Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2015/2016
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2015-2016

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej liczy się w życiu?

dobra zabawa

kariera i pieniądze

podróżowanie

rodzina

nauka i wyniki egzaminów

zdrowie

godność

sława

kultura osobista

przyjaźń


Kalendarz
Grudzień 2015
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Najbliższe święta:

Do wakacji 2016 ...
... jeszcze ...

205 Dni
10 Godzin
59 Minut
5 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

29 Dni
11 Godzin
59 Minut
5 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces !!!


„Wiem, więc jestem bezpieczny”

Wiem, więc jestem bezpieczny

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach realizacji programu „Wiem, więc jestem bezpieczny” było spotkanie młodzieży z klasy II „w i III „w” Zasadniczej Szkoły Zawodowej z panią Marleną Zazulą – Prezesem Stowarzyszenia „Razem przeciw przemocy”.


Głównym celem spotkania i pogadanki jaką przeprowadziła pani Marlena było...

... Czytaj więcej ...


Tekst i zdjęcia: BJ

Dodane przez Hyde dnia listopad 23 2015 21:41:22
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 154 Czytań Drukuj


„Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych”

Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych

20 listopada w Zespole Szkół Budowlanych nastąpiła uroczysta inauguracja wielofunkcyjnego boiska sportowego, w skład którego wchodzą: trzy boiska do piłki koszykowej, dwa boiska do piłki siatkowej, dwa boiska do badmintona, jedno boisko do tenisa ziemnego, jedno do piłki ręcznej i jedno do mini piłki nożnej.

Jesteśmy dumni, że to właśnie przy naszej szkole, z myślą o naszych uczniach i o społeczności lokalnej powstały te obiekty sportowe. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy włożyli swój wysiłek i serce, aby mogły one funkcjonować.
Niech służą zdrowiu i rozwojowi sprawności fizycznej. Niech będą miejscem rywalizacji w duchu „fair play". I niech dzięki nim, realizuje się w naszej szkole, piękna idea wychowania przez sport.

W tym ważnym dla nas dniu byli z nami zaproszeni goście, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – pan Cezary Przybylski, Starosta Powiatu Bolesławieckiego – pan Dariusz Kwaśniewski, którzy wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych - panem Jackiem Jurkiewiczem, rozpoczęli oficjalne otwarcie nowego obiektu sportowego.

W uroczystości również wzięli udział:

Wicestarosta Bolesławiecki – Marian Haniszewski
Naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji Powiatu – pani Alicja Krzyszczak;
Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych – pani Ewa Rendecka – Woch;
Pani Komendant Ochotniczego Hufca Pracy - Nina Rusin oraz pozostali zacni gości.

Po uroczystej inauguracji boiska sportowego nastąpiła część artystyczna, podczas której zaśpiewała piosenkę Oliwia Jakubowska oraz zatańczył zespół Canon, którego opiekunem jest pani Katarzyna Tomczyk – Jakubowska, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSB.


„Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych” „Nowy kompleks sportowy w Zespole Szkół Budowlanych”Dodane przez idzi dnia listopad 20 2015 21:26:50
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 142 Czytań Drukuj
Matura 2015


Chociaż jeszcze nie kwitną kasztany ... próbna matura z Operonem
Za kilka dni uczniowie klas czwartych sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności podczas próbnej matury. Na podstawie jej wyników abiturienci będą mogli sformułować dla siebie rekomendacje do dalszej pracy. Liczymy, że podołają wyzwaniu, które niegdyś nazywano egzaminem dojrzałości.

Dla maturzystów przygotowaliśmy harmonogram zmagań:

Jak zwykle zaczynamy od egzaminu z języka polskiego w zakresie podstawowym, potem będzie matematyka, języki obce i pozostałe przedmioty:

24 listopada o godz. 9.00 – początek próbnej matury z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min., po przerwie – próbna matura z języka polskiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 180 min.

25 listopada o godz. 9.00 – próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min., następnie – próbna matura z matematyki w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 180 min.

26 listopada o godz. 9.00 – to język angielski w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min. oraz – próbna matura z języka angielskiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 150 min.

26 listopada o godz. 9.00 – matura z języka niemieckiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min., po przerwie – próbna matura z języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym, czas trwania: 150 min.

27 listopada o godz. 9.00 – matura diagnostyczna z przedmiotów dodatkowych (Biologia, Fizyka, Geografia, Historia, oraz wos-u) w zakresie rozszerzonym.

Uczniów klas młodszych prosimy o wyrozumiałość i życzliwość dla starszych kolegów w tych szczególnych dniach. Trzymajcie za nich kciuki! Pamiętajcie, że już nie długo na Was też czekają egzaminy! comfortDodane przez Hyde dnia listopad 19 2015 23:43:38
0 Komentarzy ~ 100 Czytań Drukuj

‘Inżynieria


Inżynieria środowiska w Pilchowicach


Elektrownia Wodna w Pilchowicach i fabryka prefabrykatów żelbetowych Comfort S.A. - to był cel wycieczki edukacyjnej klasy 1BI. Zaledwie godzinę jazdy od Bolesławca znajduje sie przepiękne jezioro Pilchowickie i druga, co do wielkości w Polsce zapora wodna, a u jej stóp - zabytkowa, ale świetnie prosperująca, odnowiona i unowocześniona elektrownia wodna.

Pracownicy elektrowni - którym serdecznie dziękujemy - oprowadziło nas po wnętrzu. Pokazali nam i objaśnili maszynerię i zasady działania elektrowni, nowoczesne centrum pomiarów i kontroli oraz wystawę historyczną zapory.


Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach Inżynieria środowiska w Pilchowicach

Drugim etapem wycieczki był zakład "Comfort" w Rakowicach Małych, zajmujący się produkcją prefabrykatów żelbetowych. Tu również zostaliśmy bardzo miło przyjęci i po krótkiej prelekcji i wprowadzeniu mogliśmy zwiedzić ogromną halę produkcyjną, miejsce produkcji gotowych prefabrykatów i zobaczyć w akcji wielkie, profesjonalne suwnice.
Dziękujemy Panu Romanowi Gortychowi, który był naszym przewodnikiem i z pasją oraz zaangażowaniem przybliżył nam temat prefabrykacji, a także wskazał możliwości i wymagania zatrudnienia po naszym technikum.


Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach Małych Zakład Comfort w Rakowicach MałychDodane przez Hyde dnia listopad 12 2015 21:29:16
0 Komentarzy ~ 96 Czytań Drukuj

„JESIENNA PORCJA ZDROWIA”

Za oknami coraz bardziej szaro i ponuro, dzień robi się krótszy, jesień rozgościła się już na dobre. Nasze ciała i umysł opanowuje jesienna melancholia, zmęczenie, utrata sił witalnych. Jednym ze sposobów poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego, a także wspierania systemu odpornościowego człowieka jest przyjmowanie w okresie jesienno-zimowym tranu. Tran zawiera unikalną kompozycję niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) z grupy omega-3 - w tym te najważniejsze, czyli kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA) - i omega-6 oraz witamin A i D, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych dzięki wsparciu „Caritas”, organizacji która nieodpłatnie przekazała na rzecz Szkoły dużą ilość tego drogocennego produktu, mogą na własnych organizmach doświadczyć korzystnego wpływu tranu na prawidłowe funkcjonowanie ciała ludzkiego.

Wszyscy uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymali nieodpłatnie po 250 ml tego drogocennego płynu, a także zostali zachęceni do jego spożywania.

Tekst: B.J.

Dodane przez STRIX dnia listopad 11 2015 22:00:14
0 Komentarzy ~ 106 Czytań Drukuj

Hubertus 2015
‘Szkolny

Szkolny Hubertus 2015

Dziś Święto Hubertusa – święto myśliwych i leśników, w związku z czym składamy Wam życzenia wszelkiej pomyślności.

Darz Bór!!!

Uroczystość szkolnego Hubertusa przygotowała klasa II L w dosyć niecodzienny sposób – odbyło się prawdziwe polowanie na mitycznego Białego Jelenia, który pojawiał się w niektórych klasach, a sprytni myśliwi próbowali go upolować...


Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015 Szkolny Hubertus 2015
Dodane przez Hyde dnia listopad 03 2015 22:36:01
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 110 Czytań Drukuj

‘„NAWIEDZONA”

„NAWIEDZONA” SZKOŁA


W piątkowy poranek, jak co dzień, oczekiwaliśmy na przybycie naszych uczniów. Ku naszemu zaskoczeniu, część z nich nie stawiła się na zajęcia, natomiast szkołę opanowały upiory, potwory, duchy, mumie, zombie.
Przez moment odnieśliśmy wrażenie, że dyrektorami szkoły są również owi “obcy”.

Szybko jednak okazało się, że są to przesympatyczne stworzenia , przyjaźnie nastawione do świata, które chętnie pozowały do zdjęć i nawet dały się namówić do wzięcia udziału w szkolnym pokazie halloweenowej mody, przeprowadzonym pod czujnym okiem szkolnego samorządu. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3L, drugie 4L, a trzecie 2L.

Samorządowi szkolnemu gratulujemy “strasznie” dobrego pomysłu, uczniom “nieziemsko” mocnych nerwów, a wszystkim “zjawom” inwencji, “potwornej” pomysłowości i poczucia humoru “nie z tego świata“. Dziękujemy za “upiornie” dobrą zabawę i “piekielnie” gorąco zapraszamy w przyszłym roku.


„Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła” „Nawiedzona szkoła”Dodane przez Hyde dnia październik 31 2015 22:54:49
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 220 Czytań Drukuj

„Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej”

"II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej"

W dniach 25.09.2015 r. - 21.10.2015 r. na boisku ORLIK przy ul. Dolne Młyny 60 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej. W rozgrywkach tych brała udział nasza szkoła, rozgrywając emocjonujące mecze.

Po zaciętych meczach nasza szkoła zajęła II miejsce !clapthumbs uplol


Tekst i zdjęcia: DS


Dodane przez idzi dnia październik 27 2015 18:05:07
0 Komentarzy ~ 39 Czytań Drukuj

„Wręczenie Stypendiów Starosty Bolesławieckiego”


Wręczenie Stypendiów Starosty BolesławieckiegoW piątek 23 października 2015 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu najdolniejszym uczniom szkół ponagimnazjalnych z Powiatu Bolesławieckiego wręczono stypendia i nagrody przyznane przez Starostę Bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskego.


Stypendium Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce z naszej szkoły otrzymali:

1. Justyna Włodarska
2. Anita Gargolińska
3. Grzegorz Marut
4. Marek Chudzik
5. Dawid Mazurek


Serdecznie gratulujemy!!!clapDodane przez Hyde dnia październik 25 2015 17:39:04
0 Komentarzy ~ 45 Czytań Drukuj

„WIEM, WIĘC JESTEM BEZPIECZNY”

REALIZACJA PROGRAMU „WIEM, WIĘC JESTEM BEZPIECZNY”


Uczniowie klas I Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2, dnia 21.10.2015 r. uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, zorganizowanym w ramach programu „Wiem, więc jestem bezpieczny”.

Panie asp. szt. Beata Łuczkowska i st. asp. Anna Kublik-Rościszewska podczas spotkania z uczniami przedstawiły w sposób bardzo przystępny, obrazowy i zrozumiały wiadomości z zakresu wiedzy o Policji, procedur postępowania z nieletnimi, prewencji kryminalnej, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz narkomanii i alkoholizmu.
Szczególną uwagę zwróciły na zachowania ryzykowne związane z modnym ostatnio wśród młodych ludzi zjawiskiem spożywania dopalaczy. Uczniowie z uwagą słuchali prelekcji policjantek i aktywnie uczestniczyli w dyskusji, w czasie, której mogli uzyskać odpowiedzi na nurtując ich pytania.


Tekst i zdjęcia: B. J.

Dodane przez idzi dnia październik 23 2015 09:35:18
0 Komentarzy ~ 78 Czytań Drukuj
Erasmus+

„Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”
oczami naszych praktykantów klas III i IV Technikum Leśnego

Kolejny projekt unijny został zakończony i należy dokonać kilku podsumowań. Tym razem poprosiliśmy naszych „leśnych praktykantów”, aby zabrali głos w sprawie.

Przypominamy, że brali oni udział w miesięcznym stażu zawodowym, który realizowany był w Niemczech w regionie Saksonii (Lipsk). Praktyka zawodowa odbywała się na zasadach programu Erasmus+, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Uczniowie mieli okazję podnosić swoje kwalifikacje w oparciu o bardzo bogaty program przygotowany zarówno przez wysyłający Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu, jak również przez Stowarzyszenie Europa-Haus Leipzig wespół z Nadleśnictwem Lipskim.


A co na temat swojego pobytu mają do powiedzenia sami zainteresowani?

Poprosiliśmy ich o kilka uwag na ten temat. Przytaczamy więc niektóre z wypowiedzi (oczywiście we fragmentach hmm!)... Czytaj więcej ...„Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”
„Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”Dodane przez Hyde dnia październik 21 2015 19:53:16
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 184 Czytań Drukuj
Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"

Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar