Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2014/2015
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria
  Piosenka naszej szkoły

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
matura 2014
  Kalendarz roku szkolnego
2013-2014

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Kurs kwalifikacyjny
- wniosek
  Dokumentacja wycieczek
  PEFS

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Za co lubisz swoją szkołę:

panuje świetna atmosfera

koleżanki/koledzy - są super

przyjazna, sympatyczna i życzliwa kadra pedagogiczna

wysoki poziom kształcenia

ciekawie prowadzone zajęcia

dobre relacje na linii uczeń-nauczyciel

oferta zajęć pozalekcyjnych

atrakcyjne wycieczki i imprezy szkolne

opinie uczniów są wysłuchiwane i uwzględniane

możliwość rozwijania swoich zainteresowań


Kalendarz
Kwiecień 2014
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Najbliższe święta:

DO MATURY 2014
Pozostało jeszcze ...

10 Dni
18 Godzin
20 Minut
24 Sekund

... DAMY RADĘ ...
DO WAKACJI ...
jeszcze ...

63 Dni
18 Godzin
20 Minut
24 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"

Mądre żywienie, zdrowe pokolenie
„Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”

Mądre żywienie, zdrowe pokolenie


Nasza szkoła uzyskała certyfikat za zaangażowanie i udział w programie edukacyjno-badawczym Mądre żywienie, zdrowe pokolenie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.


Dzięki udziałowi w programie szkoła:

Zaangażowała się w program o wieloletnim pozytywnym wpływie społecznym na zdrowie i nawyki młodego pokolenia Polaków

• Włączyła się do sieci szkół, które wspólnie z ekspertami PTD promują zdrowy styl życia wśród swoich wychowanków

• Przyczynia się do zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia swoich uczniów, dbając o ich kondycję i zdrowie, dzięki wyposażeniu ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację

Wzięła udział w badaniach, podczas których dietetyk PTD przeprowadził interesujące zajęcia dla uczniów na temat racjonalnego żywienia i zdrowego trybu życia oraz udzielił bezpłatnych, indywidualnych konsultacji uczniom, u których zdiagnozowane zostały problemy wynikające z nadwagi lub niedowagi

• Otrzymała inspirujące, przygotowane przez ekspertów programu scenariusze lekcji o zdrowym stylu życia oraz kreatywnym myśleniu, stanowiących doskonałe wsparcie dla nauczycieli chcących rozwinąć edukację prozdrowotną swoich uczniów


Szkolnym koordynatorem programu Mądre żywienie, zdrowe pokolenie jest pedagog Monika GieszczykDodane przez STRIX dnia kwiecień 22 2014 19:16:17
0 Komentarzy ~ 2 Czytań DrukujDodane przez STRIX dnia kwiecień 18 2014 23:35:58
0 Komentarzy ~ 7 Czytań Drukuj
MSWD
„Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego”


Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego


W dniach 10. i 11.04.2014 r. w naszej szkole odbyły się konferencje radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - Patrycji Uchacz i Aleksandry Kozioł z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Bolesławieckiego.

W czasie konferencji omawiano czym jest Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego, czym się zajmuje, czego oczekuje się od MSWD i co trzeba zrobić w przyszłości w Bolesławcu.

Głównymi tematami, którymi zajęły się radne Młodzieżowego Sejmiku - Patrycja Uchacz i Aleksandra Kozioł to nowy: skate park, odnowa stadionu miejskiego oraz dojazdy młodzieży do szkół. Jest również wiele innych tematów, które dodatkowo zostały poruszone. Pomiędzy delegatami z różnych szkół a prowadzącymi konferencję nie było żadnych barier a radne MSWD swoją współpracę z młodzieżą uważają za bardzo owocną.

W konferencji uczestniczyli uczniowie: Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Miejskiego Zespołu Szkół nr1, Miejskiego Zespołu Szkół nr 2, Miejskiego Zespołu Szkół nr 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i pomoc w organizacji konferencji!


„Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego” „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego” „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego” „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego”


Tekst i zdjęcia: KT, PU

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 16 2014 22:03:33
0 Komentarzy ~ 2 Czytań Drukuj
"Najlepszy Uczeń w Zawodzie"


Wojewódzki etap Konkursu Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz


Dnia 15 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Budowlanych we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki „Konkursu na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w roku 2014” w zawodzie murarz-tynkarz, w którym wzięły udział cztery drużyny zwycięskie z etapów regionalnych.

Drużyny z Bolesławca, Przemkowa, Sycowa i Wałbrzycha miały zadanie wykazania się umiejętnościami wykonania fragmentu muru z wnęką w wiązaniu pospolitym oraz wykonaniem przedmiaru robót i wyliczenia ilości cegieł niezbędnych do realizacji zadania.

Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie Dawid Janeczko, Seweryn Orsa i Paweł Pachołek. Uczniom gratulujemy zwycięstwa w etapie regionalnym i udziału w etapie wojewódzkim.

Komisja oceniała umiejętności drużyn, a my oczekujemy na wyniki rywalizacji, które poda CIZ w Wałbrzychu


„Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu”
„Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Murarz-Tynkarz we Wrocławiu”


Tekst i zdjęcia: JK, EW

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 16 2014 21:03:23
0 Komentarzy ~ 5 Czytań Drukuj

KONKURS ZAWODOWY „FESTIWAL NA 4 KOŁA” W BOLESŁAWCU


W Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta Gala podsumowania wyników konkursu o zasięgu Dolnego Śląska, pod nazwą „ Festiwal na cztery koła”.

Był to czwarty, kolejny konkurs zawodowy. Odbyły się już „Festiwal fryzur”, „Festiwal smaków”, „Festiwal budowlany - murowany sukces” i tegoroczny „Festiwal na cztery koła” –; czyli konkurs dla mechaników samochodowych. W każdym z wymienionych konkursów brali udział uczestnicy – uczniowie trzecich, kończących klas z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Co roku nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w tych festiwalach. W tym roku szkołę reprezentował Patryk Kubuś wchodzący w skład dwuosobowej drużyny z Zakładu Mechanicznego Zdzisława Klityńskiego.

Konkursy te organizowane są przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości.

W konkursie zorganizowanym w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu wystartowało dwanaście dwuosobowych zespołów z Dolnego Śląska, między innymi z Kamiennej Góry, Lubania, Jeleniej Góry, Warty Bolesławieckiej i Bolesławca.

Nasz uczeń wraz z kolegą z zespołu okazał się wspaniałym fachowcem i wykazał nieprzeciętne umiejętności w zakresie mechaniki oraz elktromechaniki.

W punktacji generalnej na 350 możliwych pkt. drużyna uzyskała 322pkt i zajęła 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

"Festiwal na 4 Koła" otworzył starosta Dariusz Kwaśniewski, który kolejny raz podkreślił wagę zdobywanych umiejętności w szkole, które gwarantują pracę. Celem konkursu było podnoszenie jakości kształcenia zawodowego w zakresie praktycznej nauki zawodu oraz wspieranie współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi i zakładami rzemieślniczymi podkreśliła pomysłodawczyni, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu Alicja Krzyszczak.„ Gala podsumowania wyników konkursu ” „ Gala podsumowania wyników konkursu ” „ Gala podsumowania wyników konkursu ”


Tekst i zdjęcia: Nina

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 15 2014 18:09:34
0 Komentarzy ~ 3 Czytań Drukuj
Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w BudownictwieWojewódzki etap Konkursu Najlepszy w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie


W dniu 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu odbył się Konkurs Wojewódzki na Najlepszych Uczniów w Zawodzie „Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” z czterech subregionów (jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, legnickiego i wrocławskiego).

Zespoły 3 osobowe które wcześniej zostały wyłonione podczas regionalnych rywalizacji, tym razem w Zespole Szkół Budowlanych wykonywały zadanie konkursowe: „licowanie fragmentu narożnika ściany płytkami ceramicznymi 20 cm x 25 cm bez spoinowania, stosując fugę 3 mm wraz zamontowaniem listwy wykańczającej na górnej krawędzi płytek”

Oczekujemy na podanie wyników konkursu przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.


„Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie”
„Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” „Konkurs Najlepszy Uczeń w Zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie”


Zdjęcia i tekst : Magdalena Gałkiewicz, Józef Kiełbowicz - Ekspert konkursu na najlepszych uczniów w zawodzie Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie.

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 15 2014 00:54:34
0 Komentarzy ~ 4 Czytań Drukuj
„Praktyka czyni mistrza”

Staż w Niemczech w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”


W ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” realizowanego przez fundację „Learn Co” uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu uczestniczą w praktykach w Niemczech.

W piątek 11 kwietnia 2014 r. zakończył się pobyt drugiej grupy dolnośląskich uczniów w niemieckich firmach. W grupie są przedstawiciele ZSB w Bolesławcu. Szkołę reprezentują Łukasz i Kamil, którzy kształcą się w zawodzie monter robót wykończeniowych w budownictwie oraz murarz-tynkarz. Uczestnicy projektu „Praktyka czyni mistrza” realizowanego przez fundację „Learn Co” przez dwa tygodnie uczą się pod okiem niemieckich mistrzów. Celem stażu jest zdobycie nowych umiejętności zawodowych oraz odnalezienie się w międzynarodowym zespole. Każdy uczestnik praktykuje w innej firmie, więc dodatkowo musi aktywnie korzystać z języka niemieckiego.

Staż rozpoczął się w poniedziałek 31 marca 2014 r. Pierwszy dzień to trochę strachu o to jak się porozumieć i czy sobie poradzę. Po kilku godzinach uczniowie nabierają pewności, że posiadają umiejętności wystarczające by sobie poradzić. Z komunikacją też nie jest źle–część po niemiecku, część po angielsku. Praktykanci zyskują uznanie w oczach niemieckich szefów i dostają coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Kamil i Łukasz zgodnie opowiadają, że dla nich największym odkryciem jest spokojny rytm pracy i wręcz książkowa dokładność z jaką wykonuje się prace przygotowawcze. Dodatkowo do wielu zadań wykorzystuje się maszyny, przez co praktyki na budowie są przyjemnością.

Staże w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” fundacji „Learn Co” to również bogaty program kulturowy. W czasie weekendu grupa była na wycieczce m.in. w Dreźnie, odwiedziła ZOO oraz zwiedzała Browar Landskron.


„ Staż w Niemczech w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”” „ Staż w Niemczech w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”” „ Staż w Niemczech w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza””


Projekt "Praktyka czyni mistrza" realizowany przez Fundację Learn Co finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci


Tekst i zdjęcia: Nina

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 14 2014 17:03:26
0 Komentarzy ~ 7 Czytań Drukuj
Kuźnia Talentów

UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”


W dniu 10 kwietnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie odbył się Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej młodzieży pn. „Kuźnia Talentów”. W przeglądzie brała udział młodzież z całego Dolnego Śląska, a Bolesławiec reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych:

Amanda Sudół, która wykonała utwór muzyczny pn. „Wake me up” Avicii,

Mateusz Reformat i Daniel Żukowski, którzy wykonali pokaz akrobatyki do wybranej muzyki.

Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży miał na celu zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez rozwijanie zainteresowań oraz pobudzanie wrażliwości na doznania artystyczne i społeczne, kształtowanie aktywności twórczej, wrażliwości na dobra kultury i umiejętności odbioru sztuki, kreowanie odpowiedniej postawy wobec zachowania i pielęgnowania kultury.

Nasi uczniowie dali z siebie wszystko, swoje występy wykonali fantastycznie i doskonale!!! pokazali się na scenie, zaprezentowali swoje umiejętności i pokonali tremę. Mimo że nie zajęli czołowych miejsc byli wysoko w końcowej klasyfikacji, zwłaszcza, że poziom był bardzo wysoki i występowało wielu wykonawców w różnych formach artystycznych.

W czasie przeglądu opiekunem młodzieży była Małgorzata Wąsik.


„UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW”” „UCZNIOWIE ZSB NA „KUŹNI TALENTÓW””


Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wąsik wychowawca HP w Bolesławcu

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 11 2014 22:09:40
0 Komentarzy ~ 8 Czytań Drukuj

Technik budownictwa


Wojewódzki Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik BudownictwaUczniowie naszej szkoły Anita Suszek, Mateusz Jasiński i Paweł Jewtuch po zajęciu pierwszego miejsca w etapie regionalnym Konkursu na Najlepszych Uczniów w Zawodzie Technik Budownictwa wzięli udział 7.04.14 r. w etapie wojewódzkim Konkursu. Etap ten odbył się we Wrocławiu, uczestniczyły cztery trzyosobowe reprezentacje szkół z Technikum Budowlanego z Bolesławca, Legnicy, Świdnicy i Wrocławia.

W etapie wojewódzkim uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu kosztorysowania robót ziemnych i fundamentowych jak również umiejętnością praktyczną wykonania zbrojenia fundamentów.

Gratulujemy uczniom udziału w etapie wojewódzkim.clap

\Wyniki zostaną opublikowane w terminie późniejszym.„Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu”
„Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu” „Konkurs Najlepszy w Zawodzie Technik Budownictwa we Wrocławiu”


Tekst i zdjęcia: JK, EW

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 09 2014 19:22:10
0 Komentarzy ~ 9 Czytań Drukuj
Harmonogram egzaminów zawodowych w roku szkolnym 2013/2014

Uwaga!!!

KIEROWNIK PRAKTYK PODAJE DO WIADOMOŚCI HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

Harmonogram: JEST TUTAJDodane przez STRIX dnia kwiecień 08 2014 20:38:58
0 Komentarzy ~ 11 Czytań Drukuj

„I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej”

I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy PożarniczejW miniony piątek 4 kwietnia 2014 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr Henryka Sucharskiego przy ul. Komuny Paryskiej w Bolesławcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do rywalizacji oprócz szkół podstawowych i gimnazjalnych przystąpiło siedem szkół ponadgimnazjalnych. Naszą placówkę reprezentowali dwaj uczniowie z Technikum – Oskar Kukawski i Stanisław Pitek, którzy na co dzień są druhami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w swoich rodzinnych miejscowościach.

Pierwszym zadaniem jakie postawiono przed zawodnikami było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy pożarniczej. Trzy pierwsze osoby, które najlepiej napisały test kwalifikowały się do dalszego etapu konkursu. Po sprawdzeniu prac pisemnych przez Komisję konkursową okazało się, że nasz reprezentant – Oskar Kukawski zajął II miejsce i tym samym przeszedł do dalszego etapu rywalizacji, którym były pytania ustne. Oskar najlepiej ze wszystkich uczestników poradził sobie z tymi pytaniami i w klasyfikacji końcowej zdobył najwięcej punktów, tym samym został zwycięzcą Turnieju.

Za zdobycie I miejsca Oskar otrzymał cenne nagrody, które wręczyli mu Starosta Bolesławiecki – pan Dariusz Kwaśniewski, Wicestarosta pan Stanisław Chwojnicki oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP pan Zbigniew Bożęcki.

Oskar będzie reprezentował nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 9 kwietnia 2014 r.
Gratulujemy Oskarowi sukcesu i życzymy powodzenia na dalszych etapach rywalizacji.„I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej” „I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej” „I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej” „I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej” „I miejsce w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej”Tekst i zdjęcia: B. Janiec - wychowawca HP Bolesławiec

Dodane przez STRIX dnia kwiecień 07 2014 23:06:51
0 Komentarzy ~ 29 Czytań Drukuj
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu
https://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: G_idzi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar