Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Nawigacja
Rekrutacja
  2018/2019
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2018-2019

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Listopad 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Najbliższe święta:

Wakacje 2018
minęło już

-146 Dni
-2 Godzin
-38 Minut
-55 Sekund

... ...
Do końca wakacji ...
... jeszcze ...

-75 Dni
-2 Godzin
-38 Minut
-55 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

45 Dni
22 Godzin
21 Minut
5 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Witamy
100–lecie Niepodległej 1918-2018
„ 100–lecie Niepodległej 1918-2018”

100–lecie Niepodległej 1918-2018Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich – całą społeczność Zespołu Szkół Budowlanych, szanownych Rodziców, abyśmy razem godnie uczcili Święto Niepodległości uroczystym odśpiewaniem Hymnu państwowego i uczestnictwem we Mszy Świętej niepodległościowej dn. 09.11. 2018 r. w Kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Jana Pawła II) o godz. 11.00.Dodane przez Hyde dnia listopad 08 2018 10:22:44
0 Komentarzy ~ 5 Czytań Drukuj
100–lecie Niepodległej 1918-2018
„ 100–lecie Niepodległej 1918-2018”

100–lecie Niepodległej 1918-2018


W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się w szkole konkurs obowiązkowy dla wszystkich klas wchodzących w Zespół Szkół Budowlanych (z wyłączeniem klas maturalnych).

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu filmiku (na wzór teledysków) ilustrującego wybraną piosenkę związaną z polskimi tradycjami patriotyczno-niepodległościowymi. Niniejszy filmik ma być zapisem samodzielnego (solowego, bądź chóralnego) wykonania jednego z utworów z załączonej listy. Oceniane będą nie tylko umiejętności wokalne, ale nade wszystko pomysłowość, zaangażowanie, estetyka oraz dbałość o właściwe uhonorowanie pamięci o losach tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Dopuszcza się możliwość wykonania utworu spoza załączonej listy, pod warunkiem zaakceptowania tego pomysłu przez p. Elżbietę Dacewicz.

Do 30.09.2018 roku przewodniczący wszystkich klas objętych konkursem są zobowiązani do przedstawienia p. Elżbiecie Dacewicz tytułu wybranej piosenki.

Czas na zrealizowanie zadania konkursowego, czyli nakręcenie filmiku i przekazanie go na nośniku danych elektronicznych do p. Elżbiety Dacewicz, upływa 30.10.2018 roku.

Za motywację uczniów, pilnowanie terminów realizacji zadania odpowiadają wychowawcy klas.

Czas trwania filmików nie powinien być krótszy niż cztery minuty, przy czym nie powinien przekraczać ośmiu minut. Odstępstwa od tej zasady są możliwe tylko po uzgodnieniu tej kwestii z p. Elżbietą Dacewicz.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody. W skład komisji konkursowej będą wchodzić wybrani pracownicy ZSB, którzy nie pełnią funkcji wychowawców.

Wszystkie filmiki zostaną opublikowane na kanale YouTube, a uczniowie biorący w nich udział wyrażają na to zgodę.

Propozycje utworów do wykorzystania:

1) Szara piechota (Maszerują strzelcy)
2) Pierwsza Brygada (Legiony)
3) Marsz strzelców (Hej strzelcy, wraz)
4) Marsz Pierwszej Kadrowej
5) Jedzie na Kasztance
6) Rozkwitały pąki białych róż
7) Wojenko, wojenko...Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 01:47:20
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 28 Czytań Drukuj
Columbus Energy
DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY

COLUMBUS ENERGY W ZSB

Dzień Budowlańca z Columbus Energy w ZSB świętujemy przez cały miesiąc. Z tej też okazji Pani Agata Szostok zaprosiła do naszej szkoły przedstawicieli Columbus Energy - firmy, która prowadzi pełną obsługę inwestycji związanej z instalacją systemów fotowoltaicznych. Panowie przybliżyli przyszłym budowlańcom zagadnienia związane nie tylko z fotowoltaiką, ale ogólnie z potrzebą uzyskiwania energii w sposób ekologiczny i ze źródeł odnawialnych. Mamy nadzieję, że takie spotkania i pozyskana w ich czasie wiedza zwiększą w przyszłości kompetencje i możliwości naszych absolwentów.


DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGY DZIEŃ BUDOWLAŃCA Z COLUMBUS ENERGYDodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:40:08
0 Komentarzy ~ 27 Czytań Drukuj
Dzień Pierwszoklasisty
DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY

DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY

W ciepły wrześniowy piątek oficjalnie wprowadziliśmy naszych najmłodszych kolegów do społeczności ZSB. Imprezę przygotowali uczniowie klas czwartych. Nie zabrakło tradycyjnych konkursów, jak tor przeszkód lub picie mleka, ale pojawiła się nowa, ciekawa konkurencja: przekładanie robaków z pudełka na spodek. W końcu imprezę przygotowali leśnicy.hmm! Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem.
Wyniki współzawodnictwa klas:
1 miejsce - klasa I b
2 miejsce - klasa I AL
3 miejsce - klasa I a
4 miejsce - klasa I B


DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY


Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:31:49
0 Komentarzy ~ 28 Czytań Drukuj
Lekcja geologii
LEKCJA GEOLOGII

LEKCJA GEOLOGII

Na zaproszenie Pani Anny Dudek klasę 3AB odwiedził dzisiaj Wojciech Faltyn - pasjonat geologii. Swoje zamiłowanie do skał i minerałów odkrył już w piaskownicy. Od kilku lat gromadzi ich wspaniałą kolekcję i rozwija swoją pasję, z którą wiąże swoją przyszłość zawodową. Wojtek może pochwalić się okazami takimi jak różnorakie minerały, skamieniałości ze wszystkich okresów historii Ziemi, skały typu gabro, granit, porfir czy łupek niklowy. W jego kolekcji znajdują się nawet meteoryty!

Bardzo dziękujemy za prezentację i piękne eksponaty, które w naszej szkole już pozostaną.


LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII LEKCJA GEOLOGII


Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:25:35
0 Komentarzy ~ 25 Czytań Drukuj
Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
„Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt”

Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt


Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt:

Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora Jacka Jurkiewicza oraz uczniów Technikum Leśnego za wykonanie budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków dla naszego ośrodka - Dobra robota !!!
Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:17:57
0 Komentarzy ~ 32 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
„Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych”

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

24.09.2018 odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 10 razy 1200 m. W całym biegu walka trwała do samego końca. Nasi chłopcy zajęli II miejsce.

Szkolna drużyna to:
ZIEMIAŃSKI ARTUR 3 AB
SUSZEK TADEUSZ 1 b
KLIMEK JAKUB 4 BI
DRAB BARTOSZ 2 BG
BIEŃKOWSKI MAREK I B
MARKOWSKI PRZEMYSŁAW 4 BI
CELUCH MACIEJ 3 AB
BARAN DANIEL I B
KWAŚNIAK KRZYSZTOF I B
BETTIN ADRIAN II BG

Opiekunem grupy był Sławomir Dorużyński.Dodane przez Hyde dnia październik 01 2018 00:12:46
0 Komentarzy ~ 27 Czytań Drukuj
"Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

W przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie filmu pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Dedić'a.

Jest to ekranizacja powieści A. Fiedlera przedstawiającej ważny etap losu polskich lotników, którzy stali się głównym filarem Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii w bitwie o Anglię, chociaż początkowo byli przez naszych angielskich sojuszników wyśmiewani i niedoceniani. Na przekór przewidywaniom, dzięki swojemu męstwu i determinacji obrośli legendą jako wyjątkowo skuteczni obrońcy przed agresją III Rzeszy.

W rolach głównych mogliśmy podziwiać m.in. Piotra Adamczyka, Antoniego Królikowskiego, Macieja Zakościelnego czy Jana Wieczorkowskiego.

Młodzież bardzo pozytywnie odebrała projekcję filmu. Sylwetki legendarnych lotników zostały przedstawione przekonująco - byli ludźmi żartującymi, świetnie wyszkolonymi, odważnymi, szalonymi, ulegającymi namiętnościom, wymykającymi się sztywnym regułom, jednocześnie - honorowymi, ale nade wszystko budzącymi podziw i sympatię.


„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”


Dodane przez Hyde dnia wrzesień 23 2018 23:19:49
0 Komentarzy ~ 50 Czytań Drukuj
Zminana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 24.09.2018 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia wrzesień 08 2018 20:32:22
0 Komentarzy ~ 54 Czytań Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 03.09.2018 r. o godz. 9:00
Po apelu na boisku szkolnym uczniowie wszystkich klas spotkają się ze swoimi wychowawcami:

Klasa
Wychowawca
Klasa IAL
Katarzyna Tomczyk-Jakubowska
Sala TG1
Klasa IB
Anna Łukaszewska
Sala 6
Klasa IIAL
Anna Dudek
Sala 12
Klasa IIBG
Sławomir Dorużyński
Sala 1
Klasa IIIAB
Aleksandra Marcinkowska
Sala 5
Klasa IVLG
Małgorzata Wołoszyn
Sala 4
Klasa IVBI
Agata Szostok
Sala 11
Klasa Ia
Nina Rusin
Sala 13
Klasa Ib
Magdalena Stadnik
Sala 13
Klasa IIa
Nina Rusin
Sala 19
Klasa IIIa
Nina Rusin
Sala 15
Klasa IIIb
Maria Andrusieczko
Sala 2


Na kolejne letnie wakacje musimy poczekać aż do 22 czerwca 2019 roku. helpless real sad W ciągu roku szkolnego następujące terminy będą wolne od zajęć:

23 – 31 grudnia 2018 – zimowa przerwa świąteczna

28 stycznia – 10 lutego 2019 r. – ferie zimowe

18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 r. – wiosenna przerwa świąteczna

Kalendarz szkolny na rok 2017/2018 dostępny jest na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej – ZOBACZ TUTAJ.


List Ministra Edukacji Narodowej do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów – ZOBACZ TUTAJ.Nowy plan lekcji dostępny w zakładce: PLAN LEKCJIDodane przez Hyde dnia wrzesień 01 2018 20:22:51
0 Komentarzy ~ 46 Czytań Drukuj
Nabór 2018/2019

Trwa nabór na trzy kierunki kształcenia w technikum:
BUDOWNICTWO
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
LEŚNICTWO


Nabór do szkoły branżowej obejmuje klasy:
- MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
- kLASA WIELOZAWODOWA - wybrany przez Was zawód
(również zawody z praktykami na terenie zakładu COMFORT!)


Drogi Gimnazjalisto w przypadku gdybyś chciał zmienić swoją listę preferencji, już po zweryfikowaniu i zaakceptowaniu Twojego podania musisz zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru z pisemnym oświadczeniem opiekunów prawnych, że zgadzają się na wycofanie Twojego podania.
Po jego wycofaniu i wprowadzeniu zmian na liście preferencji musisz ponownie wydrukować podanie i przynieść je do Zespołu Szkół Budowlanych.

Zaloguj się do systemu naboru:
Wicej


Dodane przez Hyde dnia czerwiec 15 2018 01:26:29
0 Komentarzy ~ 95 Czytań Drukuj
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

„Edukacja Kluczem do Kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z Powiatu Bolesławieckiego”

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy Nr projektu SL2014: RPDS.10.04.01-02-0008/16 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar