Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2016/2017
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezji
  Technikum leśne
  Technikum inżynierii środowiska
  Zasanicza Szkoła Zawodowa

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2015-2016

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej liczy się w życiu?

dobra zabawa

kariera i pieniądze

podróżowanie

rodzina

nauka i wyniki egzaminów

zdrowie

godność

sława

kultura osobista

przyjaźń


Kalendarz
Październik 2016
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
30
31

Najbliższe święta:

Do matury ...
jeszcze ...

187 Dni
9 Godzin
59 Minut
50 Sekund

... ...
Do wakacji 2017 ...
... jeszcze ...

237 Dni
9 Godzin
59 Minut
50 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

63 Dni
10 Godzin
59 Minut
50 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 26.10.2016 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia październik 25 2016 22:12:14
0 Komentarzy ~ 6 Czytań Drukuj

W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego


W ubiegłym tygodniu uczniowie kl. III Technikum Architektury Krajobrazu wraz z pedagogiem szkolnym – Beatą Janiec, uczestniczyli w bolesławieckich obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, których organizatorem był I Środowiskowy Dom Samopomocy z Bolesławca.

Konferencja pod nazwą „Godność w zdrowiu psychicznym – pierwsza pomoc psychologiczno-psychiatryczna dla wszystkich” odbyła się w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu i adresowana była do młodzieży, nauczycieli, pedagogów. Podczas bardzo interesującego spotkania młodzi ludzie mogli wysłuchać kilku ciekawych wykładów specjalistów, którym problematyka z obszaru zdrowia psychicznego nie jest obca, m.in. pani Teresy Rudzińskiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Bolesławca. Wystąpiła ona z wykładem „Patrz, słuchaj, pomóż”. Podczas swojej prelekcji pani Rudzińska uświadamiała młodzieży, że aby nieść pomoc psychologiczną nie trzeba być wykształconym psychologiem, czy psychiatrą. W wielu przypadkach, to właśnie młodzi ludzie stają się pierwszym oparciem i źródłem pomocy dla swoich rówieśników znajdujących się w kryzysie psychicznym. Czasami zwykła rozmowa z kolegą czy koleżanką, pozwala młodym ludziom poczuć się lepiej, znaleźć siłę do walki ze swoimi problemami. Pani dyrektor Poradni mówiła młodzieży, że tak jak dbają o własne ciało, powinni dbać o swoje zdrowie psychiczne, bo gdy ono nie funkcjonuje prawidłowo to choruje również ciało człowieka. Zapoznała ona również wszystkich zebranych na Konferencji z Kodeksem Pierwszej Pomocy Psychologicznej. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali prezentowanych wykładów, ale najgłębiej w pamięci na pewno pozostało spotkanie z panem psychologiem, ratownikiem GOPR - Tomaszem Kozłowskim i jego opowieści związane z pracą psychologa – ratownika, udzielającego pomocy w sytuacjach kryzysowych związanych z wypadkami na górskich szlakach. Pan Tomasz uświadamiał zgromadzonym jak kruche jest ludzkie życie i że warto walczyć o to, aby je przeżyć godnie.

Cała konferencja była na pewno dla młodych ludzi motywacją do refleksji nad własnym życiem i koniecznością zadbania o własne i bliskich, zdrowie psychiczne.


Poniżej kilka ważnych zasad jak dbać o zdrowie psychiczne:

1. Dbaj o bliskich – pielęgnuj więzi z rodziną i przyjaźnie;
2. Ruszaj się – dbaj o aktywność fizyczną. Nawet półgodzinny spacer po parku może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu;
3. Pamiętaj o odpoczynku. Zaplanuj dzień tak, aby znalazł się czas na odprężające aktywności;
4. Śmiej się;
5. Praktykuj życie chwilą oraz wdzięczność za to, co Cię spotyka;
6. Dbaj o swój sen, żeby trwał wystarczająco długo i nie był niepotrzebnie przerywany;
7. Pamiętaj o drobnych przyjemnościach – muzyka, książki;
8. Pomagaj innym. Bezinteresownie;
9. Dbaj o swoje prawa – wyrabiaj w sobie asertywność;
10. Żyj w otoczeniu natury. Korzystaj ze światła słonecznego;
11. Dbaj o dziecko w sobie – rozwijaj kreatywność i ciesz się z małych rzeczy;
12. Dziel się swoimi problemami i radościami z innymi;
13. Zwracaj uwagę na to, co jesz;
14. Dbaj o swoje zdrowie somatyczne;W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Tekst i zdjęcia: B.J.

Dodane przez Hyde dnia październik 19 2016 01:19:26
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 10 Czytań Drukuj
Życzenia na Dzień Nauczyciela
Życzenia na Dzień Nauczyciela


Dodane przez Hyde dnia październik 19 2016 01:03:53
0 Komentarzy ~ 12 Czytań Drukuj
ERASMUS+POWER


Serdeczności z Lipska


I kolejny tydzień za nami. Jest trochę ciężko, ponieważ pogoda nam nie sprzyja. W Niemczech od kilku dni jest pochmurno i bardzo często pada. Nie poddajemy się jednak i staramy się (mimo pociągania nosem helpless) dawać z siebie na praktykach 100% normy. Pracodawcy chyba są z nas zadowoleni, a i chwalą nas w Europa-Haus.

Zeszły tydzień jak zwykle intensywny. Dużo zajęć i pracy przy instalacjach cieplnych. Ale udało nam się być na meczu ligowym, zwiedzić Pomnik Bitwy Narodów , a p. Maria Peter zorganizowała nam warsztaty z komunikacji społecznej.

„Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech


Przed nami ostatnia prosta. W sobotę wracamy lol
Do zobaczenia w Bolesławcuin love!

Dodane przez Hyde dnia październik 11 2016 23:10:33
0 Komentarzy ~ 75 Czytań Drukuj
ERASMUS+POWER


Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił”


Wierzyć się nie chce, ale to już dwa tygodnie jak jesteśmy w Lipsku. Wdrożyliśmy się w pracę – wstawanie rano, dojazd na miejsce praktyki i wykonywanie zadań zleconych nam przez Majstra od poniedziałku do piątku.

W sumie jest fajnie. Zawsze jest coś do roboty. W tym tygodniu braliśmy udział w wielu pracach budowlanych, chociaż najważniejszym zadaniem było osadzanie specjalnych ram okiennych i okien energooszczędnych.

Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił”


W czasie wolnym zorganizowano nam wyjście do ZOO. Relaks jest bardzo ważny lol Generalnie – jest fajnie.

Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił” Półmetek w Lipsku – dwa tygodnie minęły „jak z bicza strzelił”

Pozdrawiamy z Lipskain love!

Dodane przez Hyde dnia październik 02 2016 23:51:10
0 Komentarzy ~ 83 Czytań Drukuj
ERASMUS+POWER


"Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" – staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech – Tydzień już za nami!


Uczniowie Technikum Budowlanego realizują staż zawodowy w zaprzyjaźnionym Lipsku. I zdawać by się mogło, że rozłąka z domem i szkołą będzie baaaardzo długa, a tu już tydzień za nami. Postanowiliśmy krótko podsumować pierwszy tydzień naszego pobytu.

Do Lipska przyjechaliśmy przede wszystkim po doświadczenie zawodowe. To jest najważniejsze w naszym miesięcznym stażu. W poniedziałek (19.09.) spotkaliśmy się z pracodawcami i przeszliśmy wymagane szkolenie Bhp. Mamy kilku pracodawców - Städtische Altenpflegeheime Leipzig, ReProBau GmbH, Caruso Umweltservice GmbH, Leipzig Seen GmbH i Forssbohm & Söhne GmbH. Jak do tej pory mieliśmy już okazję zapoznać się z założeniami nowoczesnego budownictwa energooszczędnego stosowanego w Niemczech. Poznaliśmy różne technologie stosowane w niemieckim budownictwie pasywnym (dla wtajemniczonych - technologia tradycyjna, technologia kanadyjska (szkielet drewniany), szkielet stalowy, żelebetowy monolityczny lub wykonany z prefabrykatów). Mieliśmy też już do czynienia z zadaniami wykorzystującymi wełny mineralne, styropian szary, styrodur. Zostaliśmy też przeszkoleni z zakresu obsługi maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych na niemieckich budowach. Dodatkowo poświęcono nam czas na naukę specjalnego słownictwa stosowanego na niemieckich budowach.

Oczywiście nie zawsze nasze zadania są typowo budowane. W Niemczech porządek jest najważniejszy, więc czasami zleca nam się porządkowanie terenu wokół budowy wraz z innymi pracownikami. Budowlaniec musi znać obsługę i łopaty, i miotły hilarious thumbs up

„Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech


Nie samą pracą człowiek żyje. Europa-Haus stara się, abyśmy mieli czas wolny wypełniony ciekawymi atrakcjami. Na nudę nie narzekamy. Nad wszystkim czuwają Pani Maria Peter i Pan Christian Dietz.

Mieliśmy okazję zwiedzać Lipsk w wersji tradycyjnej (na piechotę) i drogą rzeczną na łódkach, wykorzystując system kanałów przecinających całe miasto (ok. 200 km kanałów), które systemem śluz chronią miasto przed zatopieniem. Pani Maria Peter oprowadziła nas po najciekawszych miejscach miasta znajdujących się w centrum, tj. Dworzec Główny z pasażami handlowymi, Kościół św. Michała, którego historię można porównać do historii Stoczni Gdańskiej. Zostaliśmy też zaproszeni do restauracji, w której Wolfgang Goethe napisał słynnego „Fausta” (to o diable thumbs up).

„Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech

W końcu nadszedł weekend. Jeśli ktoś myśli, że mamy wolne to się myli. Sobotę i niedzielę też mieliśmy zapełnioną lol

Zwiedzaliśmy główne punkty w centrum miasta tj. plac Augusta oraz otoczenie Uniwersytetu Lipskiego (niektóre wydziały, które powstały w miejscu dawnego kościoła św. Pawła), Filharmonię, Operę Lipską (na razie nie byliśmy na koncercie helpless), następnie pasaże Medlera. Duże wrażenie wywarł na nas Kościół św. Tomasza, w którym Jan Sebastian Bach był kantorem i stworzył słynny chór św. Tomasza.

Ciekawym architektonicznie miejscem był wieżowiec (ponad 30. pięter) zbudowany w formie otwartej książki co ma symbolizować, że Lipsk jest miastem nauki i w sąsiedztwie oraz Moritz Basteil - największy klub studencki w Saksonii powstały w podziemiach dawnego klasztoru (mamy nadzieję, że uda nam się wbić na imprezę).

W niedzielę odwiedziliśmy Muzeum Najnowszej Historii Niemiec i Europy (Zeitgeschichtliches Forum). Oprowadzał nas Paweł Goszczyński. Następnie p. Rafał Ryszka (pracownik Europa-Haus) zorganizował nam zabawę w poznawanie miasta na własną rękę w formie podchodów w grupach. Zespoły miały różne zadania, polegające na odnalezieniu różnych obiektów w centrum Lipska, opowiedzeniu ich historii i zmieszczeniu się w czasie. Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone słodkościami. Na zakończenie dnia byliśmy na mszy św. dla Polonii lipskiej w kościele na Plagwitz.

„Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech

Pozdrawiamy z Lipskain love!

Dodane przez Hyde dnia wrzesień 27 2016 00:59:16
0 Komentarzy ~ 166 Czytań Drukuj
Aleja Magnolii w ZSB


POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych


Uczniowie technikum architektury krajobrazu i technikum leśnictwa pod opieką pani Anny Dudek i dyrektora Jacka Jurkiewicza wraz z dziećmi z SP nr 1 w Bolesławcu brali udział w akcji 25 tyś. drzewek na 25-lecie firmy kosmetycznej Oriflame.

Oriflame ambitnie podszedł do jubileuszu 25-lecia istnienia firmy w naszym kraju. Chce posadzić 25 tys. drzewek w całej Polsce. Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, to drzewka ufundowane przez kosmetycznego giganta posadzono już we Wrocławiu, w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Chojnowie, a teraz w Zespole Szkół Budowlanych. Wybór padł na naszą szkołę, bo funkcjonuje tu Technikum Leśnictwa i Technikum Architektury Krajobrazu. – Tutaj kształci się młodzież, która będzie związana zawodowo z ochroną środowiska i naturą.

W czasie uroczystości nie zabrakło też quizu wiedzy o drzewach i upominków dla uczniów. A w samej akcji sadzenia 12 magnolii wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu oraz przedstawicielki Oriflame’u.

Pierwsze drzewa posadzili dyrektorka firmy Grażyna Starzyńska i Jacek Jurkiewicz.POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych POZWÓL ROSNĄĆ SWOIM MARZENIOM - Aleja magnolii w Zespole Szkół Budowlanych


Dodane przez Hyde dnia wrzesień 18 2016 22:13:59
0 Komentarzy ~ 155 Czytań Drukuj
ERASMUS+POWER


"Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" – staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech


Niedziela 18.09.2016 r. nie przywitała nas słońcem i ciepłem. Od rana pada i aura nie sprzyja wyjściom z domu. Nie zważając na pogodę grupa 30tu uczniów wyselekcjonowanych z klas IV, III i II Technikum Budowlanego stawiła się pod szkołą, aby wyjechać do Lipska odbyć miesięczny staż zawodowy. Odprowadzani przez przejętych rodziców i żegnani przez Dyrektora ZSB Jacka Jurkiewicza o godzinie 14.00 wyjechali do Niemiec.

Projekt pt. "Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Dofinansowanie projektu wynosi 68 144 Euro, co stanowi równowartość kwoty 288 630, 73 PLN.

"Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" – kolejny projekt Erasmus+Uczniowie przez miesiąc odbędą staż zawodowy w 5 niemieckich firmach (w tym najważniejszych ReProBau GmbH oraz Forssbohm & Söhne GmbH). Podniosą swoje kwalifikacje i zdobędą nowe umiejętności w dziedzinie nowoczesnego budownictwa energooszczędnego (tzw. domów pasywnych), których prekursorem są obecnie Niemcy i Austria. Staż ten umożliwi uczniom dokształcenie zawodowe w zakresie stosowanych technologii w budownictwie pasywnym oraz urządzeń energooszczędnych; dokonywania analizy różnych wariantów konstrukcyjnych budynków także przy wykorzystaniu programów komputerowych. Zdobędą nowe umiejętności w zakresie dokonywania obliczeń energetycznych w związku z przygotowaniem i realizacją projektów budynków energooszczędnych. Młodzież zapozna się w praktyce z niemieckimi technologiami stosowanymi w budownictwie pasywnym. Pobudzona zostanie indywidualna kreatywność w zakresie dokonywania obliczeń energetycznych na podstawie średniorocznych i średniomiesięcznych temperatur powietrza, czy porównywania warunków klimatycznych Niemiec i Polski. Mamy nadzieję, że odbyty w Lipsku staż umożliwi naszym budowlańcom znalezienie dobrze płatnej pracy, jako wysoko wykwalifikowanej kadrze budowlanej.

Szczęśliwej podróży i do zobaczenia za miesiąc. bye

„Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech „Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej” - staż zawodowy uczniów Technikum Budowlanego w Niemczech


Dodane przez Hyde dnia wrzesień 18 2016 21:26:44
0 Komentarzy ~ 158 Czytań Drukuj
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 19.09.2016 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia wrzesień 18 2016 11:32:46
0 Komentarzy ~ 79 Czytań Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 01.09.2016 r. o godz. 9:00Po apelu uczniowie wszystkich klas spotkają się ze swoimi wychowawcami:


Klasa
Wychowawca
Klasa IAB
Aleksandra Marcinkowska
Sala 1
Klasa IILG
Małgorzata Wołoszyn
Sala 2
Klasa IIBI
Agata Szostok
Sala 11a
Klasa IIIA
Katarzyna Tomczyk-Jakubowska
Sala 12
Klasa IIIBG
Alina Orlak
Sala geo
Klasa IIIL
Zuzanna Olejniczak
Sala 19
Klasa IVAL
Urszula Drąg
Sala 14
Klasa IVBG
Ginter Elżbieta
Sala 6
Klasa IVL
Elżbieta Dacewicz
Sala 8
Klasa Iw
Nina Rusin
Sala 13
Klasa IIt
Beata Janiec
Sala 7
Klasa IIw
Nina Rusin
Sala 13
Klasa IIIt
Sławomir Dorużyński
Sala 4
Klasa IIIw
Nina Rusin
Sala 13


Na kolejne letnie wakacje musimy poczekać aż do 23 czerwca 2017 roku. helpless real sad W ciągu roku szkolnego następujące terminy będą wolne od zajęć:

23 – 31 grudnia 2016– przerwa świąteczna

13 lutego – 26 lutego 2017 r. – ferie zimowe

13 – 18 kwietnia 2017 r. – przerwa wiosenna

Kalendarz szkolny na rok 2016/2017 dostępny jest na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej – ZOBACZ TUTAJ.


Nowy plan lekcji dostępny w zakładce: Plan lekcjiI zaczęło się! Powitania, uśmiechy, uściski, niepewność pierwszaków, przemówienie Dyrektora, spotkanie z wychowawcami – jesteście!. Już jutro nauczyciele będą starali się przekazać Wam potrzebną wiedzę! Ale to jutro, a dziś cieszmy się z ponownego szczęśliwego spotkania w NOWYM ROKU SZKOLNYM. Życzymy Wam wielu sukcesów, powodzenia na sprawdzianach, zdania wszystkich egzaminów i oby szybko nadeszły kolejne wakacje! Witajcie!!! flowerlolRozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Dodane przez Hyde dnia sierpień 31 2016 13:33:36
0 Komentarzy ~ 90 Czytań Drukuj
Matura 2016
Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie


Na tę chwilę wszyscy maturzyści czekali zapewne z niecierpliwością. 5 lipca, odbyło się ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego i rozdanie świadectw maturalnych.

Świadectwa maturalne wręczył dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu Jacek Jurkiewicz.

Drodzy Absolwenci życzymy Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Wierzymy, że osiągnięte sukcesy staną się przepustką na wymarzone studia, które otworzą Wam drogę do dalszej kariery.


Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem - jaki szkoła może dać jest wykształcenie
Dodane przez Hyde dnia lipiec 07 2016 02:36:31
0 Komentarzy ~ 279 Czytań Drukuj
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar