Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2016/2017
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezji
  Technikum leśne
  Technikum inżynierii środowiska
  Zasanicza Szkoła Zawodowa

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2016-2017

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej liczy się w życiu?

dobra zabawa

kariera i pieniądze

podróżowanie

rodzina

nauka i wyniki egzaminów

zdrowie

godność

sława

kultura osobista

przyjaźń


Kalendarz
Grudzień 2016
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta:

Do matury ...
jeszcze ...

145 Dni
4 Godzin
39 Minut
43 Sekund

... ...
Do wakacji 2017 ...
... jeszcze ...

195 Dni
4 Godzin
39 Minut
43 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

21 Dni
5 Godzin
39 Minut
43 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy

Profilaktycznie w ZSB w Bolesławcu


 Profilaktycznie w ZSB w BolesławcuProfilaktyczny grudzień w ZSB w Bolesławcu wciąż trwa. W dniach 07.12.16r. i 08.12.16r. odbyły się warsztaty ze specjalistami. Młodzież tworząca Radę Hufca Pracy zrobiła rozeznanie wśród rówieśników, z kim chcieliby się spotkać. Młodzi ludzie byli zainteresowani spotkaniem z panią adwokat Patrycją Tomplak oraz dietetykiem i psychodietetykiem Danielem Milewiczem.

Tematyka warsztatów była skrajnie różna, jednak miała wspólne cechy i zmierzała do uświadomienia młodym ludziom, w jakim kierunku wybrać swoją drogę życia i w jaki sposób unikać demoralizacji oraz do czego prowadzą uzależnienia. Spotkania zorganizował Hufiec Pracy w Bolesławcu w ramach realizowanego autorskiego programu profilaktyki uzależnień „Stop! Demoralizacji Młodzieży Razem Przeciw Uzależnieniom”. Profilaktycznie w ZSB w BolesławcuPani mecenas opowiadała na podstawie przykładów ze swojej pracy, jakie są konsekwencje prawne wykroczeń i przestępstw popełnianych przez młodych ludzi.
Zainteresowanie tematem było ogromne, nikt nie spodziewał się tak wysokich konsekwencji popełnienia wykroczenia oraz przestępstw. Natomiast pan dietetyk wykładał na temat zdrowego odżywiania, jakich produktów unikać i co powodują złe nawyki żywieniowe. Omówił także wpływ uzależnień na organizm i psychikę, a także jakie choroby powstają przy niezdrowym odżywianiu.

Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w wykładach profilaktycznych i zainteresowaniem wysłuchali wszystkiego, co mieli do powiedzenia zaproszeni goście. Zajęcia w takiej formie zawsze korzystnie wpływają na młodzież i przynoszą najwięcej korzyści.

Tekst: Małgorzata Wąsik - wychowawca HP w Bolesławcu, Zdjęcia: MG

Dodane przez idzi dnia grudzień 09 2016 00:29:38
0 Komentarzy ~ 2 Czytań Drukuj
PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy


Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Uczniowie klas czwartych zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni przygotowaną na rok akademicki 2017/2018.

Szczególnie chcemy podziękować Panu Rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. Ryszardowi Pisarskiemu za niezwykle serdeczne i ciepłe życzenia z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych.
Dodane przez idzi dnia grudzień 08 2016 23:59:36
0 Komentarzy ~ 2 Czytań Drukuj
Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Bolesławieckiego
Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Bolesławieckiego
Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Bolesławieckiego

Paulina Mikutel, uczennica klasy pierwszej technikum, została nominowana do wyróżnienia - „Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Bolesławieckiego” - które jest nadawane szczególnie wyróżniającym się wolontariuszom, organizacjom pozarządowym i darczyńcom działającym na terenie powiatu!

Paulina jest osobą serdeczną, bardzo życzliwą i otwartą na potrzeby innych ludzi. Chętnie angażuje się w działania wolontariackie. Swoją postawą zachęca inne osoby do niesienia pomocy potrzebującym. Może stanowić przykład i wzór dla innych. Spotkacie ją na akcjach charytatywnych organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż i Caritas. Jest laureatką nagrody „Młody Jastrząb Bolesławca”. Brała udział w projekcie „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Uczestniczyła też w zbiórkach fundacji „Dziewczynka z Zapałkami".

Gratulujemy kolejnej nominacji!!!

Dodane przez idzi dnia grudzień 08 2016 23:31:42
0 Komentarzy ~ 2 Czytań Drukuj


„MAUPa” czyli XII Maraton Układania Puzzli
„MAUPa” czyli XII Maraton Układania Puzzli

Kolejny raz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie zaprasza miłośników układania puzzli do wzięcia udziału w „MAUPie” czyli XII Maratonie Układania Puzzli. Impreza będzie miała charakter rozgrywanych zespołowo zawodów sportowych. Polegać będzie na ułożeniu w tym samym czasie jak największej części kompozycji z puzzli o ilości 1500 części przez amatorskie czteroosobowe drużyny (plus jeden zawodnik rezerwowy).

Na zwycięzców, prócz tytułów mistrzowskich i medali, czekają nagrody rzeczowe.

Zawody, które odbędą się 25 lutego 2017 r. o godz.16.00 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie (ul. Kasztanowa 1B ) będą miały formułę otwartą. Ich celem jest popularyzacja układania puzzli jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu oraz promowanie takich cech, jak cierpliwość, spostrzegawczość i umiejętność pracy zespołowej. Swój udział mogą zgłosić drużyny reprezentujące instytucje, firmy oraz osoby prywatne.

Wszelkich informacji udziela oraz zapisuje chętnych do drużyn p. E. Dacewicz (sala nr 8)

Dodane przez idzi dnia grudzień 08 2016 22:48:03
0 Komentarzy ~ 2 Czytań Drukuj


ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU
ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU

W zawodach naszą szkołę reprezentowało czterech zawodników:

Dawid Kirsz z klasy 3tclap
Paweł Chmielowiec z klasy 3tclap
Dominik Kozakiewicz z klasy 1wclap
Jakub Wiatr z klasy 2LGclap

Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie był Dominik Kozakiewicz z klasy 1w, który zajął II miejsce. GRATULACJEthumbs up


ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIUWięcej na: „Mikołajkowe wyciskanie sztangi” na eluban.pl

Dodane przez Hyde dnia grudzień 08 2016 00:49:28
0 Komentarzy ~ 5 Czytań Drukuj

„Profilaktyczny grudzień w ZSB w Bolesławcu”

Profilaktyczny grudzień w ZSB w Bolesławcu


Grudzień jest wyjątkowym miesiącem w Zespole Szkół Budowlanych. To właśnie w grudniu odbywają się najważniejsze profilaktyczno-edukacyjne warsztaty oraz spektakle teatralne. Oprócz warsztatów i teatru w tym miesiącu młodzież spotka się z panią adwokat i panem dietetykiem, który jest lokalnym sportowcem znanym w całym powiecie bolesławieckim. Wszystkie grudniowe przedsięwzięcia profilaktyczne są organizowane w ramach autorskiego programu profilaktycznego pn. „STOP! Demoralizacji Młodzieży – Razem Przeciw Uzależnieniom”, który jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bolesławiec.

Już 01.12.2016 r. odbył się pierwszy ze spektakli Teatru „Maska”, który przyjechał do nas z Krakowa. Aktorzy teatru „Maska” wystawili dla młodzieży spektakl profilaktyczno-edukacyjny pn. „Autostrada do piekła”. Opowiada on historię ambitnej i zdolnej uczennicy Violi, która czując się samotnym kujonem ulega przyjaciółce, która wyciąga ją na dyskotekę i częstuje narkotykami. Z czasem Viola uzależnia się od narkotyków, a przyszywana przyjaciółka okazuje się być dilerką, która nigdy nie spróbowała narkotyków wiedząc, jakie są skutki ich spożywania. Viola kradnie pieniądze oraz sprzedaje kosztowności z domu. Kiedy brakuje jej funduszy na narkotyki i nie zdaje do następnej klasy próbuje popełnić samobójstwo. Ratują ją anioł, który pokazuje jej, kim miała być, znaną farmaceutką i naukowcem, który uratowałby wiele ludzi. Anioł zwraca jej życie pod warunkiem, że dziewczyna zmieni swoje zachowanie. Tak też się staje, choć Viola emocjonalnie nigdy nie powróci do stanu sprzed brania narkotyków.

Młodzi ludzie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz z Technikum w skupieniu oglądali spektakl, zastanawiając się nad losami Violi, aktorzy podczas przedstawienia wychodzili do młodzieży, tak by oni mogli również uczestniczyć w życiu bohaterów. Uczestnicy po skończonym spektaklu docenili grę aktorów brawami i pytaniami. Widać było, że jest to bardzo dobra forma profilaktyki młodzieży, która zainteresowała się zajęciami.


„Profilaktyczny grudzień w ZSB w Bolesławcu” „Profilaktyczny grudzień w ZSB w Bolesławcu” „Profilaktyczny grudzień w ZSB w Bolesławcu”

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wąsik, wychowawca HP w Bolesławcu

Dodane przez Hyde dnia grudzień 08 2016 00:34:56
0 Komentarzy ~ 5 Czytań Drukuj

„Jak zostać MISTRZEM?”
Jak zostać MISTRZEM?


Na to pytanie może odpowiedzieć Dariusz Nakonieczny z klasy 3t. W dniach 8-9 października w Warszawie odbyła się FIWE - największa polska impreza z branży Fitness i Wellness.

Podczas targów rozegrano m.in. zawody Iridium Labs Sets&Reps i to właśnie tam Dariusz zdobył mistrzostwo Polski!!! Jak mówi - nieoficjalnie ma najlepsze sety na drążku na świecie - a w przyszłym roku czekają go zawody na szczeblu europejskim. Oprócz tego, Darek należy do Ekipy Dynasty Workout, która w listopadzie brała udział w półfinale „Mam Talent”.

Pozostaje nam pogratulować sukcesu i ogromnego talentu, no i trzymać kciuki podczas kolejnych zawodów!!!


„Jak zostać MISTRZEM?” „Jak zostać MISTRZEM?” „Jak zostać MISTRZEM?”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 08 2016 00:28:40
0 Komentarzy ~ 5 Czytań Drukuj

„Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów”

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów


W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju została zorganizowana uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego.

Wręczenia stypendiów, w imieniu pani premier, dokonali Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Wicewojewoda Kamil Krzysztof Zieliński. Został również odczytany list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Wyróżnienie to otrzymuje co roku najlepszy uczeń z każdej szkoły ponadgimnazjalnej.
Wśród nagrodzonych był Adrian Rymarz z III klasy Technikum budownictwa.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!


„Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów” „Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów” „Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 08 2016 00:20:57
0 Komentarzy ~ 4 Czytań Drukuj
Dzień Otwarty

Drodzy Rodzice!!!


24 listopada zapraszamy serdecznie na Dzień Otwartych Drzwi. O godzinie 16.30 w auli szkolnej odbędzie się krótkie spotkanie z Dyrektorem i Pedagogiem, a następnie przewidziane są zebrania klasowe z wychowawcami. Wszyscy nauczyciele będą na Państwa czekali do godziny 18.00 w swoich klasach, gdzie będzie można indywidualnie porozmawiać o problemach i postępach Naszych dzieci.

Harmonogram Dnia Otwartego jest : tutajDodane przez Hyde dnia listopad 23 2016 16:23:56
0 Komentarzy ~ 22 Czytań Drukuj
Matura


Chociaż jeszcze nie kwitną kasztany ... próbna maturaZa kilka dni uczniowie klas czwartych sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności podczas próbnej matury. Na podstawie jej wyników abiturienci będą mogli sformułować dla siebie rekomendacje do dalszej pracy. Liczymy, że podołają wyzwaniu, które niegdyś nazywano egzaminem dojrzałości.Dla maturzystów przygotowaliśmy harmonogram zmagań:

Jak zwykle zaczynamy od egzaminu z języka polskiego w zakresie podstawowym, potem będzie matematyka, języki obce i pozostałe przedmioty:

22 listopada o godz. 8.00 – początek próbnej matury z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min., po przerwie – próbna matura z języka polskiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 180 min.

23 listopada o godz. 8.00 – próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min., następnie – próbna matura z matematyki w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 180 min.

Dla uczniów:
Arkusze z języka polskiego wraz z odpowiedziami (poziom podstawowy) drukowane w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej lub
10:00 – Publikacja arkuszy z języka polskiego (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie gieldamaturalna.pl
11:00 – Publikacja arkuszy z języka polskiego (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie wyborcza.pl
13:00 – Publikacja arkuszy z języka polskiego (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie edulandia.pl


24 listopada o godz. 8.00 – to język angielski w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min. oraz – próbna matura z języka angielskiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 150 min.

24 listopada o godz. 8.00 – matura z języka niemieckiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min., po przerwie – próbna matura z języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 150 min.

Dla uczniów:
Arkusze z matematyki wraz z odpowiedziami (poziom podstawowy) drukowane w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej lub
10:00 – Publikacja arkuszy z matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie gieldamaturalna.pl
11:00 – Publikacja arkuszy z matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie wyborcza.pl
13:00 – Publikacja arkuszy z matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie edulandia.pl


25 listopada o godz. 8.00 – matura diagnostyczna z przedmiotów dodatkowych (Biologia, Fizyka, Geografia)

Dla uczniów:
Arkusz z języka angielskiego wraz z odpowiedziami (poziom podstawowy) drukowany w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej lub
10:00 – Publikacja arkuszy z języków obcych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie gieldamaturalna.pl
11:00 – Publikacja arkuszy z języków obcych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie wyborcza.pl
13:00 – Publikacja arkuszy z języków obcych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie edulandia.pl

15:00 – Publikacja arkuszy z przedmiotów dodatkowych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie gieldamaturalna.pl
16:00 – Publikacja arkuszy z przedmiotów dodatkowych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie wyborcza.pl
17:00 – Publikacja arkuszy z przedmiotów dodatkowych (poziom podstawowy oraz rozszerzony) wraz z odpowiedziami na stronie edulandia.pl


Uczniów klas młodszych prosimy o wyrozumiałość i życzliwość dla starszych kolegów w tych szczególnych dniach. Trzymajcie za nich kciuki! Pamiętajcie, że już niedługo na Was też czekają egzaminy! comfortDodane przez idzi dnia listopad 20 2016 19:54:09
0 Komentarzy ~ 25 Czytań Drukuj
Razem Bezpieczniej
 MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKOŁ BUDOWLANYCH WIE JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE
MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKOŁ BUDOWLANYCH WIE JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE


Wyjazd na Konkurs Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów z klasy I „w”.

16 listopada 2016 roku w Jeleniej Górze odbył się rejonowy finał Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpiecznej”, w którym udział brali najlepsi uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej OHP z Wrocławia, a także wielu innych znakomitych gości.

Naszą Szkołę i Hufiec Pracy reprezentowali: Dominika Hrycaj, Rafał Minge, Michał Herbut, Agnieszka Gadzińska, Paweł Janowski i Paweł Gumiński. Konkurs składał się z dwóch części.

Pierwsza część polegała na udzieleniu pisemnych odpowiedzi na pytania testowe. Test rozwiązywany był indywidualnie przez każdego uczestnika zespołu. W części drugiej młodzież w grupach wykonywała pracę plastyczną o tematyce antyterrorystycznej oraz rozwiązywała krzyżówkę. Drużyny z Bolesławca zajęły ostatecznie II i III miejsce. Obie zwycięskie drużyny oprócz cennych nagród otrzymały wspaniałe puchary ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – za zajęcie III miejsca w konkursie oraz za II miejsce puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu. Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników atrakcje, które miały umilić czas oczekiwania na wyniki rywalizacji. Młodzież mogła w towarzystwie przewodnika zwiedzić Muzeum Przyrodnicze i posłuchać wielu ciekawych historii związanych z tym miejscem.

Dodatkowo młodzież reprezentująca Hufiec Pracy w Bolesławcu corocznie otrzymuje cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.

Ogromny udział w sukcesie uczniów mają policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca – asp.szt. Rafał Janiec, asp. szt. Beata Łuczkowska i asp. szt. Anna Kublik – Rościszewska, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali uczniów do konkursu. Należy tutaj dodać, że młodzież z Bolesławca szkolona przez w/w policjantów już od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w konkursie „Wiedzy o Policji”.


 MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKOŁ BUDOWLANYCH WIE JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKOŁ BUDOWLANYCH WIE JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKOŁ BUDOWLANYCH WIE JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Madej

Dodane przez Hyde dnia listopad 18 2016 00:55:48
0 Komentarzy ~ 35 Czytań Drukuj
Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar