukuj
Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu
https://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: G_idzi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar