Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2015/2016
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
matura 2015
  Kalendarz roku szkolnego
2014-2015

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Jakich ludzi najbardziej lubisz?

otwartych

szczerych

uśmiechniętych

pewnych siebie

konsekwentnych

marzycieli

oczytanych

podążających za modą

konserwatywnych

dzielących się notatkami i zadaniami ;-)


Kalendarz
Kwiecień 2015
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Najbliższe święta:

DO MATURY ...
jeszcze ...

15 Dni
18 Godzin
41 Minut
31 Sekund

... uuu ...
POCZĄTEK WIOSNY 2015 ...
... jeszcze ...

-28 Dni
-4 Godzin
-18 Minut
-29 Sekund

... DAMY RADĘ ...
DO WAKACJI ...
jeszcze ...

69 Dni
18 Godzin
41 Minut
31 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Nowe technologie dla dziewczyn - Program stypendialny firmy Intel


"Nowe technologie dla dziewczyn" to pierwszy w Polsce program stypendialny skierowany do młodych kobiet zainteresowanych kierunkami związanymi z informatyką. Nabór do programu wystartował 1 kwietnia. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.
Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania się nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. To pomóc m.in. utalentowanym maturzystkom 2015 w planowaniu edukacji, a potem w budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.


Lista uczelni i kierunków objętych programem "Nowe technologie dla dziewczyn" w roku akademickim 2015/2016
Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 18 2015 00:19:05
0 Komentarzy ~ 1 Czytań Drukuj
Konkurs
„ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO”

"ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO"


„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni!!! Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”. Ten cytat Janusza Korczaka był motywem przewodnim do Konkursu na plakat jaki organizowała kadra Hufca Pracy w Bolesławcu.


Najlepszy plakat wykonał Mateusz Jeziorowskiuczeń klasy II w, a jego dzieło zostanie zaprezentowane podczas piątkowego podsumowania programu „Aktywność – Dobry Wybór”.


Tekst i zdjęcia: NR

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 16 2015 10:44:58
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 39 Czytań Drukuj

„ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ”

"ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ"


30 marca 2015 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I A Technikum – Paulina Zielińska oraz Marek Chudzik.

Pierwszym zadaniem jakie postawiono przed zawodnikami było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy pożarniczej. Trzy osoby, które najlepiej napisały test kwalifikowały się do dalszego etapu konkursu. Po sprawdzeniu prac pisemnych przez Komisję konkursową okazało się, że nasz reprezentant – Marek Chudzik zakwalifikował się do kolejnego etapu rywalizacji. Drugi etap polegał na wylosowaniu przez uczestników pytań, na które musieli udzielić ustnych odpowiedzi.

W klasyfikacji końcowej Marek Chudzik zajął trzecie miejsce, za co został obdarowany pamiątkowym dyplomem oraz cennymi nagrodami, które wręczyli mu Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP pan Zbigniew Bożęcki oraz Członek Zarządu Powiatowego OSP RP pan Jerzy Kieler.

Gratulujemy Markowi i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłorocznej edycji Turnieju.clapthumbs up


Tekst i zdjęcia: BJ

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 09 2015 15:53:01
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 202 Czytań Drukuj
Wołów 2015

"WICEMISTRZOSTWO DOLNEGO ŚLĄSKA W TENISIE STOŁOWYM"


W piątek 27 marca 2015 r. reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych – uczestników HP Bolesławiec, brała udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Tenisie Stołowym, które zostały zorganizowane w Wołowie.

Największy sukces wśród bolesławieckich reprezentantów na tych zawodach, odniósł uczeń klasy II „w” Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Łukasz Borowski, który po bardzo zaciętej i emocjonującej walce finałowej wywalczył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska Młodzieży OHP w tenisie stołowym. Walka finałowa była jedynym przegranym przez Łukasza meczem podczas całych eliminacji. Należy tutaj dodać, że rozgrywki toczyły się na bardzo wysokim poziomie. Łukasz radził sobie z przeciwnikami bardzo dobrze i dopiero w finale trafił na zawodnika, który jego pokonał.

Organizatorzy Mistrzostw przygotowali dla zwycięzców pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody, a także wiele atrakcji towarzyszących Turniejowi – możliwość wypróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej, pokaz umiejętności mistrzyni Polski młodzików w tenisie stołowym, występ zespołu tanecznego.

Gratulujemy Łukaszowi i życzymy kolejnych sukcesów!!!„Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym” „Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym” „Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym” „Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym” „Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym” „Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym” „Wicemistrzostwo dolnego śląska w tenisie stołowym”


Tekst i zdjęcia: BJ

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 08 2015 18:46:44
0 Komentarzy ~ 72 Czytań DrukujDodane przez STRIX dnia kwiecień 02 2015 23:55:56
0 Komentarzy ~ 166 Czytań Drukuj

24 marca 2015r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów z pracownikami Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Bolesławcu (Sanepid). Spotkanie dla uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zorganizowała pedagog szkolny.

Tematem spotkania był problem palenia tytoniu. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży działania wdychanych szkodliwych związków zawartych w papierosach. Spotkanie miało również za zadanie wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, zwiększenie wrażliwość na szkodliwość dymu papierosowego, a także podniesienie poziomu wiedzy na temat szkodliwych skutków palenia papierosów.

Podczas wykładu młodzież miała możliwość obejrzenia slajdów tematycznych w formie prezentacji multimedialnej. Zdjęcia zawierały obrazy działania nikotyny i innych szkodliwych związków zawartych w papierosach na organizm człowieka, wygląd płuc palacza, następstwa chorobowe, zmiany skórne, itp.

Po części teoretycznej uczniowie mieli okazję przebadania się za pomocą smokolizera.

Smokolizer to urządzenie, które mierzy zawartość szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Palacze nigdy nie maja wyniku w granicach normy. Wynik pomiaru może im uświadomić, jaki wpływ na ich organizm ma palenie, może pomóc podjąć decyzję o rzuceniu palenia.„STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU” „STOP PALENIU”


Tekst i zdjęcia: GM, NR

Dodane przez STRIX dnia marzec 30 2015 18:41:51
0 Komentarzy ~ 110 Czytań Drukuj
Finał Piłki Ręcznej
„Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt”

"Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt"


W dniu 25.03.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Jeleniej Górze.

Poziom był wysoki a mimo to nasze dziewczęta zdołały wywalczyć trzecie miejsce. Mecze były naprawdę trudne i emocjonujące.
Duża chęć walki zdecydowała o podium i uhonorowana brązowym medalem. Możemy być bardzo dumni z postawy naszych szczypiornistek. Wielkie gratulacje!!!

Prosimy o kolejne tak wspaniałe wyniki!!!

„Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt”
„Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt” „Finał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt”


Tekst i zdjęcia: RT

Dodane przez idzi dnia marzec 25 2015 23:57:15
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 189 Czytań Drukuj

„Półfinał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt”

"Półfinał Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt"


W dniu 23.03.2015 r. odbyły się Półfinały Strefy w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W rozgrywkach tych brała udział nasza szkoła, rozgrywając emocjonujące mecze.

Po zaciętej i trudnej walce, dziewczęta wywalczyły drugie miejsce w półfinale grupy B mistrzostw strefy jeleniogórskiej oraz wejście do Finału Strefy, który odbędzie się w Jeleniej Górze 25.03.2015 r. (środa) thumbs upclaplol


Tekst i zdjęcia: RT

Dodane przez idzi dnia marzec 25 2015 23:40:35
0 Komentarzy ~ 171 Czytań Drukuj

Jasna Góra 2015
„PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015”

"PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015"


20 marca, w piątek, czwarte klasy technikum Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu, które w tym roku będą zdawać egzamin maturalny, w ramach pierwszego dnia wiosny brały udział w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. W tym duchowym wyjeździe uczestniczyli reprezentanci klasy technikum architektury krajobrazu, budownictwa i najliczniej reprezentowani klasy geodezyjnej.

Całodzienna pielgrzymka rozpoczęła się dość wcześnie. Po godzinie piątej spod szkoły autokar z uczestnikami wyjechał do Częstochowy. Po drodze pielgrzymi na przygotowanych kartkach pisali intencje wyjazdu, które zostały przeczytane podczas modlitwy różańcowej prowadzonej przez uczniów i nauczycieli. W tych samych intencjach po przybyciu na Jasną Górę szkolny katecheta, ks. Paweł Adres sprawował mszę świętą w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej wraz z czterdziestoma innymi księżmi pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Ponad dwa i pół tysiąca maturzystów wzięło udział w specjalnym programie w murach klasztoru jasnogórskiego.

... Czytaj więcej ...


„PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015” „PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015” „PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015” „PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015” „PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2015”

Tekst i zdjęcia: Ad

Dodane przez Hyde dnia marzec 24 2015 21:45:00
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 53 Czytań Drukuj

„I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT”

"I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT"


W dniu 18.03.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W rozgrywkach tych brała udział nasza szkolna reprezentacja, rozgrywając fantastyczne mecze. Po zaciętej i emocjonującej walce, dziewczęta wywalczyły pierwsze miejscethumbs upclaplol
.

Wystąpiły w następującym składzie:
Karolina Haba, Agata Wołoszyn, Ewa Hapłyk, Marta Strojek, Aleksandra Mocna, Justyna Dziwisz, Diana Forster, Julia Wołoszyn, Aneta Struś, Patrycja Solpa.

Tym wynikiem nasza drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek strefy jeleniogórskiej, które odbędą się 23.03.2015 (poniedziałek), godz.10.00 w I LO w Bolesławcu. Walczyć będą z Jelenią Górą, Zgorzelcem i Lubaniem.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Trzymamy mocno kciuki za nasze szczypiornistki.
Duże Duże brawa!!!clap


„I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT” „I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT” „I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT” „I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT”

Tekst i zdjęcia: RT

Dodane przez STRIX dnia marzec 20 2015 15:55:36
0 Komentarzy ~ 141 Czytań Drukuj
Matura 2015

Zapraszamy maturzystów do zapoznania się z harmonogramem egzaminu maturalnego sesji wiosennej 2015:
Data
egzaminu
Dzień
Godzina 9.00
Godzina 14.00
04.05.2015PoniedziałekPisemny język polski - poziom podstawowy
-
05.05.2015WtorekPisemny matematyka - poziom podstawowy
-
06.05.2015ŚrodaPisemny język angielski - poziom podstawowyPisemny język angielski - poziom rozszerzony
07.05.2015CzwartekPisemny język polski - poziom rozszerzonyPisemny biologia - poziom podstawowy
08.05.2015PiątekPisemny matematyka - poziom rozszerzonyPisemny wos - poziom podstawowy
09.05.2015Sobota
10.05.2015Niedziela
11.05.2015PoniedziałekPisemny fizyka - poziom podstawowy
-
12.05.2015WtorekPisemny język niemiecki - poziom podstawowy
-
13.05.2015ŚrodaPisemny geografia - poziom podstawowy
-
14.05.2015CzwartekUstny język angielski - GODZINA 8.00
Ustny język niemiecki - GODZINA 8.00
-
15.05.2015PiątekUstny język angielski - GODZINA 8.00
-
16.05.2015Sobota
17.05.2015Niedziela
18.05.2015Poniedziałek Ustny język niemiecki - GODZINA 8.00
-
19.05.2015WtorekUstny język polski - GODZINA 8.00Pisemny historia - poziom podstawowy
20.05.2015 Środa Ustny język polski - GODZINA 8.00
-
21.05.2015CzwartekUstny język polski - GODZINA 8.00
-
22.05.2015Piątek Ustny język polski - GODZINA 8.00
-
23.05.2015Sobota
24.05.2015Niedziela
25.05.2015Poniedziałek Ustny język polski - GODZINA 8.00
-
26.05.2015WtorekUstny język polski - GODZINA 8.00
-
27.05.2015ŚrodaUstny język polski - GODZINA 8.00
-
28.05.2015Czwartek
-
-
29.05.2015Piątek
-
-
30.05.2015Sobota
31.05.2015Niedziela


* Na podstawie komunikatu Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 3 lipca 2014 r.w sprawie terminów sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w 2015 roku


http://www.oke.wroc.pl


Dodane przez STRIX dnia marzec 04 2015 18:25:11
0 Komentarzy ~ 197 Czytań Drukuj
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: G_idzi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar